Ar bus Kėdainiuose dar vieni lošimo namai?

 Ar bus Kėdainiuose dar vieni lošimo namai?

Lošimo namus norėta įkurti Tilto gatvėje esančios parduotuvės „Iki“ patalpose./ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr

Eglė KUKTIENĖ

Krašto politikai paskutiniame rajono tarybos posėdyje svarstė vienos lošimų bendrovės prašymą leisti jai įsikurti Tilto gatvėje esančios parduotuvės „Iki“ patalpose. Tai būtų jau penktoji lošimo vieta, mat iki šiol Kėdainiuose lošimo namus keturiose vietose yra atidariusios trys įmonės. Politikai tokiam verslininkų norui nepritarė, vis dėlto šis nepritarimas nebūtinai reiškia klausimo svarstymo pabaigą.

Vaistinė nestabdo

Tiesa, lošimo namų organizatoriai taip pat negali kurtis bet kur, kur tik nori. Ir vis dėlto paaiškėjo, kad prekybos tinklo patalpos jiems yra tinkamos ir jokių kliūčių nesudaro.

„Labai atsargiai žiūriu į verslo, kuris susijęs su priklausomybių formavimu, plėtrą. Jau yra kelios vietos, kur toks verslas įsitvirtinęs mūsų rajone.

Kita vertus, jei verslas atitinka įstatyminę bazę ir turėtų teisę plėstis, nežinau, ar turime rimtų argumentų tai sustabdyti.

A. Naujalienė: „Pagal teisės aktus taryba gali tik pasisakyti dėl atstumų ir nusikalstamumo lygio, o ir pastarasis vertinamas tik pačioje lošimo vietoje, o ne aplink ją.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Aš asmeniškai norėčiau sustabdyti, nes pamename labai gerai, kad ir naktinis klubas buvo tame pastate ir buvo problemų, gyventojai prisikentėję pakankamai jau, be to, netoli ir Šviesioji gimnazija yra“, – kalbėjo valdančiųjų lyderė Nijolė Naujokienė ir pridūrė, kad ten pat yra ir vaistinė, kuri teikia vaistų leidimo, vakcinacijos paslaugas, ir galimai jos veikimas galėtų būtų teisinė priežastis galbūt neleisti kurtis lošimo namams.

Tačiau paaiškėjo, kad pagal Azartinių lošimų įstatymą lošimo namai privalo išlaikyti 100 metrų atstumą nuo gyvenamųjų namų, ikimokyklinio, bendrojo, profesinio lavinimo mokyklų, neformaliojo švietimo įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, sanatorijų, teatrų, bibliotekų, muziejų, parduotuvių (išskyrus, kai įsikuriama tose pačiose patalpose), kino teatrų, stočių, paštų, savivaldybės įstaigų.

Į sąrašą vaistinės nepatenka.

Nepersikels

Nijolė Naujokienė: „Labai atsargiai žiūriu į verslo, kuris susijęs su priklausomybių formavimu, plėtrą. Jau yra kelios vietos, kur toks verslas įsitvirtinęs mūsų rajone“./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Buvo pasigirdę kalbų, esą Tilto gatvėje įsikurti norinti įmonė tiesiog perkels savo lošimo namus iš Didžiosios gatvės.

Tačiau paaiškėjo, kad tai netiesa.

„Didžiojoje gatvėje yra įsikūrusi visai kita įmonė. Jiems veikti leidimas buvo išduotas dar 2010 metais, tad 2025 metais jie turės kreiptis į rajono tarybą su prašymu leisti tą veiklą tęsti.

Ir jau aišku, kad ta teisė veikti jiems nebus suteikta“, – sakė klausimą pristatinėjusi Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Lošimo namų organizatoriai negali kurtis bet kur, kur tik nori. Ir vis dėlto paaiškėjo, kad prekybos tinklo patalpos jiems yra tinkamos ir jokių kliūčių nesudaro.

Aut. past.

Naštą užkrovė kitiems

Paaiškėjo, kad anksčiau tokių prašymų rajonų tarybos net nenagrinėdavo, tačiau pasikeitus teisės aktams vietos politikams išnagrinėti tokius klausimus tapo privaloma.

„Sunku pasakyti, kokie yra to tikslai – ar perduoti savivaldai daugiau teisių? Nors pagal teisės aktus taryba gali tik pasisakyti dėl atstumų ir nusikalstamumo lygio, o ir pastarasis vertinamas tik pačioje lošimo vietoje, o ne aplink ją“, – kalbėjo A. Naujalienė.

„Ar reikia skatinti šitą verslą ir ar neturėtų jo daugiau kontroliuoti pati valstybė?

Rima Kikilienė: „Smurtas šeimoje, skyrybos – tai paliečia visą žmogaus aplinką. Ar tikrai reikia skatinti ir leisti įkurti daugiau tokių vietų?“/Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Tyrimais įrodyta, kad jis sukelia psichologines, socialines problemas, kenčia šeimos, prarandami turtai, verslai, vyksta vagystės, sukčiavimai, bankrotai, savižudybės.

Smurtas šeimoje, skyrybos – tai paliečia visą žmogaus aplinką.

Ar tikrai reikia skatinti ir leisti įkurti daugiau tokių vietų?“ – retoriškai klausė Rima Kikilienė.

Krašto politikai galiausiai nepritarė verslininkų prašymui įkurti mieste dar vienus lošimo namus. Vis dėlto paaiškėjo, kad, nesant objektyvių priežasčių, verslas tokį sprendimą gali skųsti, ir jį tektų nagrinėti iš naujo.

3 Komentarai

  • Kaip reklama tabakui ir alkoholiui uždrausta,taip ir šiam“narkotikus“ turėtu irgi uždrausti.Reklamuoja 7BET(gali sukelti priklausomybę).Reklamuokit ir tabaką,bei alkoholį ir dadekit,kad gali sukelti priklausomybę.Lošimo biznis geriau „tepa“ ten kur reikia.

  • Darboečiai praloš rinkimus bus kur nusiramint

  • Svarbu iskrypelia su kanservas laimes

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video