Dotnuvos grupinio gyvenimo namams – 5-eri

 Dotnuvos grupinio gyvenimo namams – 5-eri

Kėdainių rajonas turi kuo didžiuotis – pirmiesiems tokiems Lietuvoje, būtent mūsų krašte įkurtiems Dotnuvos grupinio gyvenimo namams – didelė šventė./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajonas turi kuo didžiuotis – pirmiesiems tokiems Lietuvoje, būtent mūsų krašte įkurtiems Dotnuvos grupinio gyvenimo namams – didelė šventė. Kėdainių socialinės globos namų padalinys švenčia 5-erių metukų jubiliejų.

Nuoširdžiausi sveikinimai liejosi šių namų gyventojams bei juos kuruojantiems socialiniams darbuotojams. Juk visi žino, kad geri darbai sugrįžta gėriu su kaupu.  

Atsidavę darbuotojai

Kėdainių socialinės globos namų padalinys – Grupinio gyvenimo namai sukurti pagal Vakaruose praktikuojamą modelį, kai intelekto sutrikimų turintys žmonės gyvena nedidelėse šeimynose ir savo buitimi personalo padedami rūpinasi patys. 

Šiuose namuose Dotnuvoje gyvena aštuoni gyventojai, kurie yra po truputį ruošiami savarankiškam gyvenimui. Jiems nuolat padeda ir jais rūpinasi socialinė darbuotoja Erika Klimienė bei individualios priežiūros darbuotojos – Virginija Mikalauskienė, Dalia Babiliūtė, Alvyda Simonaitienė ir Aušra Mikulevičienė. Darbuotojai ir gyventojai čia – tarsi viena šeima. 

Nuoširdžiausi sveikinimai liejosi šių namų gyventojams bei juos kuruojantiems socialiniams darbuotojams. Juk visi žino, kad geri darbai sugrįžta gėriu su kaupu.  

Aut. Past.

Susirinko švęsti

Prieš keletą dienų šiuose namuose vyko ypatinga šventė – Kėdainių socialinės globos namų padalinys šventė 5-erių metukų jubiliejų.

„Viena gražiausių dienų metuose, kai artimiausi draugai atvyksta sveikinti su penktuoju gimtadieniu ir pasidžiaugti kartu prabėgusiais metais.

O mes gyvename gerai. Gyvename kaip viena šeima, vienas kumštis. 

Gyvename kaip ir visi žmonės – atliekame visus buitinius darbus, tvarkomės aplinką, darbuojamės gamindami valgį, skalbdamiesi, einame į bažnyčią, parduotuvę, einame į valdiškas institucijas, kai prireikia, bei atliekame kitus įprastus kasdienius buities darbus.
Mūsų gyventojams reikia tik šiek tiek pagalbos, šiek tiek patarimo. 

Mūsų tikslas yra skatinanti gyventojus būti savarankiškais, sudarant galimybę palaikyti ryšius su bendruomene, įsilieti į vietos bendruomenę ar netgi išeiti gyventi savarankiškai“, – paaiškino šių namų socialinė darbuotoja E. Klimienė.

Šių namų šeimininkus labiausiai pradžiugino staigmena – milžiniško meškino šou. Gyventojai su juo šoko ir dainavo, mielai nusifotografavo./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Antri namai

E. Klimienei antrino ir individualios priežiūros darbuotoja V. Mikalauskienė. Ji teigė, kad šie namai yra antrieji jos namai.

„Į darbą einu kaip į šventę. Tiesiog myliu šį darbą, myliu žmones, su kuriais dirbu, todėl man malonu dirbti. 

Esame puikiai susigyvenę, puikiai suprantame vieni kitus. Tikrai, tai yra antrieji mano namai“, – pažymėjo V. Mikalauskienė.

Puikiai sutaria

Dar prieš įsikuriant Dotnuvoje socialiniai darbuotojai suprato, kad žmonės su proto negalia kaimynystėje yra nemenkas iššūkis tolerancijos ir žmogiškumo prasme vietos gyventojams. 

Todėl jie dabar labai laimingi ir dėkingi šiems žmonėms už supratingumą.

„Man nebuvo kažkaip baisu ar nejauku. Esu dirbusi su negalią turinčiais žmonėmis Kėdainiuose. 

Žinoma, kartais pagalvodavome, ar nebus kokių šūkavimų per tvorą, bet dabar galiu užtikrinti – čia ramu ir tvarkinga. Čia labai jauku, švaru ir tylu. 

Labai džiaugiuosi šių namelių kaimynyste ir puikiai sutariu su jais. 

Kiek žinau, kaimynams taip pat šie gyventojai nekliūna, viskas visiems labai gerai, sugyvename“, –  kalbėjo kaimynystėje gyvenanti žinoma kraštietė menininkė Sondra Žalakevičienė.

Susirinko švęsti

Į jubiliejaus šventę susirinko garbus būrys svečių. O pačius šių namų šeimininkus labiausiai pradžiugino staigmena – milžiniško meškino šou. 

Gyventojai su meškinu šoko ir dainavo, mielai nusifotografavo. 

„Šventė prasidėjo draugų sveikinimais, palinkėjimais ir gražiausiomis emocijomis, kai juokas susipynė su gražiais žodžiais, nuoširdžios šypsenos nedingo nuo veidų iki šventės pabaigos.

 

Nuoširdžiausi sveikinimai liejosi šių namų gyventojams bei juos kuruojantiems socialiniams darbuotojams./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Jūsų dėmesys mums labai svarbus.

Gimtadienio įspūdžiai, dovanos ir nuostabios akimirkos išliks ilgam.

Tariame nuoširdų ačiū visiems atvykusiems draugams – kun. teol. lic. Giedriui Maskolaičiui, žurnalistui Dimitrijui Kuprijanovui, kaimynei Sondrai Žalakevičienei, globos namų socialinio darbo padalinio vadovei Sandrai Baukienei, socialinėms darbuotojoms, užimtumo specialistėms ir miesto grupinio gyvenimo namų bendruomenei“, – dėkojo Kėdainių socialinės globos namų administracija.

Dotnuvos grupinio gyvenimo namus įkūrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Paprastame gyvenamųjų namų rajone už 60 tūkst. Eur buvo nupirktas namas. 

Dar maždaug 10 tūkst. Eur iš ministerijos biudžeto buvo skirta įsikūrimui. Tikslas ir priemonės pasiteisino su kaupu.

Grupinio gyvenimo namai yra Kėdainių socialinės globos namų socialinio darbo padalinio struktūrinis padalinys.

Gyvenimo namų padalinyje apgyvendinami asmenys, kuriems dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Pirmumo teise Gyvenimo namuose apgyvendinami asmenys, kuriems jau teikiamos socialinės globos paslaugos Globos namuose. 

Šių namų tikslas – teikti socialinę globą asmenims su negalia, tenkinti psichologinius, socialinius, medicininius, kultūrinius ir dvasinius kiekvienos gyventojo poreikius, užtikrinant jiems pasirinkimo teisę, skatinant būti savarankiškais, sudarant galimybę palaikyti ryšius su bendruomene.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video