Kėdainiuose – pirmasis elektrinis paspirtukas

 Kėdainiuose – pirmasis elektrinis paspirtukas

„Elektromobilių Kėdainiuose mačiau, bet va elektrinių paspirtukų anksčiau neteko matyti. Ko gero, šitas – oficialiai pirmasis Kėdainiuose, – šypteli Keleriškių kaime gyvenantis VĮ „Regitra“ Kauno filialo Kėdainių grupės specialistas Nerijus SABULIS. – Rieda tyliai, yra galimybė klausytis muzikos. Įrengta vieta ir keleiviui. O visų svarbiausia – tausoji gamtą.“

[quote author=“N. Sabulis“]Važiuoji, pučia vėjelis, klausaisi geros muzikos… Laisvė.[/quote]

Pirmoji pažintis – pajūryje

N. Sabulis su šeima šią vasarą ne kartą lankėsi Palangoje. Būtent lietuviškajame pajūryje jis pirmą kartą pamatė ir išbandė šią transporto priemonę. „Pirmiausia elektrinius paspirtukus išmėginome vedini smalsumo – su šeimyna išsinuomavome ir pasivažinėjome. Atvykę į Palangą antrąjį kartą, ir vėl suskubome į nuomos punktą. Mums jie labai patiko“, – pasakoja keturiasdešimtmetis kraštietis.

Nusipirko pasibaigus sezonui

Elektrinis paspirtukas Sabuliams patiko taip, kad šie nė nedvejojo – pasibaigus vasaros sezonui, vieną tokį įsigysiantis ir parsivešiantys namo į Kėdainių rajoną.

Kaip tarė, taip ir padarė – prieš savaitę elektrinis paspirtukas, du mėnesius tarnavęs nuomos punkte Palangoje, atrado naujuosius savo namus Keleriškių kaime.

„Paspirtukas kainavo 490 eurų. Aišku, gali kilti klausimas – kam jis mums besibaigiant šiltajam metų laikui? Tačiau pirkome su ta mintimi, kad visos atviros transporto priemonės – kabrioletai, motociklai, galų gale – ir elektriniai paspirtukai – šaltuoju metų laiku kainuoja pigiau“,  – dėsto N. Sabulis.

Gali įveikti 70 km

Maksimalus konstrukcinis elektrinio paspirtuko greitis – 25 km/h. Pilnai įkrauti paspirtuko bateriją užtrunka šešias valandas. „Nuvažiuojamas atstumas be apkrovos, tai yra – neklausant muzikos, vairuojant kuo mažesnio svorio asmeniui – septyniasdešimt kilometrų, – pasakoja N. Sabulis. – Kadangi konstrukcinis greitis – 25 km/h, galia – nedaugiau 1 kW, jis yra priskiriamas prie dviračių. Tokią transporto priemonę vairuoti gali bet kas. Tiesa, nepilnametis asmuo jį vairuodamas privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Paspirtuku į mokyklą iš Keleriškių į mokyklą Kėdainiuose važinės mano vienuolikmetis sūnus.“

[quote author=“N. Sabulis“]Atvykę į Palangą antrąjį kartą, ir vėl suskubome į nuomos punktą.[/quote]

Tikisi, kad paspirtukų mieste atsiras daugiau

Paklaustas apie elektrinio paspirtuko privalumus, N. Sabulis tikina, jog svarbiausia – ekologija. „Važiuoji, pučia vėjelis, klausaisi geros muzikos… Laisvė, – šypteli kraštietis. – Paspirtukas yra manevringas. Jis gali nardyti tarp automobilių. Daug greičiau pasieki kelionės tikslą, ypatingai – per rytinius kamščius. O svarbiausia – tausojama gamta. Tikiuosi, kad mano pavyzdžiu paseks ir kiti kėdainiečiai.“

[#gallery=983#]

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video