Po savivaldybės langais – lėbaujantys elgetautojai

 Po savivaldybės langais – lėbaujantys elgetautojai

Saulius Rosteika, Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas, pats nuvyko į nurodytą vietą ir pasikalbėjo su pranešėjo nurodytais galimai viešąją tvarką pažeidinėjančiais asmenimis./Vaizdo stebėjimo kamerų stop kadras.

Mieste viešai lėbaujančių ir elgetaujančių asmenų neapsikentė ir įstaigų darbuotojai

Pačiame Kėdainių miesto centre kasdien galime pamatyti ne itin akiai malonių vaizdų – asocialūs asmenys čia ne tik prašinėja pinigų, rengia puotas, bet ir šlapinasi, kimba prie praeivių. Tokio vaizdo neapsikentę vienos centre įsikūrusios parduotuvės atstovai kreipėsi į policiją ir į Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių.

Trūko kantrybė

Priešais rajono savivaldybę įsikūrusio buitinės elektronikos tinklo parduotuvės darbuotojai pro savo stiklines pastato konstrukcijas mato daugiausiai.

„Baliai kasdien. Kasdien prašinėja centų, cigarečių. Trinasi nuo ryto iki vakaro. Vienas net kebabinės darbuotoją sumušęs buvo – sėdo į kalėjimą ir vėl išėjo, vėl trinasi.

Man yra tekę lankytis kituose miestuose, bet tokio asocialų masiškumo pačiame miesto centre nemačiau. Mes tikrai nesame abejingi. Kreipėmės ir į policiją, ir į savivaldybę“, – kalbėjo vadybininku dirbantis Kęstutis.

Priešais rajono savivaldybę įsikūrusio buitinės elektronikos tinklo parduotuvės darbuotojai pro savo stiklines pastato konstrukcijas mato daugiausiai viešąją tvarką pažeidinėjančių asmenų./Vaizdo stebėjimo kamerų stop kadras.

Pateikė visus įrodymus

Vyras ne tik papasakojo, bet ir parodė visa tai, kas vyksta miesto centre, mat jo darbovietės vaizdo stebėjimo kameros viską fiksuoja.

„Matome gertynes, nepilnamečių girdymą. Dabar ir lentelę dėsime, kad negalima čia už mūsų parduotuvės rinktis ir balių kelti.

Vienaip ar kitaip reikia šiuos asmenis krapštyti iš miesto centro, nes ir nemalonu, ir nesaugu čia žmonėms. Keista, kad niekas daugiau nemato“, – atsiuntęs vaizdo įrašų nuotraukas dėstė pasipiktinęs parduotuvės atstovas.

Ir išties keista, nes visa tai vyksta tiesiai po savivaldybės langais…

Pačiame Kėdainių miesto centre kasdien galime pamatyti ne itin akiai malonių vaizdų – asocialūs asmenys čia ne tik prašinėja pinigų, rengia puotas, bet ir šlapinasi, kimba prie praeivių.

Aut. past.

Perspėjimai – nė motais

Jei apie tokius nusižengimus pranešama Bendrajam pagalbos centrui – į įvykio vietą pasiunčiamas policijos pareigūnų ekipažas. Tiesa, reiktų pažymėti, kad toks kvietimas nebūna aukštos kategorijos, į kurį reikia skubėti nedelsiant, o ir pareigūnai ne visada yra laisvi ir gali atvažiuoti skubiai, dažnai atvyksta tik tuomet, kai lėbautojų jau ir pėdos būna ataušusios.

Šį kartą į pranešimus reagavo savivaldybė. Saulius Rosteika, Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas, pats nuėjo į nurodytą vietą ir pasikalbėjo su pranešėjo nurodytais galimai viešąją tvarką pažeidinėjančiais asmenimis.

Ar tai pagelbės, matysime, tačiau vien šiemet už elgetavimą nubausti septyni asmenys, o kiek policijos pareigūnai surašė protokolų už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje, net ir suskaičiuoti būtų sunku, statistiką jie pateiks po naujų metų.

