Šviesiojoje gimnazijoje svečiavosi rumunai

 Šviesiojoje gimnazijoje svečiavosi rumunai

Šviesiojoje gimnazijoje svečiavosidviejų mokytojų ir penkių mokinių delegacija iš Rumunijos./Kėdainių šviesiosios gimnazijos archyvo nuotr.

Gegužės pabaigoje Kėdainiuose svečiavosi dviejų mokytojų ir penkių mokinių delegacija iš Rumunijos Feltičenio Nicu Gane kolegijos. Kadangi Šviesioji gimnazija bendradarbiauja su Rumunijos ambasada Lietuvos Respublikoje ir kiekvienais metais gimnazistai dalyvauja „Maria Lupu – Radvilienė“ esė konkurse (nugalėtojai apdovanojami kelione į Rumuniją), todėl globojo svečius jų vizito metu.

Skanavo agurkų ledų

Pirmąją viešnagės dieną svečiai susitiko su Kėdainių miesto ir rajono savivaldybės atstovais, su Šviesiosios gimnazijos administracija, susipažino su šios švietimo įstaigos istorija bei pagrindinėmis dabartinėmis veiklomis. Vėliau rumunų delegacijos laukė pažintinė ekskursija po Kėdainius. Svečiams šiltą įspūdį paliko senamiestis bei Vytauto Ulevičiaus medinių skulptūrų ekspozicija.

Po ekskursijos rumunų delegacija klausėsi nuotaikingo gimnazistų koncerto Šviesiosios gimnazijos kiemelyje. Po koncerto nesinorėjo skirstytis, tačiau svečių laukė lietuvių liaudies amatų edukacinė programa (veltinio vėlimas, tautinės juostos audimas) tradicinių amatų centre Arnetų name. Veiklų turtingos dienos pabaigoje svečiai ragavo lietuviškų patiekalų, skanavo tik Kėdainiuose gaminamų agurkų ledų.

Stebėjo pamokas

Antrąją viešnagės dieną Šviesiosios gimnazijos mokytojos dalijosi patirtimi ir pakvietė svečius iš Rumunijos dalyvauti pamokose, susipažinti, kaip organizuojamas mokymas(is) Lietuvoje.  Pamokas vedė anglų kalbos mokytojos metodininkės Giedrė Streikė, Jūratė Kaupienė ir Agnė Bačiauskienė. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Petkevičiūtė vedė tarptautinę integruotą anglų kalbos ir rumunų istorijos pamoką „Įsivaizduojamas laiškas rumunų iškiliai teigiamai istorinei asmenybei“.

Po pamokų svečiai vyko į Raudondvarį ir dalyvavo edukacinės programos „Gintaro kelias“ pažintinėse paskaitose bei praktinėse veiklose. Vėliau rumunų delegacija gėrėjosi Kauno senamiesčiu.

Keliaus į Rumuniją

Trečiąją viešnagės dieną svečiai viešėjo Trakuose ir Vilniuje, dalyvavo ekskursijose, savarankiškai domėjosi Lietuvos sostine. Rumunų delegacija viešėjo neilgai, bet daug pamatė, turiningai praleido laiką, surado naujų draugų.

Šią vasarą grupė Šviesiosios gimnazijos mokinių, kurie tapo Rumunijos ambasados Lietuvos Respublikoje organizuoto esė konkurso nugalėtojais, viešės Rumunijoje. Tai Austėja Aliukonytė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zita Rosteikienė), Akvilė Jakutytė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Dalia Pabarčienė), Julius Beinortas (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Jakštienė).     

Parengė Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytojos Aldona Šliažaitė ir Asta Jakštienė

1 Komentaras

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video