Mokytojas turi būti ir kūrėjas

 Mokytojas turi būti ir kūrėjas

Linos Rušienės sukurtos priemonės.

Ne vienerius metus pedagogės praktikos turinti Kėdainių r. lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Rušienė ieško originalių sprendimų pasiekti ir sudominti vaiką, drąsiai pasitelkia savo rankomis kurtas priemones, o idėjomis dalijasi su kolegėmis.

„Darbui su vaikais naudoju pačios sugalvotus ir pagamintus didaktinius žaidimus, užduočių plakatus, raidžių korteles ir daugybę kitų metodinių priemonių. Pati kuriu ne dėl to, kad priemonių stigtų, man norisi išlaikyti vaikų dėmesį, žadinti smalsumą, juk mūsų mažieji tokie žingeidūs“, – sako L. Rušienė.

Lina įsitikinusi, kad jos sukurtos priemonės puikiai padeda lavinti vaiko smulkiąją motoriką, tobulinti kalbos įgūdžius, pažinti savo emocijas bei ugdyti socialinius gebėjimus.

Pedagogė akcentuoja, kad mokytojas turi būti kūrėjas, o ypač tai svarbu ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikus: „Visus vaikus traukia viskas, kas nauja ir spalvinga, bet visada svarbu įvertinti ir tam tikro amžiaus vaiko raidos specifiškumą, individualias savybes. Tad siekiant kiekvieno vaiko tobulėjimo, priemonių įvairovė labai gelbsti“. 

Įstaigoje buvo surengta atvirų durų diena, joje ir kitos „Purienos“ pedagogės dalinosi gerąja patirtimi, savo ugdomąsias veiklas miesto kolegėms praktiškai pademonstravo darželio lauko teritorijoje.

Stebina šioje įstaigoje vaikų ugdymui naudojamų priemonių įvairovė: nuo modernių iki sukurtų pačių pedagogių.

Lina Rušienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video