Kėdainiuose – pirmasis elektrinis paspirtukas

 Kėdainiuose – pirmasis elektrinis paspirtukas

„Elektromobilių Kėdainiuose mačiau, bet va elektrinių paspirtukų anksčiau neteko matyti. Ko gero, šitas – oficialiai pirmasis Kėdainiuose, – šypteli Keleriškių kaime gyvenantis VĮ „Regitra“ Kauno filialo Kėdainių grupės specialistas Nerijus SABULIS. – Rieda tyliai, yra galimybė klausytis muzikos. Įrengta vieta ir keleiviui. O visų svarbiausia – tausoji gamtą.“

[quote author=“N. Sabulis“]Važiuoji, pučia vėjelis, klausaisi geros muzikos… Laisvė.[/quote]

Pirmoji pažintis – pajūryje

N. Sabulis su šeima šią vasarą ne kartą lankėsi Palangoje. Būtent lietuviškajame pajūryje jis pirmą kartą pamatė ir išbandė šią transporto priemonę. „Pirmiausia elektrinius paspirtukus išmėginome vedini smalsumo – su šeimyna išsinuomavome ir pasivažinėjome. Atvykę į Palangą antrąjį kartą, ir vėl suskubome į nuomos punktą. Mums jie labai patiko“, – pasakoja keturiasdešimtmetis kraštietis.

Nusipirko pasibaigus sezonui

Elektrinis paspirtukas Sabuliams patiko taip, kad šie nė nedvejojo – pasibaigus vasaros sezonui, vieną tokį įsigysiantis ir parsivešiantys namo į Kėdainių rajoną.

Kaip tarė, taip ir padarė – prieš savaitę elektrinis paspirtukas, du mėnesius tarnavęs nuomos punkte Palangoje, atrado naujuosius savo namus Keleriškių kaime.

„Paspirtukas kainavo 490 eurų. Aišku, gali kilti klausimas – kam jis mums besibaigiant šiltajam metų laikui? Tačiau pirkome su ta mintimi, kad visos atviros transporto priemonės – kabrioletai, motociklai, galų gale – ir elektriniai paspirtukai – šaltuoju metų laiku kainuoja pigiau“,  – dėsto N. Sabulis.

Gali įveikti 70 km

Maksimalus konstrukcinis elektrinio paspirtuko greitis – 25 km/h. Pilnai įkrauti paspirtuko bateriją užtrunka šešias valandas. „Nuvažiuojamas atstumas be apkrovos, tai yra – neklausant muzikos, vairuojant kuo mažesnio svorio asmeniui – septyniasdešimt kilometrų, – pasakoja N. Sabulis. – Kadangi konstrukcinis greitis – 25 km/h, galia – nedaugiau 1 kW, jis yra priskiriamas prie dviračių. Tokią transporto priemonę vairuoti gali bet kas. Tiesa, nepilnametis asmuo jį vairuodamas privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Paspirtuku į mokyklą iš Keleriškių į mokyklą Kėdainiuose važinės mano vienuolikmetis sūnus.“

[quote author=“N. Sabulis“]Atvykę į Palangą antrąjį kartą, ir vėl suskubome į nuomos punktą.[/quote]

Tikisi, kad paspirtukų mieste atsiras daugiau

Paklaustas apie elektrinio paspirtuko privalumus, N. Sabulis tikina, jog svarbiausia – ekologija. „Važiuoji, pučia vėjelis, klausaisi geros muzikos… Laisvė, – šypteli kraštietis. – Paspirtukas yra manevringas. Jis gali nardyti tarp automobilių. Daug greičiau pasieki kelionės tikslą, ypatingai – per rytinius kamščius. O svarbiausia – tausojama gamta. Tikiuosi, kad mano pavyzdžiu paseks ir kiti kėdainiečiai.“

[#gallery=983#]

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content