Ar realiai kas nors pasikeis po „Lifosos“ atstovų susitikimo Vyriausybėje?

 Ar realiai kas nors pasikeis po „Lifosos“ atstovų susitikimo Vyriausybėje?

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Dėdami visas pastangas tęsti Kėdainių fosfatinių trąšų gamyklos „Lifosa“ veiklą, šiandien popiet „Lifosos“ profesinės sąjungos vadovas Kęstas Šlama ir įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas susitiko su premjere Ingrida Šimonyte bei Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte.

Trečiadienį į mitingą kėdainiečius Vilniuje prie LR Vyriausybės kviečiantis V. Varnas šiandieninį susitikimą su premjere komentuoti atsisakė, o K. Šlama šviesios ateities įmonės veiklai nežadėjo, nors ir prasitarė tikintis, jog vis dėlto yra galimybė toliau tęsti gamyklos veiklą. Tačiau iš Vyriausybės komunikacijos departamento pirmadienį išplatinto pranešimo aišku, jog šis susitikimas tebuvo formalumas ir labiau panašus į akių dūmimą, iš kurio jokios naudos „Lifosai“ nebus.

Premjerė pakartojo anksčiau girdėtas frazes

Kaip „Rinkos aikštei“ teigė K. Šlama, susitikime su premjere ir Vyriausybės kanclere buvo aptarta dabartinė įmonės padėtis.

„Papasakojome apie darbuotojų nuotaikas, apsikeitėme nuomonėmis dėl situacijos matymo ir vertinimo tiek iš įmonėje dirbančių darbuotojų pusės, tiek iš valstybės valdžios pozicijų. Išreiškėme lūkestį, kad bendradarbiaujant su bendrovės vadovybe bus rastas sprendimas, kuris leistų įmonei tęsti veiklą“, – susitikimą su I. Šimonyte reziumavo profsąjungos vadovas K. Šlama.

Apie pusantrų metų su sankcijomis gyvenančios įmonės ir jos darbuotojų nuotaikas ir situacijos matymą buvo kalbėta jau daug kartų ir visiems jau aiškiau negu aišku, jog dirbant tokiomis aplinkybės ir sąlygomis, kokiomis pastaruosius metus dirba „Lifosa“, optimistinės ir geros nuotaikos tikėtis tikrai neverta.

Tačiau, rodos, premjerei tai nė motais, nes, kaip rašoma Vyriausybės išplatintame pranešime, I. Šimonytė „Lifosos“ atstovams dar kartą pakartojo jau n… kartų girdėtus teiginius, jog „Vyriausybės interesas yra tai, jog įmonė sėkmingai tęstų veiklą išsaugodama darbo vietas, būtent todėl praėjusių metų gegužę Vyriausybė pritarė, kad sankcionuotų įmonių turtui valdyti Lietuvoje būtų skiriamas laikinasis administratorius – priešingu atveju įmonė veiklos tęsti nebūtų galėjusi. Tačiau valstybė ar laikinasis administratorius įmonės nevaldo, už tai kaip ir anksčiau yra atsakingi tiesioginiai jos vadovai“.

Premjerė patvirtino, kad laikinasis administratorius yra gavęs iš „Lifosos“ vadovybės konkretų pasiūlymą, kuris leistų įmonei tęsti veiklą dabartinėmis sąlygomis ir, jos žiniomis, jis yra nagrinėjamas atitikties sankcijoms požiūriu, bet dėl dokumento didelės apimties jo analizė reikalauja tam tikro laiko.

Aut. past.

Vadinasi, dar kartą premjerės lūpomis buvo pakartota, jog skęstančiojo gelbėjimas yra pačio skęstančiojo reikalas ir konkretaus pasiūlymo, kaip sudaryti gamyklai sąlygas, kad ši toliau galėtų tęsti savo veiklą, gamyklos atstovai susitikimo metu iš vienos įtakingiausių šalies vadovių taip ir neišgirdo.

Mitingas trečiadienį vis tiek vyks

Anot K. Šlamos, „premjerė patvirtino, kad laikinasis administratorius yra gavęs iš „Lifosos“ vadovybės konkretų pasiūlymą, kuris leistų įmonei tęsti veiklą dabartinėmis sąlygomis ir, jos žiniomis, jis yra nagrinėjamas atitikties sankcijoms požiūriu, bet dėl dokumento didelės apimties jo analizė reikalauja tam tikro laiko“.

„Ministrė pirmininkė patvirtino, kad valstybės interesas – sėkmingai veikianti įmonė ir dirbantys jos darbuotojai, o vienintelės „raudonos linijos“, kurių negalima peržengti – ES įvestų sankcijų laikymasis“, – susitikimą komentavo K. Šlama.

