Esame stiprūs ir vieningi dirbdami kartu

 Esame stiprūs ir vieningi dirbdami kartu

Asmeninio archyvo nuotr.

Rita Kerzienė, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Prancūzų rašytojas Antuanas de Sent-Egziuperi yra pasakęs, kad „Vienintelė vertybė žemėje – žmogaus ryšys su žmogumi“. Belieka tik pritarti, jog tarpusavio ryšys yra viena didžiausių socialinių vertybių, todėl turime mokytis bendrauti, dalintis patirtimi, kartu džiaugtis ir padėti ištverti sunkumus. Šiandieninėse mokymosi įstaigose itin svarbus ir reikšmingas yra efektyvus bendravimas ir bendradarbiavimas su ugdytinių tėvais, nes tik bendros pastangos įgalina visavertės asmenybės ugdymą.

Šilti ir gražūs tarpusavio santykiai: mokinys, mokytojas ir tėvai, užsimezgę nuo pat pažinties pradžios ugdant ir auklėjant vaikus, tęsiami iki šiol. Tėvai yra nuolatiniai pagalbininkai organizuojant šventes, rengiant išvykas bei gelbstint ir padedant pačiame ugdymo procese.

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos antrokai džiaugiasi galėję artimai susipažinti su visiems svarbiu ir atsakingu mediko darbu, svečiuojantis GMP specialistei G. Pugalskytei.

Susitikimo metu vaikai sužinojo, kada į iškvietimą vyksta Greitoji medicinos pagalba, kaip ją iškviesti, kaip elgtis, kai šalia esančiam žmogui sutrinka sveikata, kaip sustabdyti kraujavimą, ką daryti įgėlus vabzdžiui, kaip gaivinti žmogų, nes daugeliu atveju ir mažos rankytės gali padaryti stebuklą, gelbėjant gyvybę.

Mokiniai pamatė, kaip veikia ir kokia defibriliatoriaus paskirtis.

Klausimai vienas po kito byrėte byrėjo iš vaikučių lūpų, viskas buvo be galo įdomu, svarbu ir naudinga. Džiaugiamės, jog ši artima pažintis su šiuo svarbiu ir atsakingu darbu, galbūt kai kam bus pasirenkamos profesijos ateityje kryptimi.

Pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas – be galo svarbus, nes tik bendra veikla suartina ir tėvus, ir vaikus, kelia tėvų ir pedagogų autoritetą. Nuolat bendraujant stiprėja tarpusavio santykiai, užsimezga bendrystė, įveikiamos kliūtys, svarbiausia – atsiranda pasitikėjimas vieni kitais, o tada ugdomoji veikla tampa svarbi ir prasminga.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video