Nelaimės vietos ieškojo aklinai tamsioje gatvėje: baiminasi dar didesnės bėdos

 Nelaimės vietos ieškojo aklinai tamsioje gatvėje: baiminasi dar didesnės bėdos

Kėdainių specialiosios tarnybos skubėjo į rajone esančią sodininkų bendriją „Chemikas“, mat buvo gautas pranešimas apie įvykusią nelaimę./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienio vakarą Kėdainių specialiosios tarnybos skubėjo į rajone esančią sodininkų bendriją „Chemikas“, mat buvo gautas pranešimas apie įvykusią nelaimę. Ugniagesiams šį kartą iššūkiu tapo ne tik siauri sodininkų bendrijos keliukai, bet ir aklinai tamsi pagrindinė kaimą kertanti gatvė. Vietiniai sako, kad jau ne vienerius metus mina valdžios koridorius, prašydami apšviesti nors pagrindinį kelią, bet vis atsiduriama aklavietėje. Žmonės baiminasi dar didesnės nelaimės.

Pranešė gyventojai

Bendrasis pagalbos centras 18 val. 37 min. sulaukė vietos gyventojų pranešimo, kad Pelėdnagių

kaimo Miško gatvėje, gyvenamajame sodo namelyje kilo gaisras, ūžia krosnis ir kaminas, galimai kamine dega suodžiai.

Namelyje buvusi moteris su sūnumi baiminosi, kad nesudegtų jų vienintelis turtas – medinis vieno aukšto namelis.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Josvainių ugniagesių komandos, Pelėdnagiuose įsikūrę Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos medikai.

Į įvykio vietą pirmieji ugniagesiai atvyko po vienuolikos minučių nuo pagalbos skambučio. Atvykę jie atliko žvalgybą – paaiškėjo, kad nameliui sudegti pavojus buvo realus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pavojus – realus

Į įvykio vietą pirmieji ugniagesiai atvyko po vienuolikos minučių nuo pagalbos skambučio. Atvykę jie atliko žvalgybą – paaiškėjo, kad nameliui sudegti pavojus buvo realus, degė suodžiai kamine.

Namas gyvenamas, medinis, nedidelis, 6×5 metrų dydžio, vieno aukšto, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu.

Namelis buvo uždūmintas, jame gyvenantys motina ir sūnus buvo spėję išeiti į lauką, žmonės kosėjo nuo dūmų.

Išvalė suodžius

Ugniagesiai įvertino situaciją. Namelyje nebuvo dūmų detektoriaus. Žmonės paaiškino, kad neturi lėšų už ką susitvarkyti ir išsivalyti krosnį.

Ugniagesiai žmonių nepaliko bėdoje – iš krosnies sienelės ir iš kamino išvalė suodžius, kad nekiltų  dar didesnė nelaimė.

Nelaimė įvyko tamsiuoju paros metu, tad ugniagesiams teko pavargti, kol rado nelaimės vietą. Jiems problemų kilo ne tik dėl siaurų sodininkų bendrijų keliukų, bet ir dėl aklinos tamsos.

Aut. past.

Aklina tamsa

Nelaimė įvyko tamsiuoju paros metu, tad ugniagesiams teko pavargsti, kol rado nelaimės vietą. Jiems problemų kilo ne tik dėl siaurų sodininkų bendrijų keliukų, bet ir dėl aklinos tamsos.

Tamsiuoju paros metu neapšviesta ne tik sodininkų bendrijos teritorija, bet ir pagrindinė gatvė, kuri yra rajoninio kelio Kėdainiai–Labūnava–Babtai–Aukštutiniai Kaniūkai dalis, o į sodus patenkama būtent iš šios gatvės.

Prašė ne kartą   

Vietiniai sako, kad jau ne vienerius metus mina valdžios koridorius, prašydami apšviesti nors sodininkų bendriją kertantį pagrindinį kelią, bet vis atsiduriama aklavietėje. Tad žmonės baiminasi dar didesnės nelaimės.

Jie sakė, kad gaisrai šiais metais jau kilo ne vieną ir ne du kartus, tamsiuoju paros metu kelyje Kėdainiai–Labūnava–Babtai–Aukštutiniai Kaniūkai buvo partrenkta moteris.

Gyventojai baiminasi dėl savo vaikų gyvybių, kurie į mokyklas turi eiti neapšviestu, tamsiu keliu ir aklinoje tamsoje skendinčiu pėsčiųjų taku.

1 Komentaras

  • Dūmų detektorius nuo 5 eur šepetys kaminui valyti nuo 10 eur kainuoja. Ar tokie jau dideli pinigai kad nesugeba nusipirkti ir susitvarkyti? Pernai ugniagesiai nemokamai dalino detektorius, tai galėjo paprašyti ir būtų gavę.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video