Skiriamos baudos

S. Rosteika informavo, kad  Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu yra numatyta, kad draudžiama prašyti išmaldos viešosiose vietose ir už šią neteisėtą veiklą yra numatyta administracinė atsakomybė, gali būti paskirtas įspėjimas arba iki 140 eurų bauda.   

Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta, kad alkoholinių gėrimų ar kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę užtraukia baudą nuo 20 iki 100 eurų.

17 Komentarai

 • Viešosios tvarkos skyrius labiau butaforinis.

 • Irgi skersas,tik anas viena,o čia kelis.

 • Spalio 4 dieną, apie 15-16h čia musesi 4 asmenys, bei tranke y pastato siena, ar skydinės,nz bet garsas buvo baisus.

 • Kam tas Viešos tvarkos skyrius? Tik bezdėt iur algas imt.Tamuli, nors kur daryk tvarką..

 • Mačiau kaip policininkai kebabus perka, o tuo pačiu metu už Avitelos pastato kampo pijokaujama.

  • Ko nera iskvietimo 112 niekas nevaziuoja. Niekas nenori tasytis su apsimyzusiais. Nes masina paskui smirdi sysalais

 • Visų pirma kitose valstybėse, pavyzdžiui Latvijoje yra ne Viešosios tvarkos skyriai, o municipalinė (savivaldybės) Policija su visomis įprastai Policijai suteiktomis galiomis ir priemonėmis, tik jos funkcija išimtinai ir yra užtikrinti viešąją tvarką. O pas mus savivaldybėse įkūrė Viešosios tvarkos skyrius, be jokių teisių ir galių, jokiomis priemonėmis neaprūpino, todėl turim ką turim.

 • O ko čia stebėtis, tokie prie tokių pat ir traukia.

 • Byno rinkejei atejo atsiimti to ko pries rinkimus zadejo, kad gert gales kartu su bynu

  • Būtina įsteigti civilinį metrikacinį skyrių gražinti kad būtų kur zmones išblaivinti.

 • Bijote,kad jie labai susijaudins ir pateiks ieškinį už filmavimą jų gėrimo metu?Juk supranta,kad pažeidžia padoraus elgimosi viešose vietose reikalavimus ką filmuotas video ir pateikia kaip faktą.Šiandie prie Norfos mačiau kaip iš parduotuvės jų darbuotoja pasivijo į tuos tipus panašų nachalą ir iš jo rankų išlupo pavogtą prekę.Ir nieko-ten trijulė ir toliau sau trynėsi matyt laukdama panašaus veikėjo su galimai kur sušaudytais pinigais už parduotą vogtą daiktą.Laukdamas žmonos stebėjau juos ar nesumanys nukosėt ten du stovėjusius dviračius.Vargas su tokiais debilais mašiną užrakint pamiršusiam…

 • Alga gauna viešas skyrius tegul dirba net arka mieste sutvarko. Kaip taip galima pačiam centre.

 • Galima taikyti administraines nuobaudas pagal ANK 178.str. 2 d.
  Anksčiau sodindavo, jei nemoki baudos, arba laisvų statybų. O dabar Laivas Lietuva… Kas ka nori, tas tą ir daro…

  • Atleisti blinstrubaitę nes benamis mirė po vaivorykštės tiltu ir ji nieko nepadėjo. Ji negeras žmogus yra.

  • nu šiaip nei verkt nei juoktis… Deda baudas tiem kas išmaldos prašo….
   Valstybės galvos, mastykit,nes taip neturi būti.

 • Galejo istraukt koki buteliuka is saldytuviuko ir pavasint chebra. O jei neturejo Rimas buvo ant greicio suvazinejes paimti.

 • […] Beje, neapsikentę aplink siautėjančių neadekvačių asmenų, benamių ir kitų įtartinų asmenų, šio prekybos centro atstovai jau ir anksčiau buvo kreipęsi ir į savivaldybę, ir į policiją. […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video