Dėl „Lifosos“ uždarymo – mitingas prie Vyriausybės

 Dėl „Lifosos“ uždarymo – mitingas prie Vyriausybės

Sankcijų pasmaugtai „Lifosai“ paskelbus apie veiklos stabdymą ir planuojamą gamyklos užkonservavimą, šioje įmonėje dirbantys kėdainiečiai rankų dar nenuleidžia ir jau kitą savaitę, liepos 26 dieną, per patį vidurdienį, 12 val., planuoja rinktis prie LR Vyriausybės į mitingą „Išsaugok savo darbo vietą!”.

Mitingą dėl „Lifosos” uždarymo organizuoja Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir nepriklausoma profesinė sąjunga AB „Lifosa“. Jame galės dalyvauti tik 500 žmonių – toks leidimas išduotas mitingo organizatoriams.

Visi, norintys dalyvauti mitinge, kviečiami liepos 26 dieną, trečiadienį, prieš 9 val. ryto rinktis prie „Giraitės“ prekyvietės (J. Basanavičiaus g. 80), kur jų lauks autobusai. Tie, kurie gali, kviečiami į mitingą vykti savo transportu.

Mitinge kviečiami dalyvauti ne tik „Lifosos“ darbuotojai, bet ir visi, kurie yra neabejingi „Lifosos“ likimui ir tam, kaip šios įmonės uždarymas paveiks Kėdainių ateitį.

Mitingo organizatoriai viliasi, kad Vyriausybė atsižvelgs į jų reikalavimus ir bent tokiu būdu galbūt pavyks pakeisti situaciją į gerąją pusę ir išvengti įmonės užkonservavimo proceso.

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Vienas iš reikalavimų, pats pagrindinis – išsaugoti darbo vietas. Dabar formuojame darbo grupę, kuri parengs ir kitus reikalavimus, kuriuos pateiksime Vyriausybei.

Norime aiškiai žinoti, kuo skiriamės mes – Europos Sąjungos šalis, nuo Vokietijos, Belgijos, ar Prancūzijos? Ten irgi yra tokios pačios įmonės kaip ir mūsų „Lifosa“, ir jos dirbti gali, o kodėl mes negalime?“, – „Rinkos aikštei“ sakė vienas iš mitingo organizatorių AB „Lifosa“ nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas.

Pasak jo, tiek profesinė sąjunga, tiek ir visi „Lifosos“ darbuotojai šiandien žino vieną – didžioji jų dalis – apie 80 proc., iki spalio 1 dienos gaus atleidimo iš darbo lapelius.

„Tikimės, kad bent organizuojamas mitingas padarys kažkokį pokytį – turi Vyriausybė irgi įsikišti, turi surasti sprendimą, kuris neleistų uždaryti mūsų įmonės arba, kitaip sakant, jos užkonservuoti.

Norime aiškiai žinoti, kuo skiriamės mes – Europos Sąjungos šalis, nuo Vokietijos, Belgijos, ar Prancūzijos? Ten irgi yra tokios pačios įmonės kaip ir mūsų „Lifosa“, ir jos dirbti gali, o kodėl mes negalime?

Vitalijus Varnas

Labai prastos mūsų nuotaikos – nuo stabilaus darbo, nuo stabilaus atlyginimo įpulti į tokią nežinomybę, o dabar sužinoti, kad bus įmonės konservavimas ir žmonių atleidimai…

Tad kviečiame tuos žmones, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai susieti su „Lifosos“ likimu, tuos, kuriems rūpi šios įmonės likimas, kam rūpi šitas klausimas ir Kėdainių krašto ateitis, prisijungti prie mitingo Vilniuje.

Laukiame visų liepos 26 dieną, trečiadienį, 9 valandą, prie „Giraitės“ prekyvietės. Bus autobusai, kurie veš į mitingą. O kas gali, tegul važiuoja savo transporto priemonėmis.

Vilniuje mitingą „Išsaugok savo darbo vietą!”, prie LR Vyriausybės, Gedimino pr. 11, pradėsime 12 valandą“, – ragina neabejingus žmones V. Varnas.

Primename, kad apie daugybę dešimtmečių veikusios ir bene geidžiamiausia darbdave vadintos didžiausios Kėdainių gamyklos sunaikinimą prabilta liepos pradžioje. Įmonės administracija teigia, kad sprendimą užkonservuoti gamyklą lėmė sankcijų poveikis.

