„Vyturėlyje“ vaikai aktyvūs, sveiki ir laimingi

 „Vyturėlyje“ vaikai aktyvūs, sveiki ir laimingi

Organizatorių nuotr.

Ikimokyklinis amžius – tai amžiaus tarpsnis, kuriame formuojasi visi pagrindiniai įgūdžiai, nuostatos ir vertybės. Vienas iš svarbiausių įgūdžių yra fizinis aktyvumas. Jis būtinas augančiam organizmui.

Per fizinę veiklą vaikai realizuoja visus svarbiausius savo poreikius – judėjimo, pažintinius, veiklumo, bendravimo, saviraiškos, atskleidžia fizinius pajėgumus bei gebėjimus. Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Pedagogas turi įvairiais būdais skatinti vaikus judėti, žaisti judriuosius ir sportinius žaidimus, būti vaikų idėjų šalininku, plėtoti ir tobulinti vaikų fizines galias.

Norint sudominti ir motyvuoti vaikus būti fiziškai aktyviems, reikia taikyti įvairius ugdymo metodus, būdus, formas bei priemones. Siekiant gerinti ugdytinių fizinį aktyvumą Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ buvo parengtas projektas „Aktyvūs, sveiki ir laimingi“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Organizatorių nuotr.

Projektas vyko nuo 2022 m. rugsėjo iki 2023 m. gruodžio mėnesio. Projekto metu organizuoti šie renginiai: sporto šventė „Sveikas, rudenėli“, „Bėgu važiuoju – judu takeliu“, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, stovykla „Draugystė mus jungia“, „Mažasis futboliukas“, „Drauge su krepšinio kamuoliu“, kalėdinis smiginis, „Sveika mityba – sveikas kūnas“, „Plytų karas“, spartakiada „Sveikas, pavasari“, „Orientuokis miesto parke“, „Olimpo kalnas“.

Renginių metu vaikai smagiai atlikinėjo įvairias užduotis, žaidė žaidimus, kurie padėjo lavinti vaikų lankstumą, vikrumą, koordinaciją, emocinį intelektą, didinti fizinį pajėgumą, ištvermę. Vykusių užsiėmimų metu vaikai buvo supažindinami su sveika mityba.

Projekto lėšomis įsigytas inventorius už beveik 10 tūkstančių eurų paįvairino renginius ir pagerino jų kokybę. Inventorius sėkmingai naudojamas kiekvieną dieną, suteikia vaikams daug gerų emocijų ir motyvuoja aktyvesniam judėjimui.

Projekto vykdytojas – Kėdainių lopšelis-darželis „Vyturėlis“.

Projekto vadovas – Tomas Simonavičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video