Skip to content

Savo talentą išreiškia dekoruodamas kūną

 Savo talentą išreiškia dekoruodamas kūną

Piešimo įgūdžių nestokojantis ir savo originalius darbus tatuiruotėse demonstruojantis Aleksejus VASILJEVAS jau septynerius metus laisvalaikį leidžia dekoruodamas kūną.

Pradėjęs piešti dar tada, kai buvo vaikas, jaunuolis įgyvendino savo svajonę – pamažu sužinojo, kaip vyksta pats tatuiravimo procesas, kokios tatuiruotės dabar „ant bangos“ ir svarbiausia suprato, kad tai tapo neatsiejama jo gyvenimo dalimi.

Pajuto potraukį

„Prieš daugiau nei septynerius metus vienas iš draugų parodė savo tatuiruotę. Iš karto šmėstelėjo mintis, kad ir aš noriu, bet ne tik pasidaryti… Todėl susitaręs su mane sužavėjusios tatuiruotės savininku įsigijau iš jo tatuiruočių darymo įrangą.

Tikriausiai viskas nuo to ir prasidėjo – pasidaręs pirmą tatuiruotę sau pajutau didelį potraukį ir norą bandyti vėl ir vėl.

Pradžia buvo kiek sudėtinga, ranka dar nebuvo išlavinta, piešiniai maži ir labai paprasti, tačiau vis tobulėjau, mokiausi ir šiuo amatu mėgaujuosi iki šiol“, – apie pirmuosius savo bandymus pasakoja Aleksejus.Profesionaliu tatuiruočių meistru savęs kol kas nelaikantis Aleksejus ateityje svajoja apie nuosavą tatuiravimo saloną./ Asmeninio archyvo nuotr.

Išmoko pats

Pašnekovas tikina, kad vien tik tatuiravimo mašinėlė ir bandymai tatuiruoti nepadeda tobulėti.

„Mano močiutė „užkietėjusi“ menininkė – ji piešia, siuvinėja ir ko tik nedaro. Todėl manau, vienaip ar kitaip ji yra susijusi ir su mano talentu bei kūryba.

Kadangi tatuiruočių specialistų neparuošia švietimo įstaigos, visa tai – daugiau kūrybinis savamoksliškas procesas.

Visų pirma reikia daug piešti, atrasti savo braižą, techniką, paskui po truputį įsisavinti technines žinias – kaip valdyti tatuiravimo mašinėlę, ir vėliau bandymai parodo kaip sekasi – pavyksta, ar ne.

Pastebėjusi, kad susidomėjau tatuiravimu močiutė iš Rusijos parvežė kelias knygas apie tatuiravimo meną, kurias įdėmiai ir su didžiuliu susidomėjimu „suvalgiau“ akimirksniu.

Be to, reguliariai domiuosi, mokausi iš pažengusių meistrų, kurie supažindina ne tik su tatuiravimo technika, tendencijomis, bet papasakoja ir apie sterilizacijos ypatumus bei kitas rizikas“, – apie aistrą tatuiravimui šneka vaikinas.

Tatuiruoja draugus

Profesionaliu tatuiruočių meistru Aleksejus savęs kol kas nelaiko.

„Nėra apibrėžta, kiek tiksliai turi įgyti patirties, kiek padaryti tatuiruočių, kad taptum profesionaliu tatuiruočių meistru. Kiekvienam tai individualu.

Šiuo metu noriu labiau į viską susikoncentruoti, nes 100 procentų savimi dar nepasitikiu. Mano nuomone, reikia ne tik mokėti piešti.

Svarbu jausti žmogų, išmokti pajusti kito žmogaus patiriamą skausmą.

Pradėjęs daugiau domėtis visu tatuiravimo procesu, ėmiau tatuiruotėmis puošti draugus. Pastebėjau, kad kuo toliau, tuo tatuiruotės įdomesnės, darbai tvirtesni, skatinantys mane judėti toliau ir tobulėti“, – pasakoja tatuiravimu užsidegęs jaunuolis.

Dirba atsakingai

Nemažai kantrybės bei kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui Aleksejus atiduoda visą save.

[quote author=”Aut. past.”]Tatuiruotė lieka visam gyvenimui, todėl patarimų neapsisprendusiems ir nežinantiems ko nori žmonėms Aleksejus niekada negaili.[/quote]

„Visada viską atsakingai pasiruošiu. Visų pirma pasiruošiu darbo vietą – viską kruopščiai sterilizuoju. Prieš darydamas tatuiruotę pirmiausiai pabendrauju su klientu, pasirenkame paveikslėlį arba aptariame atsineštą norimą tatuiruoti paveikslėlį. Atsižvelgdamas į pageidavimus pasidarau eskizą ant kalkės: persikeliu piešinį, kuris taps eskizu ant norimos kūno dalies.

