Įgyvendino projektą, skirtą Gyvūnų gerovėms metams paminėti

 Įgyvendino projektą, skirtą Gyvūnų gerovėms metams paminėti

Asmeninio archyvo nuotr.

Rasa Rugelienė ir Audrius Pankratjevas, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytojai

2022-ieji Seime paskelbti Gyvūnų gerovės metais, kurių tikslas – šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti Lietuvoje gyvūnų gerovei palankią aplinką. Didžioji dalis mokinių namuose turi augintinių, kurie atneša ne tik džiaugsmo, bet ir pareigų. Todėl labai svarbu prieš planuojant įsigyti augintinį, kuo daugiau išsiaiškinti apie gyvūną, jo priežiūrą. Augintiniai moko savo šeimininkus atsakomybės, yra jiems ištikimi. Gyvūnai turi niekada nejausti alkio, troškulio, baimės. Netinkamos laikymo sąlygos pasmerkia gyvūną kančioms.

Šiai aktualiai temai aptarti Kėdainių „Ryto“ progimnazijos trečių klasių mokiniai spalio mėnesį parengė ir vykdė projektą „Mano augintinis“. Minėdami Pasaulinę gyvūnų dieną diskutavo, kaip padėti beglobiams gyvūnams, pasakojo apie savo augintinius, dalyvavo viktorinoje „Atsargus elgesys su gyvūnais“, progimnazijoje organizavo piešinių parodą „Mano augintinis“.

Sužinoję, kad VšĮ Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ švęs 6-ąjį gimtadienį, paskelbė akciją „Padovanok dovaną „Pifo“ augintiniams“, kviesdami atnešti sauso ir konservuoto maisto, žaisliukų gyvūnams.

Visas šias dovanas patys nunešė ir įteikė Kėdainių miesto beglobių gyvūnų klinikos „Pifas“ koordinatorei Gretai Linkei, kuri pasitiko svečius, padėkojo už atneštas dovanas gyvūnams, aprodė globojamus katinėlius, trumpai papasakojo apie juos.

Ši įstaiga padeda į bėdą patekusiems kačiukams, šuniukams ar net laukiniams gyvūnams. Aukodami maistą beglobiams gyvūnams, mokiniai džiaugėsi galėdami nors truputį palengvinti ir taip sunkią šių gyvūnų dalią.

Projekto veiklos baigėsi, tačiau rūpestis beglobiais gyvūnais, tinkamas elgesys su augintiniais ir toliau liks svarbūs ne tik šiais Gyvūnų gerovės metais.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video