Užgavėnių laužuose – šių metų negerovės (FOTOGALERIJA)

 Užgavėnių laužuose – šių metų negerovės (FOTOGALERIJA)

Užgavėnės rajone nebuvo atšauktos, bet pačios bendruomenės ir Kultūros centrai su skyriais jas keitė. Mažiau linksminosi. Dainavo ukrainiečių tautos dainas. /Organizatorių nuotr.

rinkosaikšte.lt inf.

Užgavėnės rajone nebuvo atšauktos, bet pačios bendruomenės ir Kultūros centrai su skyriais jas keitė. Mažiau linksminosi. Dainavo ukrainiečių tautos dainas. 

Užgavėnės bene vienintelė diena, kurią neatleistinai sukelto karo Ukrainoje situacijoje galima buvo paminėti be didelio sąžinės graužimo. Tradiciškai Užgavėnės ne tik triukšminga žiemos išvarymo šventė, bet ir blogio su gėriu kova, kurią visada laimi gėris.

Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas sakė, kad įstaigoms rekomendavo minint Užgavėnes labiau akcentuoti pilietiškumą, tautiškumą ir patriotizmą. Kaip elgtis, sprendė pačios įstaigos ir bendruomenės.

Kalnaberžės kaime Užgavėnių jomarką ir persirengėlių eitynes keitė solidarumo su Ukraina renginys.

Organizatorių nuotr.

Kėdainių kultūros centras dalies anksčiau suplanuotos programos atsisakė, kad būtų mažiau linksmybių, bet skambėjo liaudies ir patriotinės dainos.

Bainaičių kaimo žmonės antradienio vakarą rinkosi lauke prie laužo ir karšto troškinio. Vietiniai gyventojai Agnė ir Skirmantas Laužikai, Ilona Gorbunova su vyru ėmėsi burti žmones tiesiog pabūti kartu. Susirinko vietiniai gyventojai, šeimos su vaikais. Tylus vakaras Beinaičiuose turėjo savo svarbiausius elementus: bendravimas, blynai, varžybos, proto mankšta, laužas, daina, o mintys buvo su ryžtinga Ukrainos tauta.

,,Į Užgavėnes susirinkome paminėti gėrio pergalės, išvaryti negerovių iš minčių, iš širdies, iš savo namų. Tuo metu kai Ukrainos žmonės atkakliai kovoja už savo Laisvę Užgavėnių dieną Tamsos išvarymas tampa prasmingesnis, o žmonių vienybė – dar svarbesnė.  P. Aukštikalnis

,,Į Užgavėnes su bičiuliais susirinkome paminėti gėrio pergalės ir pabūti kartu su aktyviais vietiniais žmonėmis. Taip pat išvaryti negeroves iš minčių, iš širdies, iš namų. Dabar, kai Ukrainos žmonės atkakliai kovoja už mūsų visų Laisvę ir saugumą. Tamsos išvarymo šventė tampa tik prasmingesnė, o žmonių vienybė dar svarbesnė“, − sako vicemeras Paulius Aukštikalnis

Dauguma šventusių į deginamos čiūčelos širdį sudėjo didžiausią blogybes, kurių atsikratyti trokštame ir kurias privalome užbaigti. Tegul tie palinkėjimai pildosi.

5 Komentarai

  • O viešpatie. Ir vėl Žentas. Išprotėjote. Praloš kaip Kaminskas. Garantuoju.

  • Visiškai pritariu.

    • Kokios šventės dar. Mačiau, kad kovo 11 koncertas. Nu nesąmonė. Karu kvepia.

  • Ačiū, kad atvažiavote!

  • Jėzau, kiek galima tą žentą kišt visur su judėjimo pakalikais. jau bloga žiūrėt. rinka paskaičius gali pagalvvot, kad net užgavenės neateis jei tas juokingas tipas ju nepakvies. eitu geriau dirbt nelakstes po kaimus ir istaigas ir žmoniu nenervaves. nedurni kėdainiečiai, supranta, kad tuščias puodas ir dar kiauras.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video