Prieita iki absurdo – Seimo narė ragina gadinti balsavimo biuletenius

 Prieita iki absurdo – Seimo narė ragina gadinti balsavimo biuletenius

Kėdainių konservatorių skyriaus pirmininkė Jurgita Sejonienė viešai paskelbė, kad partija nepalaiko nei vieno kandidato į merus, ir kaip variantą pasiūlė rinkimų biuletenių gadinimą./Asociatyvi BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Kėdainių skyriaus pirmininkė Jurgita Sejonienė, pati nesėkmingai kandidatavusi tiesioginiuose mero rinkimuose, ėmėsi gėdingos taktikos – ji ragina žmones veltui paleisti rinkimų organizavimui skirtus mokesčių mokėtojų pinigus – savo feisbuko paskyroje Seimo narė aiškina žmonėms, kaip nuėjus balsuoti sugadinti rinkimų biuletenius. „<…>. TS-LKD Kėdainių skyriaus nariai raginami įvykdyti pilietinę pareigą ir dalyvauti rinkimuose, apsisprendžiant pagal sąžinę. Atkreipiame dėmesį, kad galima nepalaikyti nė vieno kandidato sugadinant biuletenį (t. y. išbraukiant abu kandidatus, arba perbraukiant visą biuletenį)“, – taip rašo J. Sejonienė.

Anksčiau vertino itin griežtai

Viešų raginimų prieš rinkimus gadinti biuletenius kartas nuo karto pasitaiko – nors tai ir nelaikoma rinkimų boikotu, tačiau ne visada tokie raginimai praeina be pasekmių.

Štai 2004 metais Liberalų demokratų partijos (LDP) vadovai ragino savo šalininkus per pirmalaikius prezidento rinkimus sugadinti balsavimo biuletenius, o tuometinis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas įspėjo, jog tokie raginimai gali pakvipti ir baudžiamąja atsakomybe. 

Didelių pažeidimų nematė

Pastaruoju metu panašus raginimas buvo viešai pasklidęs dar 2020 metais, kai visuomenininkas, žurnalistas Andrius Tapinas išleido leidinį „Viso gero, Valdemarai!“, kuriame taip pat žmonės buvo raginimai tiek aktyviau balsuoti rinkimuose, tiek gadinti biuletenius. Vis dėlto tuomet rinkimų kampanijos įstatymo pažeidimo VRK nenustatė.

Štai 2004 metais Liberalų demokratų partijos (LDP) vadovai ragino savo šalininkus per pirmalaikius prezidento rinkimus sugadinti balsavimo biuletenius, o tuometinis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas įspėjo, jog tokie raginimai gali pakvipti ir baudžiamąja atsakomybe. 

Aut. past.

Dabar pasisakė gana griežtai

Dabartinėje situacijoje VRK komentaras gana griežtas – kalbama apie draudimą veikti rinkėjo valią. Vis dėlto, ar J Sejonienė padarė pažeidimą aiškindama rinkėjams, kaip sugadinti balsavimo biuletenius, VRK spręstų tik gavusi gyventojų skundų dėl minėto konservatorės įrašo viešojoje erdvėje.

„Rinkimų kodekse yra nuostata, kad kontroliuoti ir (arba) neteisėtai veikti rinkėjo valią balsuoti arba nebalsuoti yra draudžiama. Taip pat šis rinkimus reglamentuojantis įstatymas nurodo, kad „rinkėjai balsuoja asmeniškai ir slaptai“.

Todėl Vyriausioji rinkimų komisija pataria rinkėjams prieš einant balsuoti peržiūrėti kandidatų diskusijų laidas, pasidomėti jų politinėmis programomis ar jau atliktais darbais ir apsispręsti patiems, už ką atiduoti savo balsą.

Jei VRK dėl šio atvejo gautų piliečių nusiskundimų, analizuotų šią situaciją. Kiekvienas atvejis yra vertinamas individualiai“, – sakė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Viename feisbuko komentare R. Rimošaitis rašo: „<…>. Niekaip nesuprantam raginančių gadinti biuletenius, tai noras įtikti abiem, tikriausiai dėl postų.“ Šį savo komentarą jis pasirašo: „LPKTS Kėdainių filialas“.  

Aut. past.

Buvęs kolega tokio raginimo nesupranta

J. Sejonienės pareiškimas apie tai, kad esą galima nepalaikyti nė vieno kandidato ir net instruktavimas, kokiu būdu sugadinti balsavimo biuletenį, neliko nepastebėtas ir žinomo Kėdainių politiko, buvusio vicemero bei ilgamečio konservatoriaus, dabar atstovaujančio Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, Rimgaudo Rimošaičio.

Viename feisbuko komentare R. Rimošaitis rašo: „<…>. Niekaip nesuprantam raginančių gadinti biuletenius, tai noras įtikti abiem, tikriausiai dėl postų.“ Šį savo komentarą jis pasirašo: „LPKTS Kėdainių filialas“.  

30 Komentarai

 • to auksinio puspročio titulą visuomeninis reikėtų rašyt kabutėse.Būdamas labai skrupulingas,jis,sąžinės vedamas,būtinai pasmerks bandos kolegės Sėjonienės paklydimą.

  • Nusipirkau kroksus ir sharana sena ir dabar su maršistais balsuosiu už kaimo baliû merà, nors ir stumiau ant maršistų, bet esu durnas ir patapau maršistu.