Vilniuje mitingą „Išsaugok savo darbo vietą!”, prie LR Vyriausybės, Gedimino pr. 11, pradėsime 12 valandą.

Aut. past.

Dėl taikomų sankcijų nepavyko bendrovei vykdyti įprastos ir pelningos veiklos, kai daugiau kaip metus jos darbą stipriai sunkino ir Lietuvos Vyriausybės paskirtas laikinasis administratorius. Tačiau realiai tokią visiems Kėdainiams skausmingą ir daugybei šeimų net ir katastrofišką situaciją buvo galima prognozuoti vos pradėjus įmonę kontroliuoti valdžios paskirtam laikinajam administratoriui. Apie tokią grėsmę dar tuomet įspėjo ir buvęs ilgametis AB „Lifosa“ vadovas Jonas Dastikas. Galiausiai, kaip dabar jau paaiškėjo, jo spėjimai dėl „Lifosos“ galimo žlugdymo pasitvirtino.

Tuo tarpu šiai didžiausiai Kėdainių darbdavei jokių išlygų dėl taikomų sankcijų nedariusi ir į kompromisus nesileidusi bei, panašu, ją tiesiog taip ir pasmaugusi konservatorių valdoma Finansų ministerija dabar atsakomybės dėl gamyklos užkonservavimo kratosi ir teigia nieko negalinti padaryti, kad gamykla ir toliau galėtų sklandžiai vykdyti savo veiklą, o daugybė žmonių išlaikytų darbo vietas. Ir nors skelbiama, jog užsidarius „Lifosai“ darbo netektų netoli 1 000 žmonių, realūs skaičiai yra kur kas didesni – J. Dastiko skaičiavimu, vertinant „Lifosą“ aptarnaujančias įmones ir jų šeimos narius realiai pragyvenimo netektų apie 15 tūkst. žmonių. Plačiau apie tai rašėme čia.

Kitos publikacijos apie „Lifosą“ yra čia.

69 Komentarai

 • Prie ruSSijos ambasados Latviü g. mitinguoti būtü daugiau prasmės. Kol karas tęsiasi niekas sankcijü neatšauks, nepriklausomai nuo to, kiek autobusü kaimiečiü atveš.

  • Tu straipsni skaitei?kad kitos tokios pacios gamyklos europoj dirba,o lietuva jau ne europa kad cia negali dirbt kaip europoj gamykla

  • O tai Šlamai vaziuos mitinguoti ir Senonienes vyras? Kaip jie pries savo partija mitinguos? Nieko nesuprantu…

 • Dviraciu gamykla atsidarys ten ir dirbkit kokius cia mitingus Kaimieciai rengti zada ? Atlieku nepamirskit susirinkti

  • Pas ir eik dviraciu rinkt už minimuma.

  • Nesižeminkit, nieko nepakeisit vien tai kad dave leidima surengti mitinga, jau daugeliui turetu ši ta pasakyti. Kada žmonės išeisim i gatves be jokiu leidimu, tada kazka pakeisim. Jiem sumoketa uz ju darba, jie geri darbininkai. Mes taip pat norime buti geriausi sryties specialistai. Faktas tik vienas, kad jie isivele i kurkas daugiau aferu, uz ka tures atsakyti. Ir nekaliti cia nei rusai nei ukrainieciai nei anglai, nei bulgarai

 • Kai tik pradeda dirbt neįmanoma nei vaikų į lauką išleist nei langų atsidaryt . Jau daugybę kartų žmonės skambino 112 dėl tos chemijos. Apsileides , nesugeba ar nenori susitvarkyt tas kremliaus oligarchas melnicenko, o gal tikslingai nuodija kėdainiečius.? Stato šiuolaikiška, modernų dviračių fabriką, bus 500 gerai apmokomu darbo vietų. Negi jums, chemijos fabriko darbuotojams patiems nerūpi užterštas oras, nuodijami jūsų artimieji ?

  • Velniop tave, glūšą. 500 darbo vietų, o atleis 15000. Įgijote tu…

 • Prie ko čia vyriausybė, kaimiečiai? Norit mitinguot – važiuokit į Latvių g. 53 – ten priešais prūdą yra pastatas, kur sėdi atsakingų už tai, kas dabar vyksta, atstovai. Jų ir paklauskit, kodėl melničenkos načialnikas vladimirovičius sugalvojo išskersti ukrainiečius, už ką ir gavo pasaulines sankcijas. Prie ko čia Lietuvos vyriausybė?

