Politiko kaltinimai „Rinkos aikštei“ pripažinti nepagrįstais

 Politiko kaltinimai „Rinkos aikštei“ pripažinti nepagrįstais

Šis dar metų pradžioje publikuotas „Rinkos aikštės“ straipsnis užkliuvo politikui Sauliui Grinkevičiui. Jis straipsnį apskundė Visuomenės informavimo etikos komisijai, tačiau nieko nepešė – Visuomenės informavimo etikos komisija pripažino, kad „Rinkos aikštė“ šia publikacija nepažeidė jokio įstatymo./„Rinkos aikštės“ ir delfi/Šarūno Mažeikos nuotr.

Kristina Kasparavičė

Politiko Sauliaus Grinkevičiaus kaltinimai laikraščiui „Rinkos aikštė“ ir naujienų portalui rinkosaikste.lt dėl etikos pažeidimų yra nepagrįsti. Praėjusią savaitę Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK) išnagrinėjo jau ne pirmą S. Grinkevičiaus skundą, kuriuo jis siekė, kad „Rinkos aikštė“ būtų pripažinta padariusi pažeidimus ir būtų priskirta profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų kategorijai. VIEK pripažino, kad „Rinkos aikštė“ jokių visuomenės informavimo etikos nuostatų nepažeidė.

Užkliuvo straipsnis apie griozdišką tiltą senamiestyje

Šį kartą S. Grinkevičius apskundė žurnalistės Rasos Jakubauskienės dar metų pradžioje publikuotą straipsnį „Griozdiškas tiltas senamiestyje – gėda prieš Lietuvą ir pasaulį“.

Šioje publikacijoje buvo pateikta trijų autoritetingų ir visuomenei žinomų savo srities profesionalų bei Kėdainių miesto istorijos tyrinėtojų dr. Aivaro Ragausko, istoriko, architekto bei paveldosaugininko Algimanto Gražulio ir ilgamečio Kėdainių krašto muziejaus archeologo, Krašto kultūros premijos laureato bei knygų apie Kėdainių istoriją autoriaus Algirdo Juknevičiaus nuomonės, paremtos istoriniais šaltiniais bei jų giliu senamiesčio urbanistikos išmanymu.

Visi trys pašnekovai publikacijoje analizavo, kaip per Nevėžį pastatytas pėsčiųjų tiltas atitinka Kėdainių senamiesčio erdves ir architektūrą.

Be to, publikacijoje pateikta ir šių profesionalų išsakytą kritiką atremianti Kultūros paveldo departamento pozicija.

Pasitelkęs žinomą advokatą Mindaugą Šeškauskį Saulius Grinkevičius kaltino „Rinkos aikštę“ pažeidus net kelis Visuomenės informavimo etikos kodekso straipsnius ir tikino, kad dalis minėto straipsnio teiginių neva neatitinka tikrovės, iškreipia duomenis ir klaidina visuomenę, tačiau politikui net ir su advokato pagalba nepavyko įrodyti tokių savo kaltinimų pagrįstumo.

Aut. past.

S. Grinkevičiaus kaltinimai – nepagrįsti

Pasitelkęs žinomą advokatą Mindaugą Šeškauskį S. Grinkevičius kaltino „Rinkos aikštę“ pažeidus net kelis Visuomenės informavimo etikos kodekso straipsnius ir tikino, kad dalis minėto straipsnio teiginių neva neatitinka tikrovės, iškreipia duomenis ir klaidina visuomenę, tačiau politikui net ir su advokato pagalba nepavyko įrodyti tokių savo kaltinimų pagrįstumo.

VIEK išnagrinėjo politiko skundą ir nusprendė, kad publikuodama straipsnį „Griozdiškas tiltas senamiestyje – gėda prieš Lietuvą ir pasaulį“ „Rinkos aikštė“ nepažeidė jokių visuomenės informavimo etikos nuostatų.

VIEK išnagrinėjo politiko skundą ir nusprendė, kad publikuodama straipsnį „Griozdiškas tiltas senamiestyje – gėda prieš Lietuvą ir pasaulį“ „Rinkos aikštė“ nepažeidė jokių visuomenės informavimo etikos nuostatų.

Aut. past.

Paties S. Grinkevičiaus laikraštis pripažintas pažeidęs etiką

Tuo tarpu paties S. Grinkevičiaus valdomas laikraštis „Kėdainių mugė“ šio mėnesio pradžioje tos pačios VIEK buvo pripažintas pažeidęs Visuomenės informavimo etikos kodeksą.

Pažeidimą „Kėdainių mugė“ padarė rašydama apie politikę Nijolę Naujokienę.

