Šiltą rudenį pražydo obelys ir vyšnios
Labai šilta rugpjūčio pabaiga ir rugsėjo pradžia sujaukė įprastą gamtos režimą. Kėdainių mieste žmonės fiksuoja iš naujo lyg pavasarį sprogstančius pumpurus. Pačiame miesto centre pražydo obelys ir vyšnios.
Ir obuoliai, ir žiedai
„Medelis atrodo labai keistai. Ant jo vis dar kabo obuoliai, bet kartu ir jau sukrauti išsiskleidė nauji žiedai. Vaizdelis tikrai labai įdomus, nekasdienis. Pirmąkart matau, nors obelaitė kieme auga jau daugiau nei penkiolika metų. Net kaimynai ateina pažiūrėti, visi šypsosi, sako, kad motulė gamta jau visai susimaišė“, – pasakojo į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambinęs miesto centrinėje dalyje gyvenantis Edvardas.
Pražydo ir vyšnios
Netrukus „Rinkos aikštės“ sulaukė dar vieno savo skaitytojo skambučio. Šis pasigyrė, kad jo sode pražydo vyšnios. Skaitytojas atsiuntė ir pražydusio medelio nuotrauką.
„Labai keista. Gal antro derliaus sulauksime. Gal labai šiltas ruduo bus, gal žiemos nebus“, – juokavo Vaclovas. Vyriškis teigė, kad rudenį pražydusias vyšnias mato ne pirmą kartą. Esą taip nutinka, kai būna ankstyvas pavasaris ir labai vėlyvas ruduo.
Derliaus neatneš
Kėdainietis gamtininkas Aleksandras Pričiubko pasakojo, kad gamtoje dažnai pasitaiko keistenybių – rudenį pražysta ne tik vaismedžiai, bet ir vasarinės gėlės. Anot gamtininko, nors ir retai, bet esant šiltam rudeniui gali antrą kartą pražysti obelys, kriaušės, alyvos, vyšnios, slyvos. Dažniausiai žiedeliai būna pavieniai, nors kartais žydi visa šaka. A. Pričiubko teigė, kad rudenį pražydusi obelis vaisių antrą kartą neatves. Atšalus orams žiedai nubyrės patys.