Pasitikime pavasarį aktyviai: ko svarbu nepamiršti?

 Pasitikime pavasarį aktyviai: ko svarbu nepamiršti?

Sportas

Po ilgai trukusios žiemos ir varginančio sąstingio dažnai sulaukę pirmųjų saulėtų dienų imame planuoti, ką nuveiksime šių metų pavasarį. Didesnis fizinis aktyvumas – vienas dažniausių šiltojo sezono tikslų, tačiau neretai jis ir lieka tik idėja – pritrūkstame motyvacijos, stokojame įkvėpimo ir dažnai patingime tiesiog pradėti. Tad kaipgi nustoti atidėlioti ir šiemet pavasarį pasitikti aktyviau?

Pirmasis žingsnis – subalansuota mityba

Norintiems pavasarį pasitikti aktyvesniems ir sveikesniems, pradėti derėtų nuo tinkamos ir subalansuotos mitybos. Niekam ne paslaptis, kad žiemą natūraliai norisi kiek sunkesnio maisto, dažniau užkandžiaujame ir dėl šios priežasties neretai persivalgome. Ypač pavojingas yra švenčių laikotarpis – tuo metu iš eilės skanaujame kone viską, kas mūsų laukia ant stalo! Vėliau jaučiamės apsunkę, sunku judėti, o ką jau kalbėti apie mankštą!

Tam, kad pasitikdami pirmąsias pavasario dienas jaustumėtės bent kiek lengvesni, o judėti būtų paprasčiau ir pats procesas būtų įveikiamas, pakeisti pakaks vos keletą dalykų. Atsisakykite riebių patiekalų – maistą kepkite orkaitėje ar karšto oro gruzdintuvėje, taip sumažinsite naudojamo aliejaus ir sviesto kiekį.

Savo ruožtu riebi mėsa ant jūsų stalo turėtų atsirasti tik išskirtiniais atvejais – nepiktnaudžiaukite širdies ir kraujagyslių sveikatai kenkiančiu maistu! Į valgiaraštį taip pat patariama įtraukti kuo daugiau šviežių daržovių, vaisių ir uogų – pastarųjų ankstyvą pavasarį prekyboje pasirodo vis gausiau, todėl pasinaudokite galimybe praturtinti mitybą natūraliais vitaminais. Savo ruožtu garnyrui įprastai pasirenkamas bulves, makaronus ar ryžius keiskite šviežiomis salotomis ar didesne maistine verte pasižyminčiomis kruopomis.

Pavasariop organizmuose neretai ima trūkti ir įvairių mikroelementų, todėl dažniau susergame, net menkiausias peršalimas tampa sunkiai įveikiamas. Tam, kad pirmųjų saulėtų dienų nepraleistumėte lovoje, vartokite žuvų taukų, vitamino C ir D bei cinko turinčius aukštos kokybės maisto papildus. Pastarieji sustiprins jūsų imunitetą, padės kovoti su infekcijomis ir kur kas lengviau pasveikti šioms pasitraukus. Be to, vitaminas D ir žuvų taukai užtikrins ir normalią energijos apykaitą, tad jausitės kur kas žvalesni ir pavasario treniruotes galėsite pradėti nieko nelaukdami!

Nesukelkite kūnui šoko

Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau šokti į sportinius batelius ir artimiausiomis gatvelėmis prasibėgti bent keletą kilometrų, turėtumėte atminti, kad fizinės veiklos pradžia turėtų būti lėta. Pradėkite mažais žingsneliais ir juos didinkite praėjus savaitei – taip išvengsite šoko, kurį gali patirti jūsų kūnas.

Persistengę ne tik galite patirti traumą, varginantį skausmą ar pasitempti raumenis, bet ir prarasti motyvaciją, nes pervargę greičiausiai nuspręsite šią veiklą nutraukti. Jei visiškai nesportuojate, pradėkite nuo trumputės mankštos – bent kelios dienos tokios veiklos išjudins sustingusius raumenis ir leis pradėti kitas, kiek intensyvesnes veiklas.

Svarbiausia – nešokite sau virš galvos! Jei jaučiate, kad fizinė veikla jums per sunki, sumažinkite pratimų ar jų kartojimų skaičių ir pagalvokite, kad svarbiausia yra tai, kad jūs jau judate! 

Pasirūpinkite tinkama apranga ir įranga

Ne mažiau svarbu pradedant sportuoti yra ir apranga bei įranga, kurią naudosite treniruočių metu. Pasirūpinkite tinkamais, judesių nevaržančiais ir judėti laisvai leidžiančiais drabužiais, o jei veiklą planuojate lauke – ir bėgimui, vaikščiojimui ar kitai jūsų pasirinktai treniruotei tinkamais bateliais.

Tiesa, tinkama avalynė ir apranga ne tik padės efektyviau judėti, bet ir suteiks motyvacijos – tik pažvelkite į save! Žinoma, jei sportuoti tik pradedate, investuoti kelių šimtų eurų tikrai neverta – pradėkite nuo paprastesnių variantų, rinkitės mažiau žinomus prekių ženklus – šie ėjimai tikrai padės sutaupyti.

Ypač svarbu pasirūpinti ir aukštos kokybės įranga. Ši įprastai priklauso nuo pasirinktos veiklos, tačiau visada pirkdami atsižvelkite į kokybę, įvertinkite kitų pirkusiųjų atsiliepimus. Jogos kilimėlis, gimnastikos kamuolys, svarmenys, o gal net treniruoklis ar kiti reikmenys gali atsieiti nepigiai, todėl prieš įsigydami savuosius, šiuos galite išbandyti artimiausiame sporto klube ar pasiskolinę iš pažįstamų – taip žinosite, ar ši veikla tikrai yra jums tinkama.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video