  • Parodyk savo kiaules snuki miestieti?

  • Tamsta tikriausiai nežinot, kad ten tam pastate prie prūdo seniai jau niekas nesėdi.

   • Nuo kada ten niekas nebesėdi? Galima plačiau? Ambasados uždaromos ir niekas nebesėdi tada, kai lieka diena-kita iki karo tarp valstybių.

  • prūde pakartot mėnesinių akciją.Dabar koc vanduo šiltas ir kraujukas laisviau liesis…

  • Ukrainos Didvyrių g. 2*

 • Skambino ir nustate, kad is lifosos smirdi? O kaip cukrus savo dumbla kasa, visas miestas smirdi ir dejuojat, kad baisi smarve

 • prie ko čia vyriausybė? važiuokit prie moskovijos ambasados ir reikalaukit.

 • Neįmanoma buvo mėgautis vasara, langus vakarais tekdavo uždaryt. Užteršta dešimtys hektarų, iki dangaus, milžiniški atliekų kalnai, miškai šalia gamyklos nudziuve. Tiesiog per arti miesto pastatyta ta gamykla, o dar ruzijos oligarchas vadovauja, kuriam į miestiečių sveikata nusispjaut. Aš už tai, kad būtų uždarytas chemijos fabrikas !

  • Dėl miško ,o ne miškų,perlenkei.Kas buvo prie tarybų,nekark ant šių dienų emisijos.Taučiūnų miškas kaip rūta
   žaliuoja.Asmeniškai aš pats tyriau gruntą paobely iš kur buvo vežamas priemolis gruntinių vandenų apsaugos ekranui su papildoma kelių sluoksnių polietileno danga po būsimu nauju kalnu ,gręžiau stebėjimo gręžinius vandens kokybei nustatyti.Dėl fosfogipso kalnų gal ir pavėluotai imtasi jų apželdinimo, kuris taikomas terikonų ir kitų kalnakasybos gamybinių atliekų izoliacijai nuo atmosferos.Visi tokie ir panašūs dariniai Vokietijoje iškart dengiami gruntu,kuris ne tik izoliuoja ,bet dar ir sudaro sąlygas subujot augmenijai.Taip kad prašau argumentuotai ,o ne dėl tuščio garso skleist savo erezijas.

 • pareiškiu,kad šia akcija kreipiamasi į ne PA ir B(protiškai atsilikusius ir dar blogesnius),o į pilietiškus kėdainiečius,suprantančius esamą padėtį valdant bukalaurų vyriausybei.Po gulinčiu akmeniu vanduo neprateka,to sulauksime ir mes ,jei leisime niekuo dėtą gamyklą pasmaugti idiotams su inciatyva,pastoviai bėgantiems prieky garvežio.Tad susitinkame prie Giraitės,kad apgintume savo teisę į darbą.

  • Praktiški žmonės renkasi už Norfos, jei ką.

   • tas lavkes už centro Norfos ,kur ir pritūpt galima kalant alų ar dar kažką tokio labiau stiprinančio? Bet,alio ,devintą juk dar neparduoda…

    • Tik UŽ MIESTĄ BE CHEMIJOS !!!!!

 • Esu dirbbantis žmogus. Baisu, kai tavo įmonę dėl kažkokių politinių sprendimų sunaikinima. Būtina palaikyt. Reikia vieningiem darbuotojam būt. Gerai kad organizuoja. Nenusileiskim. Ir nustokit pezaliot apie taršą. Čia specialiai kiršinat, kad neitume į mitingą. Eisim!

 • Nu suprantamas noras išsaugoti darbo vietas, bet realiai ką gamykloje tie darbuotojai veiks, jei nėra kaip dirbt? Ateis ir sedės be darbo ir pinigus gaus? Kas mokės jiems algas, kiti mokesčių mokėtojai? Įmonė rusyno kapitalo, sankcijų neatšauks niekas. Rusynas nacionalizuoja vakarų įmonių filialus pas save, tai galima būtų proporcingai rusyno kapitalo įmones vakaruose nacionalizuoti, nes su tokiu rusynu niekada ateityje nebus galima jokios veiklos vykdyti.