Apie pusantrų metų su sankcijomis gyvenančios įmonės ir jos darbuotojų nuotaikas ir situacijos matymą buvo kalbėta jau daug kartų ir visiems jau aiškiau negu aišku, jog dirbant tokiomis aplinkybės ir sąlygomis, kokiomis pastaruosius metus dirba „Lifosa“, optimistinės ir geros nuotaikos tikėtis tikrai neverta.

Aut. past.

Paklaustas, ar premjerė suteikė kokių nors vilčių, pažadų dėl tolimesnės „Lifosos“ veiklos, pašnekovas sakė: „Premjerė patikino, kad valstybė nedaro ir nedarys jokių dirbtinių kliūčių įmonės veiklai ir vienintelis reikalavimas – kad būtų laikomasi sankcijų“.

Apie tai, ar vis tik po susitikimo su ministre pirmininke, trečiadienį mitingas prie Vyriausybės vis tiek bus organizuojamas, K. Šlama nedaugžodžiavo: „Mitingą organizuoja AB „Lifosa“ nepriklausoma profsąjunga kartu su LPS „Solidarumas“, todėl man būtų nekorektiška komentuoti jų planų. Negirdėjau apie ketinimus atšaukti mitingą“.

O nepriklausomos profsąjungos vadovas V. Varnas, kaip jau minėta anksčiau, komentuoti apsilankymą Vyriausybėje apskritai atsisakė motyvuodamas tuo, jog apie tai geriau tegul kalba K. Šlama.

„Neturėjau iliuzijų, kad nuvažiavus ir mus išklausius Premjerė įsipareigotų nuimti sankcijas ar pateiktų kokį nors konkretų receptą, kuris leistų bendrovei nepertraukiamai dirbti visu pajėgumu, – sakė K. Šlama. – Ji negalėjo užtikrinti, kad įmonė tęs veiklą, nes konkrečius sprendimus dėl įmonės veiklos gali priimti ir priims tik įmonės akcininko atstovai, tačiau pažadėjo, kad esant būtinybei institucijos visada padės spręsti probleminius klausimus, jei tokios pagalbos prireiktų, todėl susitikimą vertinu labiau pozityviai.“

16 Komentarai

 • Aišku, kad pasikeis. Iškarto po to, kai bus atšauktos sankcijos rusijai. O jos bus atšauktos tada, kai bus iš Ukrainos išvesta rusijos karuomenė, sumokėta už padarytą žalą ir Hagoje nuteisti visi rusijos karo nusikaltėliai.

  • As asiolas, jeigu kas nezinojot!

 • Du profsąjungiečiai- socdemas ir konservatorius- vyko į Vilnių laimės ieškot ir savo autoritetą pasikelt. Vienas amo neteko, o kitas nors normaliai prašneko. Su tuo ir viskas. Bus kaip yra. Vargas su tokua vyriausybe

  • to sandėlio beieškantiems paaiškins ,kad planai pasikeitė…

   • redakcija uostus sumaišė…

 • Puikiai žinot,kad Šlama kišeninės profsąjungos atstovas.Be to konservantas.Kiek žinoma,tai ir gamyklos vadovybė daugmaž konservuota,nes geriau pažvelgus kokius kadrus ir iš kur pas save priglaudę,suprastume ir jų privalomą taikymąsi prie esamos politinės padėties.Jei jau Kupiškyje ar kitame šios ašarų pakalnės kamputyje meras reiškia nepasitenkinimą net putino krūmų sodinimu,tai,supraskit,ir lifosiniai kaip tai turi taikytis su tokia muzika…Nepažįstu Varno,mažai girdėjęs apie jį,bet jei jis solidarumietis,tai tas byloja,kad jis ir gamykloje pučiamo vėjo lenkiamas nesilenkia .Ir ne šnekorius su bile kuo kalbas varinėti.Da koc ir su premjere. Ana gi vieną giesmę gieda,konservuotą ir velnią ją perkalbėsi.Važiavo vyrai gal tikėdamiesi išgirsiant ką doro…Mitingas bent Lietuvai primins, kad dar gyva Lifosa,dūstanti parazitų rankose.Anys dabar tas sankcijas visiems kaišios kaip šventą raštą,nors kas jame tikrai parašyta niekam to neparodys.Kartoju,kas gali paneigti,kad ten tikrai nėra kokios tai užuominos ką gali daryt vyriausybė norint ubagais nepaleist tūkstančio šeimų.Mūsiškiai,kaip žinom,nuo mūs juk buvo nuslėpę tranzito galimus variantus ,kurie išlindo paspaudus Briukseliui.Tad kur garantija,kad jie neina tuo pačiu taku?Reikia judint ir mūsų europarlamentarus,kad bent vieną sykį jie Lietuvai gero padarytų.O tai atsipūtę kopūstienę ten srebia…Ir prašau dar kartą-paremkit gamyklą savo dalyvavimu mitinge.Būkime solidarūs su nepriklausoma profsąjunga ,kurios iniciatyva ir kilo mintis primint Vilniui,kad be jo ir Kėdainiai esti.Poryt devintą…

