Sportuojanti Kalėdų eglutė

 Sportuojanti Kalėdų eglutė

Organizatorių nuotr.

Pastaruoju metu sunerimę žmonės vis dažniau diskutuoja apie tai, kad labai lengva pažeisti gamtos pusiausvyrą. Vis dažniau girdimos sąvokos „tvarumas“, „ekologija“. Siekdama populiarinti tvarumo idėjas bendruomenėje Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija įsitraukė į respublikos EKO mokyklų tinklą. Progimnazijoje kryptingai orientuojamasi į aplinkosaugos, ekologijos ugdymą, švarios aplinkos kūrimą ir puoselėjimą.

Vykdant respublikos EKO mokyklų strategiją, siekiama ugdyti visos bendruomenės sąmoningumą, skatinti visus elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energetinius išteklius. Viena iš EKO vykdomų iniciatyvų progimnazijoje – respublikiniai nuotoliniai pradinio ugdymo mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursai.

Lapkričio mėnesį progimnazijoje startavo konkursas „Sportuojanti Kalėdų eglutė“. Tai jau antras EKO konkursas, kuris tęsėsi visą mėnesį. Šio renginio tikslas – parodyti mokiniams, kaip, tausojant aplinką, naudojant turimus išteklius, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų sporto tema.

Organizatorių nuotr.

Sulaukėme 163 mokinių darbų iš 47 Lietuvos švietimo įstaigų. Vertinimo komisija paskelbė net 26 laureatus.

Jau antrus metus progimnazijos mokiniai puošia kalėdinę eglutę savo pagamintais žaisliukais iš antrinių žaliavų. Taigi pirmąją Advento dieną sužibo įspūdinga ir unikali kalėdinė eglutė.

Ji vienintelė tokia – sportuojanti Kalėdų eglutė iš antrinių žaliavų, nes jos šakas papuošė mokinių sukurti žaisliukai sporto tema. Ant žaliaskarės šakų suposi įvairių sporto šakų simboliukai, atributika, reikmenys. Rezultatas pranoko lūkesčius!

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinio ugdymo mokiniai žino, kad antrąkart panaudodami įvairias žaliavas tausojame mūsų motulę gamtą.

Susipažinti su konkurso laimėtojų darbais galima šioje knygoje: https://www.ourboox.com/books/konkursas-sportuojanti-kaledu-eglute

Danguolė Tumėnienė, konkurso koordinatorė LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video