  • hop stop laikai su nacionalizacija.Esi girdėjęs apie intervencijas porevoliuciniu Rasiejos laiku?Kaip galvoji kodėl ji vyko ir dėl ko kokie ten anglai -prancūzai per visas skyles į Rasieją plūdo?Va va,nacionalizacija juos nervino, o ne kokis ten visuotinis mergų ,,privatizavimas “ reveliuciją sukėlusio proletariato lytiniams reikalams.Kadangi dabar kitoks visuomenės išsivystymo lygis,tai intervencija pakeista sankcijomis ir draudimais.Na ,o rusai,ko stebėtis, lieka rusais-jie po senove caria batiušku už dievą skaito ir klusniai vykdo jo ukazus.

  • Eina kalba apie panašias įmones ,veikiančias Jauropoje,kurioms tų sankcijų nėra.Tai ką ,mes kokie ryži ir ne jauropinio kolchozo kumečiai ,kad mus va taip galima skalpuoti?Atminkim trąšų Klaipėdon ar tranzitinių krovinių Kaliningradan vežimo istoriją,kur mūsų broileris savo bukumu buvo sukėlęs didžiulį alasą.Jauropos vierchai piemenį nusodino pažymėdami jį iniciatyvaus idioto antspaudu.Bet juk ir Lifosos smaugimas ar ne to paties idiotizmo tęsinys?Po galais ,vadinasi arba Jauropa apsimeta nežinanti šios bakchanalijos arba tyčia leidžia bukalaurams piktnaudžiaut savo galiomis.Kas nusikalsamai ir vykdoma pirštu rodant vienam į kitą.Prašau kaip koncervantai snukiu atsigrežė į mus…

   • Kol galvoje bus žodžiai javropa ne o ne europa, jevras o ne euras. Ir lifosiečiai dirba jevrohimo įmonėje o ne eurochem įmonėje tol lifosa nedirbs.

    • jei ,,u“ tau ,,v“.

     • kam meldžiasi kartu su beretiniais.

     • Nelabai ir svarbu v raidė ar u. Svarbu kaip vartoji žodi europa ar euras. Jai vartoji jauropa ar javropa jokio skirtumo. Vadinasi pas tave rusas galvoje gyvena. Tada kaip sakant čemodan, vakzal, maskva.

    • O ką tu nori kai pas jį tik viena vata galvoje. Užtai vien V

     • tavo puodynė išvis tuščia ir tuo didžiuotis nori?

 • Laikas suprasti, kad taip kaip buvo, daugiau nebebus niekada. rusiško kapitalo vakaruose nebeliks. Svaičiojimai apie tai, kad nuvažiavus prie vyriausybės, kuri niekaip nesusijus su tuo, kas vyksta rusyne kažkas pasikeis – vaikų darželio lygio svajonės. Čia gal profsajunga nori parodyt, kad „kažką daro“. Nieko iš to nebus. Nebūkit naivūs ir ieškokitės darbo, kol dar neatleido. Pirmesniems pasiseks labiau.

  • Jie pripratę per pažintis ieškotis darbo.

  • ne Mažeikiai 2 variantas,kai patiems užsmaugus įmonę,o rusams ją metus,vėl už vieną jaurą ji neatgims jau kokio amerikoniško žydelio rankose?Iš kur pas mus tų milijonierių tiek priviso?Ar ne po tokių gešeftų kartais?Su kieno žinia kai kam dalijami sklypai po vieną jaurą,a?Ir visa tai kas geriausia galėjo atsitikt Lietuvoje…

 • Taigi patys ukraincai eilėse su furom stovi pigiū Lifosos trašų laukia tai kap bus kai uždarys , tikriausiai pirks iš to paties Melničenkos imonių iš Rusijos . TAI KAS IŠ TO LAIMĖS ? Valdžios balvonams nedašunta.

