Slovakijoje susitiko su „Erasmus+“ projekto partneriais

 Slovakijoje susitiko su „Erasmus+“ projekto partneriais

Asmeninio archyvo nuotr.

 Ilmera Orlė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytoja

Birželio 5–11 dienomis Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 projekto „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” partnerių susitikime Slovakijoje. Privačios pagrindinės mokyklos  UNES kvietimu į Nitros miestą Vakarų Slovakijoje atvyko atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Kroatijos, Ispanijos, Turkijos mokyklų.

Iš skirtingų valstybių atkeliavę mokiniai susipažino su Slovakijos kultūra, papročiais, etnografija, švietimo sistema. Susitikimo metu projekto dalyviai lankėsi privačioje pagrindinėje mokykloje UNES Nitroje.

Slovakai mokiniai parengė svečiams įdomų pasveikinimą, mokykloje vaikai noriai žaidė slovakų ir kitų projekto parnerių šalių žaidimus, dalyvavo įvairiose rungtyse, bendravo su bendraamžiais, tobulino anglų kalbos žinias. Beje, Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai buvo maloniai nustebinti Nitros mokykloje sutikę lietuvį Jonuką, kuris ten mokosi trečioje klasėje.

„Erasmus+“ projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniai kelionės metu aplankė abipus Dunojaus įsikūrusią Slovakijos sostinę Bratislavą. Mokiniai ir mokytojai grožėjosi miesto pilimi,  iš  kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, tolumoje matyti Vengrija ir Austrija, pasivaikščiojo senamiesčiu.

Asmeninio archyvo nuotr.

Įspūdį mokiniams paliko tiltas per Dunojų – ant šio tilto įrengta įdomi, ateivių erdvėlaivį primenanti  apžvalgos aikštelė. Iš jos laikytojai gali gėrėtis kvapą gniaužiančiu Dunojaus ir Bratislavos miesto reginiu.

Juozo Paukštelio progimnazijos atstovai džiaugiasi, kad įgyvendinant „Erasmus+“ projektą kelionės po svečias šalis plečia mokinių akiratį, suteikia galimybę tobulinti anglų kalbos žinias, užmegzti naujų pažinčių su bendraamžiais.

Be to, projekto partnerių susitikimuose mokiniai laisvalaikį leidžia aktyviai – daug keliauja, sportuoja. Pavyzdžiui, viešėdami Slovakijoje vaikai išbandė jiems naujas sporto šakas – jogą, golfą, olandišką krepšinį.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje įgyvendinamas „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės projektas „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” yra finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video