Viščiukus skaičiuoja rudenį

 Viščiukus skaičiuoja rudenį

Kai Švedijos vyriausiasis epidemiologas A. Tegnelis pandemijos-nepandemijos pradžioje metė iššūkį Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) ir visiems dėl „griūvančio dangaus“ isterikuojantiems ekspertams bei atsisakė Švediją įkalinti į gilų karantiną, iš minėtų ekspertų stovyklos liejosi vienas už kitą baisesni gąsdinimai.

Buvo net pranašaujama, kad pandemijos metu į dausas iškeliaus papildomas 1 milijonas švedų.

Bet A. Tegnelis išliko tvirtas ir nuoseklus. Jis tik pasakė, kad epidemijos valdymas yra ilgalaikė strategija, o ne spontaniškų sprendimų makalynė. Ir dar pasakė, kad visas karantino pasekmes vertinsime gerokai vėliau. Arba, liaudiškai tariant, viščiukus skaičiuosime rudenį.

Taigi, pandeminis ruduo, panašu, jau atėjo ir turime rezultatus.

Lietuvoje „koroninių“ mirčių skaičius… pralenkė Švediją.

[quote author=“J. Blažytė“] Lietuvoje dėl vieno ilgiausių pasaulyje karantino sužlugdyta ekonomika, verslai, žmonių (ypač vaikų) psichinė sveikata, sutrypti likimai, valstybė įklampinta į didžiules skolas.[/quote]

2021.04.06 duomenimis, Lietuvoje, skaičiuojant 1 milijonui gyventojų, COVID-19 mirčių skaičius siekė 1 345, tuo tarpu Švedijoje – 1 334.

COVID-19 mirčių skaičius Lietuvoje ir Švedijoje apylygis, tačiau karantino priemonių griežtumas skiriasi taip, kaip savo dydžiu skirtųsi musė ir dramblys.

Lietuvoje dėl vieno ilgiausių pasaulyje karantino sužlugdyta ekonomika, verslai, žmonių (ypač vaikų) psichinė sveikata, sutrypti likimai, valstybė įklampinta ir didžiules skolas.

Švedijoje šiuo atžvilgiu – viskas ramu.

Ir viena iš svarbiausių Švedijos klaidų valdant pandemiją buvo tik ta, kad ši šalis nesugebėjo apsaugoti fiziškai ir socialiai pažeidžiamų žmonių – net apie 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 sudarė slaugos namų pacientai ir imigrantai.

Remdamiesi Švedijos patirtimi, tūkstančiai mokslininkų ir gydytojų pasirašė Baringtono deklaraciją, kurioje pareikalavo kuo greičiau nutraukti beprasmį karantiną, labiau apsaugant tik pažeidžiamus žmones.

Tačiau visi mokslininkai, kurie nepritarė tai pasaulyje vykstančiai koronapsichozei, buvo kruopščiai šalinami iš viešosios erdvės, aplipdomi visokiomis plokščiažemių etiketėmis, o BigTech pastangomis sukurti algoritmai veikė taip, kad jų straipsniai ir moksliniai tyrimai būtų nukišami į pačius atokiausius interneto kampelius. Mat rampų šviesoje spindėjo jo didenybės baubologai.

Pavyzdžiui, prieš dvi savaites aš pati buvau paviešinusi įvairių sričių ekspertus vienijančios organizacijos PANDA įkūrėjo Nick Hudson pranešimą, kuriame buvo pristatyta mokslinė analizė apie tai, kad karantino griežtumo koeficientas neturi jokios įtakos COVID-19 mirtims. Šis pranešimas uolių koronapsichozės kūrėjų pastangomis buvo pašalintas.

[quote author=“J. Blažytė“]Karantinas žmonių gyvybių NEGELBĖJA. Žmonių gyvybes gelbėja gera sveikatos apsaugos sistema.[/quote]

Ai, tiesa, aš vis dar nežinau, koks yra to besaikio karantino tikslas?

Jei jo tikslas yra apsaugoti kokius nors influencerius nuo 37,2 laipsnio temperatūros ar nuo trumpalaikio pačiaudėjimo – tada taip, karantinas būtinas.

Jis būtinas ir norint suvakcinuoti „visą populiaciją“ – o kaip gi kitaip priversi žmones susipompuoti į savo kūną eksperimentines vakcinas, jei nepardavinėsi bilietų į laisvę?

Bet faktas, kaip blynas: karantinas žmonių gyvybių NEGELBĖJA.

Ir nepūskit man „arabų“.

Žmonių gyvybes gelbėja gera sveikatos apsaugos sistema.

Tuo pačiu primenu, kad Premjerės partija savo rinkimų programoje žadėjo pastatyti COVID-19 ligoniams skirtą superligoninę.

Tai gal, gerbiamieji, tautos išrinktieji, imkitės darbo ir statykite tą superligoninę, užuot čia visus gąsdinę naujais karantinais ir naujomis bangomis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video