Oficialu: nuo gruodžio 1-osios darbuotojai už testavimą turės susimokėti patys

 Oficialu: nuo gruodžio 1-osios darbuotojai už testavimą turės susimokėti patys

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Seimas antradienį nustatė, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus nuo gruodžio 1 dienos turės susimokėti patys.

Tokios Vyriausybės inicijuotos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos priimtos 65 parlamentarams buvus „už“, dviem – „prieš“ ir trims susilaikius. Dalyvauti balsavime registravosi iš viso 71 Seimo narys – minimalus skaičius, reikalingas įstatymui priimti.

Numatyta, kad pakeitimai įsigalios nuo gruodžio 1 dienos. Tam dar reikės, kad Seimo priimtas pataisas pasirašytų prezidentas Gitanas Nausėda.

Pagal pataisas, sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, bus finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis bus taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau bus finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo COVID-19.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas 7–10 dienų.

7 Komentarai

  • Galų gale rimtesnis sprendimas.

  • Senai reikėjo.

  • Tai gražinkite sumokėtą PSD mokestį.

  • kandona[

  • Antivakserių nuraminimas.

  • Tai ir darbuotojų gal nebus

  • Vakseriai pilnai uzkrecia sveikus zmones, serga jie ir guli po aparatais, kodel su jais niekas nieko nedaro neliepe jiems testuotis? Dydziausia dalis serga ju ir uzkrecia sveikus, gerai prasisuks su tais testais, zarazu valdzia, atsirugs jiems tie nuodai per visus galus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video