 • Kam dabar čia myžti į batą? Nuo pat pradžių aišku buvo, kur ruskių kapitalas, ten banditinės poniatkės, nes ruskiui verslas nesvarbu, px pinigai, sugalvos carius Putka ir spjaus į viską kas sukurta, sužlugdys pats visą įmonę su vienu tikslu, kad pakenkti vietiniams darbuotojams, kad tie eitų savo valdžią kaltinti dėl to, kad jo bandito neklauso. Ruskiui px viskas, ekonomika jam nulio vietoj, sukelt gali antrą holodomorą net pačioje Rusijje, kad po to apkaltinti vakarus ir nukreipti ruskius karui prieš juos. Toli žiūrėti nereikia. Prisiminkite svarsčiko Vyktorioko makles Kėdainiuse. Kino teatras privatizuotas, sužlugdytas, buvusi privatizuota Saulutė – užrauginta, po to brangiai parduota savivldybei, nes jo partija buvo valdžioje, Šlapaberžės dvaras ir t.t.

  • Ruskiui,kaip sakai,px ekonomika,bet ji tenai vistik nenusmukus iki mūsų lygio,kuris bukalaurų dėka nė negalvoja kilti ir mes nekariaudami sugebame per ašaras,, pirmauti“ ES rekordinėmis prekių kainomis.

 • Griūk negyvas iš juoko – rasiejos oligarcho įmonės chalopai eis Lietuvos vyriausybės versti dėl to, kad caras sugalvojo sukelti didžiausią karą Europoje nuo Antro Pasaulinio laikų. Tikiuosi Šimonytė pasiūlys nueiti iki žvėryno, ten Latvių g. jūsų laukia geriausi draugai!

  • verčiau Šimonytei pasiūlykit pauostyt savo autus,o tai nukritus , buka vyriausybė be vedlio pati išsiskirstys ir Lifosa nebereiks to palaikančio mitingo.

 • Ruzziško kapitalo parduotuvė Mere dirba. O šitokį darbdavį uždaro…

  • Neilgai laukt beliko kol ir Merės savininkai gaus sankcijas. Tegul savam Mordore tupi. Čia jiems ne vieta.

  • Ko į tą Merę eiti pirkti? Kacapų produktų su Novičioku? 🙂

   • Kad toj merei nera kacapu prekiu, pries komentuodamas asile, geriau apsigraibyk aplink, kad asilas esi senai aisku

    • Kad tu dūchas, šiknos uostytojas ir kacapo nuokruša esi. Visą gyvenimą sovietiniais laikais maskolių kacapas rūrino tave, vergu laikė už spygliuotos vielos sienų. Matomai instinktas išsivystė, visiškai smagu tau taip buvo ir toliau nori taip tęst. Dvasios ir proto ubagas.

     • esi bičiulio Hitlerio taip pamylėtas ,kad negalėdamas to malonumo užmiršti,kergi dabar tą savo potyrį niekuo dėtiems.

     • esąs drg landsbergio šiknos uostytoju,bet Adolfas užgriūna jį kaip kacapo ,jo žodžiais,nuokrušą.Matyt Adoliukas matė Makaraitytės interviu su marksizmo-leninizmo profesoriumi,kur šis jau gynė komunistus ir priešinosi anūko ir jo chebros iniciatyvai komunistų partiją paskelbt nusikaltėlių organizacija.Diedukas jau užmiršo,kad kadaise pats marškinius plėšėsi dėl to paties reikalo,bet čia,pasirodo ,kad ir šuva pakastas atsirado.Ogi jo draugė,kas gali paneigt,kad našliui neduodanti palaikyt už papo,na pagaliau draugė po parteina linija-grybauskaitė.Seniokas tad ir subruzdo dėl tos gaujos subanditinimo žmonių akyse- kur gi ne,juk gžybowska bus pakelta ant šakių kaip nusikaltėlių partorgė.Tad Adolis pasimetime drg landsbergio užpakalio uostytojus iškart jau prie kacapų ėmė skirti.Aha,kaip ir lohmanas,na tas švediško kirpimo žydelis,Lietuvos vėliavos kėlėjus taip pat apšaukęs kremliniais…Matai Adoliuk,pas tave kur trumpa,ten trūksta jau.

     • Patriarchas ant tiek nuglušo,kad LKP pavadinęs fantomu(nematomo ir niekur neįteisinto juk nėra ko ir bausti),užmiršo grybauskaitės išlikusį priklausymą tskp,kur dalis, nesijungusi prie ,,fantominės“LKP ir stojusi ant burokinės platformos, būtent ir likosi sovietinių ne fantominių nusikaltėlių grupe.Tad žiūrim ką turim-nusikalstamo konglomerato partinė sekretorė,ypač aršiai teisinusi okupantų veiksmus ir smerkusi lietuvių pokario kovą su okupantais savo disertacijoje, ne be tatos trigrašio dešimtmečiui tampa Lietuvos dalia…Matyt ne be reikalo NATO strielkoje senį buvo izoliavę nuo mikrofonų.Kad malkų nepriskaldytų.

