Sparčiai senka lėšos vienkartinei socialinei paramai

 Sparčiai senka lėšos vienkartinei socialinei paramai

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Jorūnė Liutkienė

Kėdainių rajono savivaldybėje sparčiai senka vienkartinės piniginės socialinės paramos lėšos. Žmonėms paskirstyti jau trys ketvirčiai iš suplanuoto biudžeto. Liepos mėnesį reikės išlaidas padidinti, kad iki metų galo jų niekam nepristigtų.

Pinigai skirti tiems, kuriuos ištinka bėda 2022 metų pradžioje išmokoms buvo suplanuota 6 500 eurų. Dabar antrajam metų pusmečiui belikę kiek mažiau nei ketvirtis lėšų – 1 500 eurų. Visi jie išskirstyti pagal pateiktus rajono gyventojų, o nuo kovo mėnesio ir pagal Ukrainos piliečių prašymus.

Iš šių pinigų kartą metuose gali būti skirta vienkartinė socialinė parama žmonėms, kurių pajamos nėra didelės ir juos ištinka liga, reikia apmokėti gydymą, aplanko kitokia nelaimė.
Lėšas skirsto komisija Savivaldybėje tokiems prašymams nagrinėti yra sudaryta Vienkartinės piniginės socialinės paramos ir kompensacijų skyrimo komisija.

Komisijai ketvirtus metus vadovauja vicemeras Paulius Aukštikalnis. Būtent ši komisija išimties tvarka skubėjo padėti šiuos pinigus skirdama ir nuo karo baisumų iš Ukrainos pabėgusioms šeimoms.

Pačioje karo pradžioje atvykę ukrainiečiai negaudavo jokių išmokų, o kai kurie žmonės ,,prie
dūšios“ neturėjo jokio pinigo. Dažniausiai pas mus atvyksta moterys su vaikais ir senyvo amžiaus žmonės, tad jiems pagalbos ir reikėjo daugiausiai.

Pernai pinigus gavo daugiau kaip 40 kraštiečių

Štai per praėjusius metus pateikus reikalingus dokumentus paskirtos išmokos 41 rajono gyventojui. Iš viso suteikta paramos už 6 400 eurų. 2020 metais – 39 asmenims, iš viso už 6 600 eurų. 2019 metais – 55 asmenims, iš viso už 6100 eurų.

Šiais metais vienkartinės išmokos po 120 eurų išmokėtos 27 ukrainiečiams.
,,Pirmas prašymų antplūdis buvo kovo pabaigoje, kai visiškai pinigų neturintys atvykę žmonės neturėjo kur kitur kreiptis. Mes jiems paskyrėme po numatytus 120 eurų. Panašu, kad taip pasisukus geopolitinei situacijai, suplanuotų pinigų iki metų galo nepakaks“, – sako komisijos pirmininkas, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Tikisi, kad vienkartinėms išmokoms skirtą biudžetą padidins

Vicemeras mano, kad rajono tarybos nariai turėtų pritarti ir liepos mėnesį padidinti vienkartinėms išmokoms skirtas lėšas. Juolab kad per pirmuosius metų mėnesius gauta į biudžetą daugiau gyventojų pajamų mokesčio ir kitų įplaukų.

,,Tęsiantis karui Ukrainoje ir vis atvykstant pabėgėliams, situacija negerės. Ekonominė situacija ir Lietuvoje nėra paprasta – augant kainoms ir didėjant infliacijai ir mūsų žmonės susidurs vis su didesnėmis bėdomis, todėl jiems reikės ir daugiau pagalbos, todėl normalu, kad jau dabar tam turime pasiruošti, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Paulius Aukštikalnis. – Mes pirmiausia turime patenkinti savo žmonių priekius, tačiau reikia suprasti ir čia atvykusius Ukrainos žmones – dažniausiai tai moterys ir vaikai, seneliai. Turime jiems padėti, bet ne mūsų žmonių sąskaita.“

Jeigu jus ar artimąjį ištinka bėda: trūksta finansų vaistams ar kitoms sudėtingoms asmeninėms situacijoms ir problemoms spręsti, Jums gali būti suteikta vienkartinė piniginė socialinė išmoka. Kreipkitės į savo seniūniją, parašykite prašymą ir komisija jį svarstys.

1 Komentaras

  • tai tik ukrainieciai blogai gyvena kausai blet pinigus veltui dalina

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video