KAM skiria 3 mln. eurų sukurti lietuvišką droną-perėmėją

 KAM skiria 3 mln. eurų sukurti lietuvišką droną-perėmėją

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) su Gynybos resursų agentūra lietuviško priešiškų bepiločių orlaivių sistemų perėmėjo drono kūrimui skirs apie 3 mln. eurų.

Kaip teigiama KAM pranešime, paskelbtos iniciatyvos tikslas – sukurti Lietuvoje vystomą ir gaminamą ekonomišką bei efektyvų dronų sistemos sprendimą, skirtą priešiškiems oro taikiniams aptikti, perimti ir neutralizuoti.

Anot ministerijos, ateityje šis dronas-perėmėjas turėtų tapti integralia Lietuvos oro gynybos sistemos dalimi.

„Gynybos pramonės stiprinimas ir oro gynyba yra pagrindinės prioritetinės sritys, todėl norime, kad dronus-perėmėjus kurtume ir gamintume Lietuvoje, mūsų inžinierių rankomis. Taip stipriname ne tik oro gynybą, bet ir kompetencijas, kurios lieka Lietuvoje – tai ilgalaikė investicija į mūsų pačių saugumą ir mūsų gynybos pramonę“, – teigė ministras Robertas Kaunas.

Ministerijos teigimu, projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Pirmajame etape numatoma finansuoti iki trijų dalyvių, kurie kurs technologijos prototipus. Antrajame etape iš iki dviejų geriausiai pasirodžiusių dalyvių bus įsigyta bandomoji gaminių partija.

Pranešime pažymima, kad ši iniciatyva papildys jau suplanuotus KAM antidroninių sistemų įsigijimus rinkoje.

Be to, valstybės užsakymu siekiama skatinti Lietuvos gynybos pramonės ir technologijų kūrėjų įsitraukimą į šalies oro gynybos pajėgumų stiprinimą, sudaryti sąlygas kurti sprendimus, atitinkančius aktualius nacionalinio saugumo poreikius.

Valstybės užsakymai yra viena iš Gynybos ir saugumo pramonės įstatyme numatytų gynybos inovacijų finansavimo priemonių. Jų tikslas – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų kuriamos ir išlaikomos nacionaliniam saugumui svarbios kompetencijos bei technologiniai pajėgumai.

Įmonės kviečiamos dalyvauti konkurse iki liepos 10 dienos. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video