Vaikų atradimai darželyje

 Vaikų atradimai darželyje

Organizatorių nuotr.

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ 2021 m. spalio–gruodžio mėnesiais buvo įgyvendintas respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Vaikų atradimai darželyje“. Projektą organizavo „Purienos“ mokytoja Greta Stundžienė, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Tikslai

Projekte, kurio tikslas – organizuoti vaikų eksperimentinę veiklą, siekiant sužadinti ugdytinių smalsumą, norą tyrinėti, pažinti ir atrasti, buvo kviečiami dalyvauti visų respublikinių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai ir pedagogai.

Šiuo projektu buvo siekiama paskatinti pedagogus organizuoti įstaigoje įvairius eksperimentus, bandymus ir atradimus pasitelkiant įvairias eksperimentines ar buitines priemones, taip pat gamtines bei antrines žaliavas.

Kiekvienas mokytojas, dirbantis su vaikais, žino kaip šiais laikais svarbu savo ugdytinius kažkuo sudominti ir prikaustyti jų dėmesį. Tad tam puikiai tinka įvairūs eksperimentai ir atradimai, kurių metu vaikai turi galimybę ne tik stebėti patį procesą, bet ir būti patys aktyvūs veiklos dalyviais.

Kodėl gimė idėja organizuoti šį projektą?

Eksperimentų ir bandymų su vaikais galima išbandyti įvairių, tik kaip juos tiksliai organizuoti nėra visada taip lengva susirasti. Taip internete skirtinguose šaltiniuose galima atrasti tam tikrų pavyzdžių, bet tai užima tikrai pakankamai daug laiko, o jei ir randama įdomesnė veikla, jį jau yra pateikta užsienio kalba, kas vyresniems pedagogams kelia tam tikrų sunkumų, kurie sunkiau valdo užsienio kalbas.

Tad kilo  mintis, kad organizuojant tokį projektą, būtų galima sukurti metodinį leidinį, kuriuo vėliau ateityje būtų visai patogu naudotis, nes vienoje vietoje būtų galima rasti daug įvairių eksperimentų, bandymų ir atradimų pagal skirtingas vaikų amžiaus grupes.

Šio respublikinio projekto „Vaikų atradimai darželyje“ metu, pedagogai savo įstaigoje organizavo įvairias atradimų veiklas, kurių metu naudojo tikrai įvairias  medžiagas: gamtines, antrines, eksperimentines, buitinės.

Pedagogai sukūrė veiklų aprašymus ir procesą užfiksavo nuotraukose. Gavus visus veiklų aprašus buvo sukurtas vienas bendras el. metodinis leidinys, kuriame sugulė beveik 80 įvairių eksperimentinių veiklų, kurios gali būti organizuojamos vaikų darželyje.

Daug teigiamų emocijų

Projekto ir organizuotų veiklų metu vaikai patyrė tikrai daug teigiamų emocijų. Jie stiprino savo pažintinius įgūdžius, tyrinėjo ir atrado tikrai daug neįprastų reiškinių. Vaikai turėjo galimybę diskutuoti, reflektuoti apie organizuojamos veiklos procesą bei gautą rezultatą.

O svarbiausia buvo sudarytos sąlygos vaikams atrasti tai, kas jiems yra dar visiškai naują, o kaip sakoma vaikų smalsumui nėra ribų, tad pedagogams tikrai pavyko įvairiomis veiklomis nustebinti ir pradžiuginti savo ugdytinius. Respublikinis projektas „Vaikų atradimai darželyje“ padėjo plėtoti bendradarbiavimą tarp projekto dalyvių, dalinantis gerąja patirtimi organizuojant eksperimentinę vaikų veiklą darželiuose.

Greta Stundžienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ mokytoja

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video