Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvauja „Lietuvos galios“ renginyje Šviesiojoje gimnazijoje

 Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvauja „Lietuvos galios“ renginyje Šviesiojoje gimnazijoje

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotr.

 Kėdainiuose viešintis LR Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene atvyko ir į Šviesiąją gimnaziją, kur vyksta Prezidento iniciatyvos „Lietuvos galia“, buriančios piliečius, bendruomenes, atsakingą verslą, visuomeninius judėjimus ir nevyriausybines organizacijas, renginys.

Pasveikinęs gimnazijos bendruomenę Gitanas Nausėda sakė: „Mes norime būti aktyvūs Lietuvos valstybės piliečiai, nelaukdami kol kažkas padarys ją gerą ir gražią mums. Galbūt kartais mūsų žmonėms pristinga pasitikėjimo savimi, tikėjimo, kad jis gali daug, gebėjimo rasti kitą žmogų, kuris taip pat nori imtis iniciatyvos. Tikiu tokia Lietuva, kurioje su tokiais žmonėmis galima nuversti kalnus.

Pandemija mus supriešino, suskirstė į stovyklas. Vieni esam vienoje, kiti – kitoje. Gal tos stovyklos ir nieko blogo, bet jei jos atsitveria sienomis ir ima mėtytis akmenimis, rodo, kad nematomi tiltai tarp žmonių byra. Taip, kaip šiandien Kėdainių tiltas.

Svarbu išlikti visuomene, kad ir su skirtingomis pozicijomis, bet su orumu pripažinti kito teisę turėti savo nuomonę.

Lygiai kaip šeimoje taip ir visuomenėje, jei gebėsime išlaikyti pagarbą vienas kitam, galime būti skirtingų pažiūrų, bet liksime stipria vieninga visuomene.“

Ponia Diana Nausėdienė kalbėjo apie Lietuvos galios indeksą, kuris yra truputį sumažėjęs, bei apie tai, kaip įkvėpti žmones būti pilietiškus.

„Tai, kad mes čia kartu, jau yra didelė galia. Jūs verčiate kalbėti apie svarbius dalykus: apie valstybės galios stiprinimą. Gyvenimas yra sudėtingas, kyla visokių iššūkių, yra skirtumų, bet labai svarbu, kaip bendruomenė įveikia tuos iššūkius.

Mums visiems pastarieji metai buvo pilni iššūkių, bet mes, Lietuvos piliečiai, pademonstravome pačias stipriausias, geriausias savybes.

Matant žmones, jų pasirinkimus, išvydome, kad jie rinkosi teisingus dalykus, vertybes. Jie atiduoda paskutinį centą tam, kad padėtų. Vieni savo artimajam, kiti – esantiems toli, Ukrainoje.

Kol turime vidinį švyturį daryti tai, kas yra teisinga, prasminga, verta pastangų, tai ir yra mūsų kultūra. Tai, ką mes darome palaikydami Ukrainą, yra nepaprastai gražu.

Esame pasaulio antraščių viršūnėse. Tuo, ką daro pilietinė visuomenė, šalies vadovai, mes visi, kuriame vieningą Lietuvą.

Aš didžiuojuosi lietuvių tauta, mūsų sprendimais. Gal kartais priimame neteisingus sprendimus, bet visada galime pasitaisyti ir ieškoti naujų kelių. O tie keliai ir yra „Lietuvos galios“ projektai“, – sakė pirmoji šalies ponia.

1 Komentaras

  • Nu gražumas tos gimnazijos.Ir kaip ten tie russkeliai nesugriovė tokių choromų?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video