   • tu tai nors sarana nusipirkai, tuomet kaip as su 408 moskvicium po Kedainius varineju ir jokia policija nestabdo tik rankos pirstu prie smilkinio prideda

 • Juk jie proteliu privalo lygiuotis į savo paršavedį Gagrį…

  • Tikrai, tik rimošaičiui apie postus baikas bajinti. Kuo pats dvokia, tuo ir kitus bando tepti. O kad konservatoriai nei vieno nepalaikė tai labai gerai. Vieninteliai iš partijų rajone, kurie turėjo drąsos pasakyti, kad su darbo partija ir jos atplaišomis Kėdainiams nepakeliui.

   • Daug kam gal nepakeliui. Bet ka daryti jei dabartinis meras jau dabar be smegenu, o jūs tik įsivaizduokite, kad jis sens ir dar labiau nupušys. Jau dabar jam daug problemu nedaeina, neatsimena, maišo, nesuvokia. Mane stebina socialdemokratai, čia pats geriausias iš jų? Tai kiti kokie?

    • O tai tu pažiūrėk į socdemu vade Vilija. Boba užstrigusi 20 metų praeityje. Seimo rinkimuose socdemai velbus beviltiški.

   • kas tas rimosaitis, tai netasytas jurgis is Vikaiciu

  • Vat čia yra kultūra.

  • bet ir ramanausko antrininką šurajevą ir tokią senmergę partiniu pseudonimu Eltonas Džonas,dabar užimančią Lietuvos vyr asenizatorės pakaičiui su premjerės pareigas.

 • Konservai,matydami kad prie nieko prisišliet neišeina,tai kaip skunkai koc pasmardins .Tikrai patriotų vertas charakterio bruožas.

 • Iki ko mes nusiritome .Seimo nare Moko kaip gadinti biuletenius ,O Šurajeva necenzuriniais zodeliais isvadina seimo narius .

  • o konservantai su savo tapinais ,šurajevais ,įvairiomis premjeršimonėmis ir kitais savo asenizatoriais.

 • Gaištantis žvėris(konservatorių valdžiai atėjo galas)labai pavojingas,gali kandžiotis draskyti biuletenius ir t.t.Niekaip nedaeina,kad atėjo“ales pizdiec“.

  • Jo, iš trijų didžiausių miestų jų kandidatai dviejuose antrame ture, iš kurių vienas sostinėje ir kur kokie 90 proc, kad laimės. Čia tai gaišimas

 • Nijole taip dreba del bedarbio zento ir bendrazygio Vyktariuko kad net savo sena marionete Rimosaiti is spintos istrauke. Matyt seimininkai liepe bet kokia kaina valdzia imt.

 • Tai ne išeitis. Bet antras turas daugeliui yra galvosūkis, manau, kandidatams irgi neramu, nes nėra užtikrintumo nė vienam iš jų.

 • einu ikalti samagono, zinau gera ,tocka,, po to, sekmadieni, balsuosiu kas pigiau ipils

 • balsuok uz mane, cisterna ilasinsiu

 • Tai yra visame Vakarų demokratiniam pasaulyje itin normali praktika. Kai kuriose valstybėse labai praktikuojama. Kaip protestas. Deje, Kėdainių žurnalistai pasirodo eilinį kartą kaip paskutiniai atsilikeliai, kad tik galėtų apšikti ne patinkančius žmones, daro kažkokią pamazgų duobę iš mūsų miesto ir mūsų gyvenimo, skleidzia nuodus. Kėdainiai gyvena iki šiol kažkokioje nesveikoje sovietinėje atmosferoje. Kažkodėl žurnalistai gražiai nutyli, jog ta protestą medikė Sijoniene paragino daryti kaip protestą prieš Tamulio chamizmą mūsų krašto medikės Augienes atžvilgiu. Apskritai, kol kas Vilnius ir Klaipėda tik protingai nubalsavo. Kaunas išprotėjo. Apie Kėdainius išvis nėra žodžių. Sovietmečio zootechnikas ir po vatniko Uspaskio sparneliu išaugintas kalbutis populistas. Aš jo nenuvertinu, norisi , kad būtų rimtas, bet rimtas su Uspaskiu kartu nesusidetų. Tai akivaizdu. Apie kažkokius pinigus kliedi zurnaliugos.. Jūs nesveiki.

  • neisivaizduok kad esi demokratiniam pasaulyje

  • Atsibusk nuo pedofilu!

   • Ar Remigijus Ačas ir tave pagaidino?

  • ir išeina asiliukas,kuris net zootechniko specialybei nori priklijuot sovietinę etiketę.Na o jei ji priliptų netyčia,tai tada galėsim tvirtai pasakyt,kad lipino ją tikras ilgomis ausimis sovietinis asilas.

 • istrinsit komentarus, kurie jums nepatinka?

 • mano adresas N,Vilnia,, 14 palata

 • kada ipisilsit, patriotai is sio sikpopieriaus, mums doktorai tai net i miesta iseiti neleidzia, 14 palata

 • Suvokiantis šiek tiek politikoje dilemą už ką balsuoti,išspręs paprastai-iš dviejų išrinks mažiau kenkiantį aplinkai.

 • Pirmam ture nebalsavau už Sėjonienę, bet dabar matau, kad tik jie vieni nežaidžia žaidimėlių ir tiesiai pripažįsta, kad Kėdainiai eilinį kartą apsi… į antrą turą išsirinkę tuos du ponus. Pakilo konservai mano akyse. Stebėsiu kaip toliau elgsis.

  • Prastai žiūrėjai,jei nematei kaip tavo giriamoji Andarokienė vienoje Kauno bažnyčių marafetą dėl pišės arkliapasio darė.Dar tavo mylimi sovietų trintukai,kurie bažnyčon einančius registruodavo,taip žiauriai ir sakyčiau chuliganiškai nesielgė su tikinčiaisiais nei ši po parteina linija cypdavatkių kolegė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video