Vėliau reikia paruošti žmogaus odą, ją dezinfekuoti ir perkelti kalkę ant dezinfekuotos kūno dalies, sušlapinti ir nuėmus leisti nudžiūti.

Ir tada jau tatuiravimo darbas – mano mėgiamiausias – kada parenkamos spalvos, antgaliai (tatuiravimo mašinėlės adatos, jų yra įvairių dydžių, storio, atsižvelgiant į tai, koks piešinys bus ir kaip reikės jį tatuiruoti) tatuiravimui ir kitos reikalingos priemonės“, – apie tatuiravimo procesą kalba pašnekovas.

Grožis reikalauja aukų

Tatuiruotėms vis populiarėjant kai kuriems jos tampa bene aksesuaru. Vis tik ar nepasitaikė tokių klientų, kurie, atėję daryti tatuiruotės, persigalvoja, mat išsigąsta skausmo.Tatuiravimas reikalauja itin daug kruopštumo, atsakingumo ir kantrybės./ Asmeninio archyvo nuotr.

„Darant tatuiruotę skausmingumas priklauso nuo vietos ant kūno ir piešinio dydžio. Skausmingiausios tatuiruotės daromos ant šono, pilvo, stuburo, sėdmenų, pažastyse, intymiose vietose.

Skausmą apibūdinti galima taip, kad tarsi uodai ištisai geltų“, – aiškina vaikinas.

Randa tinkamiausią variantą

Tatuiruodamas jaunuolis savo nuomonės klientui sako neprimetantis, o visada atsižvelgiantis į kliento norus ir išreikštus pageidavimus.

„Mano tatuiruotės tamsios kūrybine ir technine prasme – tokios jos man priimtiniausios ir padedančios geriausiai išreikšti save.

Techniška, turinti savo stilistiką ir išbaigtą kompoziciją – būtent toks rezultatas man svarbiausias tatuiruojant.

Nors visada lengviausia tatuiruoti tai, kas mane domina, tačiau kliento norai negali būti neišgirsti. Pabendraujame akis į akį ir visada sutariame bei randame tinkamiausią variantą – taip dirbti yra kur kas lengviau ir maloniau“, – tikina pašnekovas.

Skatina pagalvoti

Tatuiruotė lieka visam gyvenimui, todėl patarimų neapsisprendusiems ir nežinantiems ko nori žmonėms Aleksejus niekada negaili.

„Nors tatuiruotė – labai asmeniškas dalykas, dažnai atskleidžiantis žmonių gyvenimą, tačiau nederėtų užmiršti, kad tai ne aksesuaras, kurį pabodus bet kada galima nusiimti. Todėl prieš ją darantis, reikėtų gerai pagalvoti, kad vėliau netektų gailėtis.

Ne kartą teko susidurti su tokia situacija, kada žmogus tikrai nėra iki galo apsisprendęs ir nežinantis, ko iš tikrųjų nori. Tokiu atveju visada bandau jį atkalbėti ar bent jau skatinu gerai apmąstyti ir pasirinkti tikrai patinkantį piešinį ir tik tuomet leisti tą idėją įgyvendinti.

Nes, kaip visi žinome, tatuiruotės šalinimo procesas – sudėtingas ir 10 kartų brangiau nei jos padarymas kainuojantis dalykas. Panorus panaikinti tatuiruotę be nuskausminimo gali ir kur kas labiau skaudėti. Jei tatuiruotei padaryti užteko vieno apsilankymo, tai į tatuiruotės šalinimo procedūras reikės eiti bent šešis kartus su pertraukomis“, – kalba jaunuolis.Tėtis kiek lengviau nei mama priėmė jaunuolio pomėgį ir pasiryžo pats pasidaryti tatuiruotę./ Asmeninio archyvo nuotr.

Mažai kas stebina

Paklaustas, kokios tatuiruotės ir ant kurios kūno vietos jį nustebintų, Aleksejus patikino pripratęs prie įvairiausių ir net keisčiausių žmonių pasirinkimų. Štai visai neseniai jis pirmą kartą tatuiravo kinišką hieroglifą ant… kaktos.

Trunka ne trumpai

Norint turėti gražų, ornamentuotą ir spalvotą kūną reikia ne tik pinigų, talentingo tatuiruočių meistro ir idėjos, bet ir laiko. Tatuiravimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis atsakomybės ir kruopštumo.

„Visada stengiuosi, jog kiekvienas mano apsiimtas ir pradėtas darbas būtų užbaigtas. Visos tatuiruotės reikalauja didžiulių pastangų: gerai apmąstyti, nupiešti, pritaikyti ir įgyvendinti. O tatuiravimo proceso laikas labiausiai priklauso nuo tatuiruotės dydžio. Per dieną kokybiškų vidutinio dydžio tatuiruočių galiu padaryti 3–4.

