Kėdainių biblioteka gamina apsauginių skydų rėmelius medikams

 Kėdainių biblioteka gamina apsauginių skydų rėmelius medikams

Kad karantinas nebūtų nuobodus, kiekvienas iš padėties sukasi savaip. Nenorėdama savo skaitytojų ir lankytojų palikti be veiklos, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka taip pat rado būdų, kaip praskaidrinti ir paįvairinti nerimo kupinas dienas. Kaip „Rinkos aikštei“ sakė įstaigos direktorė Virginija Grigorjevienė, biblioteka netgi prisidėjo prie savanorystės gydytojams paremti – pradeda gaminti apsauginių skydelių rėmelius rajono medikams.

Per dieną – 6–8 rėmeliai

„Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir 3D spausdintuvu pradeda spausdinti Kėdainių medikams skirtus rėmelius apsauginiams skydams. Saugodami mūsų gydytojus, padėsime gelbėti visų gyvybes, – rūpestingai kalbėjo bibliotekos direktorė. – Atspausdinus 30 rėmelių, bus atvežti prie rėmelių komplektuojami permatomi skydeliai. Juos turėsime sugrupuoti po du ir nuvežti aplinkinėms ligoninėms.“

[quote author=“V. Grigorjevienė“]Procesas iš tiesų yra labai lėtas – vienas rėmelis pagaminamas per maždaug pustrečios valandos. Todėl per dieną planuojama pagaminti apie 6–8 rėmelius.[/quote]

Pasak idėjos autorių ir iniciatorių, kai kuriems medikams, deja, bet tai gali būti vos ne vienintelė apsauginė priemonė nuo oro lašeliniu būdu plintančio viruso. Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia bene lengviausiai pažeidžiama kūno dalimi.

Susikaupusias knygas mūvėdamos pirštines bibliotekininkės išima iš dėžių. Dėžes dezinfekuoja ir maždaug savaitę laiko vėdinamoje patalpoje.„Procesas iš tiesų yra labai lėtas – vienas rėmelis pagaminamas per maždaug pustrečios valandos. Todėl per dieną planuojama pagaminti apie 6–8 rėmelius, – sakė V. Grigorjevienė. – Tas mūsų spausdintuviukas yra silpnutis. Jis daugiau skirtas vaikams, kad jie galėtų kažkokias snaigutes, kubiukus, žaidimo detales atsispausdinti. Esu girdėjusi, kad Kauno technologijos universitetas (KTU) taip pat siūlėsi gaminti ir kvietė savanorius, kad jie dėtų plastikines plokštumas į minėtus rėmelius.“

Skaitytojai likimo valiai nepalikti

Kalbėdama apie savo skaitytojus, V. Grigorjevienė džiaugėsi, kad gali kažkuo prisidėti, kad žmonėms nebūtų nuobodu, jie galėtų kažką per nuotolį pasiskaityti ar pasižiūrėti.

„Karantino laikotarpiu mes daugiausia su savo skaitytojais komunikuojame per bibliotekos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“. Ten siūlome skaityti įvairias elektronines knygas, žiūrėti filmus, naudotis mūsų kuriama duomenų baze. Bibliotekos darbuotojai, kad ir nuotoliniu būdu, bet vis tiek dirba. Jie turi programas, kuriomis naudodamiesi tvarko visą medžiagą mūsų duomenų bazėje. Turime daug įvairių straipsnių, tekstų, taip pat ir „Rinkos aikštės“ dovanotų, kuriuos dedame savo duomenų bazėje, o skaitytojai gali jais naudotis.

Dėl platesnio knygų asortimento reikėtų tiesiog užeiti į mūsų „Facebook“ paskyrą ir ten bus nuorodų, kur ir ką galima pasiskaityti“, – paaiškino bibliotekos direktorė.

Anot jos, skaitytojai nėra palikti likimo valiai ir, jeigu kyla kokių nors klausimų ar neaiškumų, visada gali kreiptis ir jiems bus suteikta visa reikalinga informacija.

„Jeigu reikia kokių nors konsultacijų, kažkokių patarimų ar atsakymų į klausimus, tai darome elektroniniu paštu, telefonu, nes aptarnavimo skyriuje nuolatos dirba vienas žmogus. Taip pat dirba ir videografai, administracijoje esu aš ir buhalterė, vaikų skyrixuje pakaitomis dirba du žmonės. Jeigu pats žmogus nemoka prasitęsti knygos, bet norėtų, tada gali skambinti mums ir mes už jį tai padarysime.

Kaip tik šiuo metu yra ruošiami kažkokie žaidimukai mažiesiems, kad vaikai irgi turėtų, ką veikti, galėtų žaisti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo pašnekovė.

[quote author=“V. Grigorjevienė“]Karantino laikotarpiu mes daugiausia su savo skaitytojais komunikuojame per bibliotekos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“.[/quote]

Ragina nesijaudinti dėl knygų grąžinimo

V. Grigorjevienė ragina neišsigąsti tuos skaitytojus, kurie nespėjo laiku grąžinti knygų ir nuolatos į savo pašto dėžutes gauna priminimus, kad tai turi padaryti laiku.

„Jeigu kažkam ateina laiškai, kad vėluoja grąžinti knygas, turėtų nekreipti dėmesio arba gali įmesti jas į grąžinimo įrenginius, vadinamąsias dėžes prie bibliotekų. „Liepose“ toks įrenginys taip pat jau veikia. Tiesiog tai yra sistema ir mes negalime nieko padaryti, kad ji nesiųstų tų pranešimų“, – aiškino direktorė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad į dėžes grąžintos knygos yra kruopščiai sutvarkomos, kad nebūtų pavojaus dėl tolimesnio koronaviruso plitimo.

„Susikaupusias knygas mūvėdamos pirštines išimame iš dėžių. Dėžes dezinfekuojame ir maždaug savaitę laikome vėdinamoje patalpoje“, – apie atsargumo priemones pasakojo bibliotekos direktorė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content