 • Įdomu, ką dabar darys kiti verslininkai, kai perkamoji galia sumažės meste,kai žmonės pradės sunkiau gyvent ir mažiau galimybių, už ką paremsim Ukrainą? Nežinau, koks durnius turi būti, kad Lifosos sunaikinimą laikytumei geru dalyku. Nebet konservas esi ar kažkam tarnauji.

  • Vai, vai vai, jau kaip blogai dabar bus. Geriau tarnaukim ruskiam, draugaukim su jais, tegul čia ateina ir padaro tvarką kaip Urainoje, pažudo civilius, viską sugriauna ir palieka prišikta. Kaip būtų smagu, kad grįžtų lauko tualetai pagal SSSR GOST standartą. Vo tai pagyventume. Tegul Kėdainių karinį oro uostą ruskiai atnaujina, nes juk taip būdavo smagu kas vakarą girdėti žemai praskrendančius užiančius lėktuvus, net langai drebėdavo. Oro užterštumo nematuodavo niekas ir nesukdavo galvos. Viskas buvo labai gerai.

   • kai to ruskio ,užsmukusi ant akių berete ,nėra ,o lauko tulikai stovi kaip stovėję.Gal jie,išeidami iš Lietuvos,milijoną lietuvių pas save išsivežė,a?Skalambiji ,kad skalambintum konservantų bukučiams pakištą motyvą ir tiek.Aš garantuoju,kad ,neduok Dieve,persivertus durnių laivui,va tie patys,,patriotai,mikliai persiorientos ant naujos bangos ir vėl bus aršūs Tėvynės mylėtojai.Kai tie tūkstančiai ukrainiečių,pabodus dirbt už minimumus,ims savo maidanus kelti čia,tada žiūrėsma ką kukuos gailestingi samariečiai.Su čečėnais dar nepasimokėt,kai jie Jauropos teismuose išmušė nemenkas sumas iš Lietuvos biudžeto?

    • Kacape, nepezėk nesamonių. Geriau čiuožk atgal į savo kacapyną iš kur atvykęs, koks tavo supistas reikalas kaip lietuviams Lietuvoje gyventi. Savo kacapiškais reikalais užsiimk.

     • Debilas hitlerio anūkas, senelio vardą net pasiėmęs…

  • Dalis tautiečių, galvojančių gryzt į Lietuvą ir svarstanciu, kuriam mieste įsikurti, Kėdainius greičiausiai išbraukia iš sąrašo, dėl chemijos gamyklos teršimo oro. Verslininkai, kurie norėtų, galėtų mieste steigti didesnius laisvalaikio, spa centrus, susipažinę su situacija, investicijas nukreipia į kitas vietoves. Unikalus senamiestis, puikus Babenu pušynas, kuriame dar Smetonos laikais norėjo steigti kurortinė vietove ( Palangos g. šalia pušyno iš tų laikų likus.). Šiaip moderni dviračių gamykla baigiama pastatyt, bus 500 darbo vietų. Tai gal ne viskas taip blogai….

  • Verslininkai ne kalytės,nepasius.O vergams dar vieną mokestėlį skaisčioji mūsų Skaistė užkars ir bus tų pinigų Ukrainai .Anava Anušauskis kiek ten dešimčių milijonų kaip Aukso Ordai už liepą atiduos?

 • Daug čia Rinkoje susirenka kacapų garbinančių SSSR, norinčių Stalinui bybį čiulpti. Nėra ką jums čia veikti Lietuvoje, niekam neįdomu jūsų norai ir niekas jūsų čia nenori matyti. Va geriau varykit į mauzoliejų Leninui pačiulpsit, kol dar ta mumija yra.

  • Išlindo pagaliau su savo jauropine kultūra ir visais lenino-stalino čiulpamais pazvanais.Ėee,nusivyliau…Jo bičiulis ,,mein kamf’e“ir be jų kažkaip tai sugebėjo išaukštint nacionalsocializmo idėją.