Pripažinta, kad „Kėdainių mugė“ N. Naujokienės atžvilgiu sąmoningai formavo negatyvią nuostatą ir pažeidė įstatymus – Ingridos Marijošienės publikacija pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatą, kuri įpareigoja žiniasklaidą skelbti tikslias ir teisingas žinias.

15 Komentarai

 • Sauliau Sauliau Sauliau pinigus pasiėmiai šūdą o ne pėsčiųjų tilta padarei ko dar bangas keli?

 • Na net Fiodorovas sakė, kad tiltas tikrai šiuolaikinis, unikalus ir garsina Kėdainius. Vadinasi net Darbo partijos narys nesutinka su savo partijos laikraščiu.

  • Kazin ka tuo klausimu mano isminties perlas Indrute.

  • Perskaičius straipsnį, labai nusivyliau opozicijos darbu rajono savivaldybėje..Man kaip ir daugumai paprastų žmonių, kyla klausimas, kokia turi būti rajono Taryba, kad dirbtų Kėdainiams, žmonėms, o netrukdytų dirbti dabartiniams žmonių išrinktiesiems vadovams…..Susidaro įspūdus, kad opozicija ne padeda, o labai trukdo, ieško kaltų, tyrinėja, kiek įmanydama, kad tjk būtų kur nors galuma prikibti, sutrukdyti .Juk išrinkta taryba dirbti žmonėms, o ne tarpusavyje peštis dėl vietos po saule!!
   Ypač gėda matyti jauną, taip arogantiškai besielgiančią politikę,negerbiančią mūsų rajono vadovų., nepadedančią spręsti problemas bendrai, o tik ieškančiai, kaip viešai galėtų sutrukdyti…įžeisti…Susidari įspūdis, kad šios politikės tikslas kaip nors patekti į valdžią..!! O ką ji gero padarė Kėdainiams,garsiai šaukdama??Ar nenaudingiau būtų prie bendro stalo su vadovais iekoti išeičių,problemų slrendimo kartu,o ne tuščiai pollitikuoti, …
   Na, manau, kad labai stengiasi šie jšrinkti vadovai dirbti Kėdainiams, visiems žmonėms…..nes darbai , i ne tuščias politikavimas, akivaizdžiai matomas!!!!

 • Reikejo toki kaip Urdomoje daryti, o dabar ka turime? Matosi, kad mano stebuklingo vandens mazai gere.

 • Tamulis iš karto sakė, kad baisus tas tiltas. taip ir yra.

  • Tamulis kaime gali pasakoti babulėm arklio ar karvės šudas yra gražesnis.

 • Dėl skonio ir grožio nesiginčijama. Man tiltas patinka, ypač gražiai atrodo sutemus. O kad Tamuliui nepatinka, tai ne bėda. Straipsnis parašytas, kad įkąsti S. Grinkevičiui ir Mugei.

 • Man atrodo, kazkam is Rinkos Aikstes ar Tamulio chebros silpnaprotyste istiko galimai.. Jus paziurekite i foto, kurioje matosi straipsnio pavadinimas: geda pries pasauli 😂 kas per sudas…. cia parasytas. Pries pasauli? 😂 Jio, pasauliui ziauriai idomus Kedainiai. Visi tik ir stebi tilta is pasaulio ir kalba: geda geda geda. 😂 Kiek reikia buti atsilupus, kad sugalvotum tokia, antraste 😂 ir ant kiek laikyti durniais ir nepagarbiai zvelgti i skaitytojus. Vat cia etikos komisija tikrai galetu duoti pastabu. Del zurnalistu morales ir objektyvumo.

 • Ar tikrai pagal merų skonius tiltus turėtume vertinti. Kuris iš Kėdainių merų turi nors menkiausią išsilavinimą leidžiantį jiems komentuoti architektūros kūrinius ir nuteikinėti miestiečius už vieną ar kitą sprendimą. Nenorėčiau palaikyti nusiteikusių nei prieš nei už , bet objektyvu yra tai, kad šis tiltas sukėlęs tiek diskusijų tik pakelia savo, kaip architektūros kūrinio vertę.

 • Geriausia Nijoles raudų suena už tokią sumą pastatyta, čia tai gėda ant viso pasaulio, ko Krisa nerašo?

 • Visų projektų genialus architektas ir projektų palaimintojas ponulis Vytauras Kundtotas. Liberalas. Geriausias architektas. Tai va tiek.

 • Tamulis tik gatvę savo padėjėjui su kartuvėm asfaltuoja. Kam jam tie tiltai. Reik naujų veidų.

 • Visi jie vienodi. Primityviai ir tiek žinių.

 • Tamulis su chebra tai gedos pries pasauli nedaro, nes absoliuciai nieko nedaro. I Skongalio pliaza net smelio atvezti nesugeba. Ka is ju noret daugiau

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video