  • Nors vienas protingas komentaras

 • Lietuva dabar bauginama ,,amžiaus nusikaltimu“,kur tėvai,atsiėmę iš jų išplėštus vaikus,pavadinti nusikaltėliais ir grobikais.Visai nesvarbu,kad iš trejeto vienas gal kaip ir atitiko mokinuko amžių,bet visiems trims uždėtas bemokslių antspaudas.Pažvelkime kas gai laukt,neatmestina, ir mūsų lifosiečių šeimų.Tėvai per bukalaurų vyriausybės malonę(baikit vienąkart dangstytis sankcijomis rusams!)praranda darbą,o vaikams ar neiškyla pavojus dėl maitinimo,mokslinimosi ir prastesnių gyvenimo sąlygų? Čia tuoj pat visokios žiobrienės drauge su šakalėmis imasi ,,šefuot“skurstančias mūsų lifosiečių šeimas ir pasipila vaikų gabenimas į šių ,,gailestingųjų samariečių“įsteigtas vaikų komunas-kolonijas liaudyje vadinamas koncentracijos stovyklomis.Toliau scenarius vystomas jau pagal švabopedofilinę ,,edukaciją“ su vaikų pardavinėjimu seksualiniam išnaudojimui.Mums šito reikia ,mums to tik tetrūksta tautos pažeminimui ir genocidui? Mieli kėdainiečiai,gal ir perspausta kiek literatūriškai,bet kas gali paneigti,kad Lietuvoje slapta nevyksta pedofiliniai procesai,kurių atsiradimo pagrindu tapo iškrypusių laisvūnų dekriminalizavimas ,kurio dėka prasidėjo legalūs raskevičių -juškaičių su sabakauskaitėmis vieši benefisai, demonstruojantys neigiamą plintusinę moralę Marijos žemėje.Susitikime rytoj devintą ir pratęsime pokalbį kelyje į Vilnių.

  • Tau bilietą iki Žiegždrių ar Vasaros 5 išrašyti?

 • Vyriausybė negali valdyti ne savo įmonės. Išsiblaivykite bent kartais. Ar čia nuo trąšų jau negrįžtamai pakenktos smegenys? 😁

  • ir vėl tu čia?Juk prašiau negadint pagados.Vyriausybės prašoma ne valdyt,o nekenkt ir nekišt savo trigrašio.Maža jai tranzito,kur iniciatyvia idiote pasirodė…

   • Taip, aš visur, nes bijau, kad tendencingi komentarai tiesiog numarintų svarbią temą, o pamesdamas jums kaip šuniui kaulą leidžiu išsikalbėti, apginti nuomonę ir rasti bendrų priešų. Tiesa, dažnai žemo išsilavinimo lygio komentatoriai tik nori apmėtyti kakučiais, bet aš pasiruošęs tam.

    • kad ir taip pats savuose paskęsi,aukštalygi temų gaivintojau…

 • […] Nepaisant „lifosiečių“ ir juos palaikančiųjų ryžtingumo, realiai mažai tikėtina, kad mitingas galėtų pakeisti „Lifosos“ situaciją į gerąją pusę – mitingo išvakarėse, pirmadienį, „Lifosos“ profesinės sąjungos vadovas Kęstas Šlama ir įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas susitiko su premjere Ingrida Šimonyte bei Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte, tačiau jiems daug vilčių dėl „Lifosos“ perspektyvų nebuvo suteikta. Dar kartą premjerės lūpomis buvo pakartota, jog skęstančiojo gelbėjimas yra pačio skęstančiojo reikalas ir konkretaus pasiūlymo, kaip sudaryti gamyklai sąlygas, kad ši toliau galėtų tęsti savo veiklą, gamyklos atstovai susitikimo metu iš vienos įtakingiausių šalies vadovių taip ir neišgirdo. Plačiau apie šį susitikimą skaitykite čia. […]

 • […] 24-ąją su įmonės profesinių sąjungų vadovais susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Vyriausybė suinteresuota, jog „Lifosa“ tęstų veiklą ir išsaugotų darbo […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video