Prezidentūra: „Lifosa“ turėtų veikti, bet švelninti sankcijų nereikėtų

 Prezidentūra: „Lifosa“ turėtų veikti, bet švelninti sankcijų nereikėtų

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Valstybė turėtų būti suinteresuota, kad sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiktų, bet taikomų sankcijų švelninti nereikėtų, sako prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius.   

„Į sankcijų įgyvendinimą Lietuva, be abejo, žiūri principingai, dėl to apie nuolaidas sankcijų agresoriams ir jų pokyčius nereikėtų kalbėti, apie jų mažinimą“, – antradienį Žinių radijui sakė V. Augustinavičius.

Liepos 3-iąją „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, kad „Lifosa“ gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai.

V. Augustinavičius sako, kad valstybė turėtų būti suinteresuota įmonės veiklos tęstinumu. 

„Lifosoje“ dirba apie 900 žmonių, įmonė yra svarbi ekosistemos dalis tiek visam Kėdainių regionui, žemės ūkiui, maisto sektoriui. Na, ir Vyriausybės veiksmai, turbūt, turėtų būti atitinkami šiam interesui, susirašinėjimai raštais nėra kelias, kuris veda į kažkokį rezultatą“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

„Į sankcijų įgyvendinimą Lietuva, be abejo, žiūri principingai, dėl to apie nuolaidas sankcijų agresoriams ir jų pokyčius nereikėtų kalbėti, apie jų mažinimą“, – sako V. Augustinavičius./BNS Skirmanto Lisausko nuotr.

Jo manymu, galimų išeičių yra daug, jas galėtų svarstyti speciali Vyriausybės darbo grupė.

„Turėtų būti profesionaliai įvertintos, matyt, įvairios veiksmų opcijos nuo papildomų socialinių garantijų darbuotojams ir jų šeimoms užtikrinimo iki galbūt detalesnio tikrinimo įmonės finansinių srautų, ekonominės veiklos tęstinumo opcijos, galbūt ir svarbu pritraukti papildomus investuotojus, kurie sustiprintų įmonę ir sutiktų nekonservuotų (…) tų opcijų, matyt, yra daug“, – teigė V. Augustinavičius.

Praėjusią savaitę apie 300 protestuotojų – tarp jų ir „Lifosos“ darbuotojai – prie Vyriausybės rūmų Vilniuje surengtame mitinge reikalavo apsaugoti bendrovę nuo planuojamo uždarymo.

Liepos 24-ąją su įmonės profesinių sąjungų vadovais susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Vyriausybė suinteresuota, jog „Lifosa“ tęstų veiklą ir išsaugotų darbo vietas.

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, šiuo metu dirba 905 darbuotojai.

„Lifosos“ vadovybė anksčiau teigė, kad dėl griežtos administratorės patikros įmonė praranda didžiules pajamas ir siekia švelnesnės kontrolės.

Įmonė patvirtino, jog bendrovės profsąjungos ir vadovybė jau susitarė, kad konsultacijos dėl darbuotojų atleidimo ir su tuo susijusių pasekmių prasidės rugpjūčio 2 dieną.  

Gegužės 23-iąją įmonė sustabdė veiklą kasmetiniam planiniam remontui ir veiklą žadėjo atnaujinti vėliau.

7 Komentarai

  • Reikia sudaryti nepakeliamas verslo sąlygas, kad gamykla bankrutuotu ,o tada reikiami asmenys ją nusipirktu pigiai

  • Įdomu, kad dirbtų prie esamų sakcijų – misija neįmanoma. Bus tk tūsas ir tiek.

  • Ieškokitės darbo, kol dar neatleido. Kai atleis – rasti bus sunkiau.

  • Olgerd, idy naxui durakas

  • Paaitrins žaizdą,užpils zelionkos,o kad normaliai imti ir pagydyt-nė per kur!Sankcijos neleidžia…Ne tranzitas, pakvipęs paraku…

  • Nieko naujo.

  • Planavom sankcijom prismaukt rusija,bet kilpa uzsiveržeme patys..

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video