Progimnazijos bendruomenės stiprybė – olimpinių vertybių puoselėjimas

 Progimnazijos bendruomenės  stiprybė – olimpinių vertybių puoselėjimas

Organizatorių nuotr.

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija aktyviai dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) projektinėje veikloje. Progimnazijoje yra sukurta Olimpinių vertybių ugdymo programos įgyvendinimo darbo grupė, kuri inicijuoja ir organizuoja įvairius renginius, akcijas, projektus. Didelis dėmesys skiriamas olimpinių vertybių puoselėjimui ir plėtojimui mūsų bendruomenėje ir už jos ribų.

Dalyvauja projekto „Olimpinis mėnuo“ veiklose

Jau šešerius metus pradinio ugdymo klasių mokiniai kartu su mokytojais ir tėveliais spalio mėnesį aktyviai dalyvauja projekto „Olimpinis mėnuo 2023“ veiklose.

Šių metų projekto tikslas – skatinti bendruomenės  fizinį raštingumą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti juos su olimpinėmis vertybėmis bei principais: pagarba, draugyste, tobulėjimu. Kiekvieną projekto savaitę buvo vykdomos skirtingos veiklos, o jų metu ugdomos ne tik pažintinės, kultūrinės, socialinės emocinės, sveikos gyvensenos, bet ir kitos svarbios mokinių kompetencijos.

Pradinio ugdymo klasių mokiniai kiekvieną darbo dieną pradėdavo nuotaikingomis „Ąžuolo“ mankštomis, kurių metu visai dienai įgydavo pozityvių emocijų, suaktyvindavo ir savo mąstymą.

Organizatorių nuotr.

Progimnazijos stiprybė – bendruomeniškumas

Spalio 10 dieną progimnazijoje vyko 1–4 klasių bendruomenės sporto renginys „Kaip gera ir smagu sportuoti visiems kartu“, skirtas olimpiniam mėnesiui paminėti. Mokinių tėveliai ne tik susipažino su netradicinėmis sporto šakomis lakrosu ir salės rieduliu, bet jas išbandė ir praktiškai. Mokiniai dalyvavo įvairiose linksmose sportinėse veiklose. Bendruomeniškumas ir puikiai kartu praleistas laikas bei olimpinių vertybių puoselėjimas tai – didžiausia vertybė ir bendruomenės galia.

Mokiniai visą mėnesį ne tik sportavo, bet ir domėjosi subalansuotos mitybos svarba. Jie mokėsi atpažinti sveikatai palankius maisto produktus nuo nepalankių. Atliko daug praktinių veiklų: vaišino klasės draugus atsineštais vaisiais, aprašė pasirinktą daržovę, piešė mėgstamiausius vaisius, gamino kubą su vaisių aplikacijomis, žaidė žaidimą ,,Krabų sriuba“.

Bendruomeniškumas ir puikiai kartu praleistas laikas bei olimpinių vertybių puoselėjimas – tai ir yra didžiausia mūsų vertybė ir bendruomenės galia.

Skyrė laiko kokybiškam poilsiui

Trečiąją projektinę savaitę veiklos buvo akcentuotos į kokybišką poilsį. Laikas praleistas šokant, plaukiojant, vaikščiojant gryname ore, važinėjantis dviračiu, piešiant ir spalvinant, tiesiog ilsintis, žaidžiant mėgstamus žaidimus yra svarbus mūsų visų gerai savijautai, sklandžiam organizmo funkcionavimui.

Paskutinę Olimpinio mėnesio savaitę klasėse vyko pokalbiai apie žmonių emocinę sveikatą. Pokalbių metu reflektuodami projekto veiklas mokinukai akcentavo, kad fizinis aktyvumas, sveika mityba, kokybiškas poilsis – tai ir yra mūsų geros savijautos, sveikatos ir, be abejo, gero mokymosi svarbiausi veiksniai.

Taip pat apibendrindami savo veiklas mokiniai suprato, kad kartais yra sunku valdyti  emocijas bei jausmus, o tai daryti ir išmokstame bendroje veikloje klasėje, mokykloje, keliaudami, sportuodami, patirdami naujų įspūdžių. Nepamiršo mokiniai ir tai, kad sportuojant kartais įvyksta įvairios traumos, o kaip suteikti pirmąją pagalbą, vaikams pademonstravo jų tėveliai.

Organizatorių nuotr.

Įsitraukė ir tėveliai

Džiaugiamės, kad projekto „Olimpinis mėnuo 2023“ veiklose dalyvavo ne tik progimnazijos mokytojai, specialistai bei mokiniai, bet ir jų tėveliai. Vaikai kartu su šeimos nariais buvo motyvuojami kūrybiškai bei aktyviai leisti laisvalaikį. Įvairios turiningos ir prasmingos  veiklos formuoja charakterį, stiprina pasitikėjimą ir suteikia džiaugsmą, skatina klasių ir progimnazijos bendrystę. Visi kartu ugdėmės sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius.

Taigi, bendruomeniškumas ir puikiai kartu praleistas laikas bei olimpinių vertybių puoselėjimas – tai ir yra didžiausia mūsų vertybė ir bendruomenės galia.

Progimnazijos OVUP grupės narės Neringa Kapočienė, Daina Kačegavičienė, vyresniosios pradinio ugdymo mokytojos

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video