Abiturientus kvietė į kelionę aplink pasaulį

 Abiturientus kvietė į kelionę aplink pasaulį

Vėlyvą penktadienio popietę Šviesiojoje gimnazijoje vyko audringa Šimtadienio šventė „Aplink pasaulį per 100 dienų“. Linksmybių nestokojusi magiškos pasakos „Narnijos kronikos“ motyvais rengta šventė suvienijo visą gimnazijos bendruomenę – inscenizuota kelionė aplink pasaulį, šokiai, dainos ir abiturientų tėvelių pasirodymai nepaliko vietos sentimentams, o švytinčius abiturientų veidus puošė šypsenos.

14-oji Šviesiosios gimnazijos laida – 113 abiturientų – jau pradėjo skaičiuoti paskutinį šimtą gimnazijos suole likusių dienų. Gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė džiaugėsi sėkminga abiturientų karta ir drąsino netrukus gimnaziją paliksiančius moksleivius savo kalbą užbaigdama skambiais žodžiais – „Mes jumis tikime!“

„Šimtadieniai mūsų gimnazijoje visuomet būna linksma šventė, tad ir šiandien smagu, kad gimnazistai jau tokie dideli, išmintingi ir kūrybingi jaunuoliai, mokantys džiaugtis gimnazijos gyvenimu. Norėčiau jiems palinkėti daug svajonių bei ryžto ir kantrybės joms įgyvendinti“, – sakė gimnazijos direktorė V. Liutkienė.

Lankėsi magiško pasaulio veikėjai

Šviesiosios gimnazijos abiturientai šiemet tęsė gražią tradiciją – Šimtadienio temą sugalvoja patys abiturientai, o ją vysto ir organizuoja trečiokai. Šiųmetė gimnazijos abiturientų laida nusprendė, kad Šimtadienio šventės tematika – kelionė aplink pasaulį.

Drauge su gimnazijos trečiokais Šimtadienio šventę planavusi neformaliojo ugdymo organizatorė Žydronė Smulskienė pasakoja, kad renginiui intensyviai ruošėsi du mėnesius bei stengėsi išvengti banalių epizodų.

„Vos sužinoję abiturientų sugalvotą temą su mokiniais nusprendėme, kad jei jau keliausime per pasaulio šalis, tai darysime nepaprastai. Mūsų gimnazistai yra motyvuoti, protingi ir talentingi, tad apsvarstę, kokiose erdvėse reikėtų perteikti kelionę aplink pasaulį ir kokiose šalyse nutupdyti keliautojus, nusprendėme pasirinkti magiškos pasaulio pasakos „Narnijos kronikos“ motyvus“, – pasakoja Ž. Smulskienė.

Sirtakis, dainos ir nominacijos

Visa gimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai ir gimnazistų tėveliai bei šventės svečiai, mėgavosi nepakartojamu renginiu. Energingus šokius, linksmas ir jautrias dainas, inscenizuotus pasirodymus su iš magiško pasaulio atvykusiais veikėjais kūrė tiek gimnazijos trečiokai, tiek abiturientai.

Vienas energingiausių ir labiausiai susirinkusiuosius nustebinusių pasirodymų – tradicinis graikų šokis sirtakis, kurį šoko abiturientų tėveliai, privertė visus renginio dalyvius ir žiūrovus pakilti iš vietų bei apdovanoti šokėjais tą vakarą tapusius tėvus triukšmingais plojimais.

Taip pat šimtadienio šventėje nominuoti ryškiausi bei aktyviausiai bendruomenės gyvenime dalyvaujantys mokiniai, kuriems įteiktos šmaikščios ir ironiškos nominacijos.

Šventinio renginio dvasią sustiprino bei jaukią atmosferą sukūrė originalios specialiai Šimtadieniui paruoštos dekoracijos, garsai ir projektoriumi rodomi vaizdiniai.

Atsisveikinimo nelaukia

Šimtadienis – ne tik abiturientų šventė. Simbolinį renginį švenčia ir mokytojai, gimnazijos bendruomenė, abiturientų tėveliai.

4D klasės auklėtoja Zita Rosteikienė didžiuojasi savo auklėtiniais ir atvirauja, kad išsiskirti su tokiais šauniais mokiniais bus labai liūdna.

„Mano auklėtiniai nuostabūs! Nuo to momento, kai jie atėjo į gimnaziją, laikas praėjo labai greit – dar neseniai mes susipažinome ir pradėjome kartu keliauti šioje kelionėje, o man jau gaila, kad jie paliks gimnaziją. Džiaugiuosi, kad jie tokie stiprūs, protingi ir kūrybingi. Linkiu jiems didžiausios sėkmės, labai aukštų skrydžių ir stiprybės. Tikiu, kad jiems pasiseks“, – sakė abiturientų auklėtoja Z. Rosteikienė.

Abiturientė Liveta taip pat neslepia emocijų ir pasakoja, kad šiųmetė Šimtadienio šventė gimnazistės akimis – geriausia per visus ketverius metus, kol ji mokėsi šioje gimnazijoje.

„Šiandien net negaliu apsakyti jausmų… Renginio metu jaučiausi kaip pasakoje ir buvo nerealu stebėti, kad mūsų krikštyti trečiokai, su tokia didžiule meile ir atsidavimu mums atsidėkojo. Viskas buvo labai jautru, šviesu ir nuoširdu. Gera matyti ir laimingas auklėtojas, kurios visus ketverius metus atlaikė viską: mūsų blogas ir geras nuotaikas, nesusikalbėjimo dienas. Aš labai laiminga“, – atviravo abiturientė.

[#gallery=66#]

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video