Ilgiausiai esu užtrukęs apie 7 valandas, tačiau čia išskirtiniai atvejai. Yra buvę dienų, kai tatuiravau nuo 8 valandos ryto iki 2 valandos nakties, tačiau toks fizinis ir protinis krūvis nerekomenduotinas.

Tatuiruotes, kurios reikalauja laiko, visada darau ne iš karto – per kelias dienas. Tačiau, kaip matote, savo pomėgiui laiko kartais skiriu ir daugiau (šypsosi)“, – kalba Aleksejus.

Tatuiruočių pasaulyje, kaip ir bet kur kitur, vyrauja mados. Šiuo metu populiariausios tatuiruotės yra paukščiai, plunksnos, deimantai ir kt. Tačiau Aleksejui, turinčiam savo savitą stilių, labiausiai patinka reikšmę turinčios tatuiruotės.

„Tatuiruotės dabar populiaresnės nei bet kada anksčiau – jos tampa vis populiaresnės tarp jaunimo.

Jei anksčiau Sovietų Sąjungoje tatuiruotė asocijuodavosi su kaliniais, su kriminaliniu pasauliu, tai šiuo metu žmonių mąstymas laisvėja. Šiandien tatuiruotę gali pasidaryti bet kas – nuo studento iki pagyvenusio žmogaus, ir tai tikrai nebestebina.

Asmeniškai man patinka reikšmę turinčios tatuiruotės, o ne padrikos detalės, kurios kartais net neturi tarpusavyje sąsajų“, – apie tatuiruočių pakitusį požiūrį šneka pašnekovės.

Neigiamos kalbos nepaveikia

Su neigiamais atsiliepimais apie savo profesiją retai susiduriančiam Aleksejui aplinkinių nuomonė didelės įtakos nedaro.Visai neseniai Aleksejui teko tatuiruoti klientui ant kaktos kinišką hieroglifą./ Asmeninio archyvo nuotr.

„Daugelio, galbūt vyresnių, konservatyvesnių žmonių nuomone, išgirstu pasisakymų, esą kam tos tatuiruotės, kam žaloti kūną, kaip atrodysi senatvėje, tačiau kaip bebūtų keista tokių komentarų tenka išgirsti vis rečiau, mūsų visuomenė laisvėja“, – tikina jaunuolis ir, paklaustas, ką pats atsako skeptikams, kurie klausia: „Kaipgi tu senatvėje atrodysi?“, atšauna, kad kai būsiąs senas – nebebus niekam įdomus, todėl, kaip atrodys pasenęs, jam nėra labai svarbu.

„Šiuo metu negalvoju apie tai ir per daug to nesureikšminu. Juk koks skirtumas, ar raukšlėta oda bus ištatuiruota.

Bėgant laikui žmogus keičiasi, tačiau jei poelgiai buvo apgalvoti, dėl jų gailėtis niekuomet neteks“, – savo nuomonę dėsto vaikinas.

Turi 11 tatuiruočių

Šiuo metu vienuolika tatuiruočių turintis Aleksejus nesiliauja gražinti savo kūno.

„Tiktų posakis: „Kartą paragavęs negali sustot“ (šypsosi). Mano pirmoji tatuiruotė buvo maža, paprasta ir niekuo neypatinga – už to neslypėjo kažkokios simbolinės reikšmės, tiesiog norėjau tatuiruotės.

Vis ją tobulindamas ir tatuiruodamas toliau šiuo metu esu išsitatuiravęs visą ranką, blauzdą, kaklą.

Jei taip ir toliau, tai nebeliks vietos ant mano kūno, kur nebus tatuiruotės“, – šypsodamasis kalba pašnekovas.Kaip tikina Aleksejus, visada lengviausia tatuiruoti tai, kas pačiam įdomu, tačiau kliento norai negali būti neišgirsti./ Asmeninio archyvo nuotr.

Ateityje turi planų

Mamą vis labiau šokiruojantis sūnus ateityje galvoja žengti dar toliau ir galbūt net atidaryti savo tatuiravimo kabinetą.

„Šiuo metu dirbu samdomą darbą Krekenavos agrofirmoje ir taupau pinigus savo svajonės įgyvendinimui.

Ateityje, kiek padirbėjęs ir palypėjęs karjeros laiptais, turiu didžiulį norą užsiimti šia veikla rimčiau ir atidaryti saloną, bet tuščiai kalbėti nenoriu, viską parodys laikas.

Tokią mano veiklą mama priima skeptiškai, tačiau jei aš būsiu laimingas, ji, be abejo, džiaugsis tuo. O štai mano tėtis kiek kitaip vertina šią situaciją, visai neseniai jis net sutiko pasidaryti tatuiruotę. Ant peties ištatuiravau nemažą mano braižą atspindintį laukinį gyvūną“, – apie ateities planus šneka Aleksejus.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video