  • Žinok Stalino, Brežnevo laikais kurie gimė daug kultūringesni žmonės, nelaukiniai kaip kai kurie Rinkos aikštės komentatoriais mažaraščiai, negerbiantys lietuvių kalbos gramatikos. Kėdainius siekiama padaryt dviračių ir paspirtukų miestu. Nenustebčiau ir Kėdbusą uždarytų.

 • Jei man pigiau ir patogiau pečių kūrenti padangomis, ar aplinkiniai žmonės su tuo ilgai taikstytusi ?. Dbr gi chemijos fabrike ir su juo susijusiuose įmonėse dirba + – 3000 žmonių. Kodėl apie 30000 žmonių, gyvenančių mieste ir priemiestinese gyvenvietėse kuriems jokios naudos iš to fabriko, turi kęsti chemijos skleidžiamus nuodus ?. Beja ir tu dirbančiųjų šeimos nariai juk nuodijami, negu jums ne motais, kad jūsų vaikai ir tėvai turi kęsti ta smarve.?

  • bet iki tų idiotiškų sankcijų Lifosai,ji kažkaip tai baisiai nekliuvo.O dabar,šit,jau kai kam net jos pastatyta arena,rajono pildomas biudžetas maišyti ėmė.Iš kur ta neapykanta vakarykščiam duondaviui atsirado,kokie gi politrukai čia prasisuko?Per tv rodo reportažus iš Anglijos,kur ,neva,jau 57 proc anglininkų sriūbauja dėl Brexito.Aha,praregėjo kai šaukštai popiet.Tad nepliurpkit niekų ir Lifosos priešininkai,kad nereiktų kaip tiems angliams vėliau snargliuotis…

 • Pateik faktus kas nusinuodijo? Kas mire? At pezi, kad pezet, nes dundukas esi ir visi mato is tavo pezejimu.

  • Bus dviraciu gamykla ir prisitaikisit po dvirati duos kas dirbs vieni pliusai I darba numint bus galima uzdarom lifosa atidarom modernia kedainieciams dviraciu surinkimo ceha

   • žėk ,kad į Obelį pakalnėj neįsiristum.

 • Aš tai iš viso nieko nesuprantu. Gyvenam europos sajungoje atrodo istatymai turėtu panašūs būt. Bet taip nėra Belgijoje įmonė dirba o Lietuvoje nedirba ir ruošiasi atleidinėt darbuotojus. Tai taip išeina kad belgai lygesni už lietuvius. O gal lietuvos valdžiai reik kad kas paaiškintu iš viršaus kaip turi viskas vykti. Kai valdžia buvo sugalvojus sustabdyt kaliningrado tranzita tai kažkas normaliai jiems paaiškino ir tranzitui nebeliko sankciju. Tai gal ir su lifosa tas pat?

  • O į Belgijã važiuoja žaliavos iš rusyno? Belgijoje veikia konkrečiai kas?

   • bet tokių durnelių niekur nemačiau…“.,,Pirk prekę lietuvišką…“ skelbiama ,o žmonės lekia į lenkijas,nes ten pigiau.Taip čia ir su tais apatitais.Kolos pusiasalio žaliava dar ir turtingesnė fosforu,reikalingu trąšų gamybai.Na ėmė ir įvedė sankcijas,kurios,pasirodo,daugiau neigiamai veikia mus , griauna ir taip per akmenis slysčiojančią ekonomiką.Protingi žmonės pirmiau žiūri savų interesų ir tik vėliau žvalosi į kiaules,knisančias svetimą daržą.

  • Tik va kukliai nori adolfams primint tas buvusiais kiauliškas istorijas ,kurių autoriais sublizgo mūsų iniciatyvūs bukalaurai…

 • […] Prie Vyriausybės susirinkę mitinguotojai ketina reikalauti, kad Vyriausybė padėtų išsaugoti „lifosiečių“ darbo vietas. Jie viliasi, kad valdžia atsižvelgs į jų reikalavimus bei pavyks išvengti įmonės konservavimo ir iki spalio 1 dienos prasidėsiančio darbuotojų atleidimo. Plačiau apie tai rašėme čia. […]

 • […] savaitę apie 300 protestuotojų – tarp jų ir „Lifosos“ darbuotojai – prie Vyriausybės rūmų Vilniuje surengtame mitinge reikalavo apsaugoti bendrovę nuo planuojamo […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video