Mokyklose gali nelikti B lygio, tarpiniai vertinimai būtų privalomi

 Mokyklose gali nelikti B lygio, tarpiniai vertinimai būtų privalomi

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Svarstoma atsisakyti mokyklose daugumos mokomųjų dalykų skirstymo į A ir  B lygius, taip pat numatyti, jog 4-ų ir 8-ų klasių moksleivių vertinimai būtų privalomi, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Didžiosios dalies mokomųjų dalykų skirstymo į bendrąjį (B) ir išplėstinį (A) kursus, anot J. Šiugždinienės, norima atsisakyti, nes dažnai tai tėra „tik formalumas“, tačiau pabrėžė, kad lietuvių kalbai ir literatūrai bei matematikai šis profiliavimas išliktų.

„Iš esmės vaikai ruošiasi egzaminams tiems dalykams, kuriuos jie yra pasirinkę A lygiu. Mes nenorime atsisakyti matematikos ir lietuvių kalbos ir literatūros A ir B lygiu, šiuos du paliktumėme A ir B lygiu. Tačiau kitų dalykų atsisakytumėme B lygio, dėl to, kad manome, kad mokytis turime susitelkę į dalyką ir tai neturėtų būti kažkoks žemesnis ar aukštesnis lygis“, – sakė ji.  

Dar svarstoma, kaip galėtų keistis egzaminų tvarka – anot jos, siekiama tarpiniais vertinimais „ne kontroliuoti ar testuoti, bet padėti pasirengti brandos egzaminams“. Moksleiviams, anot jos, būtų skirtos papildomos konsultacijos.

Diskutuojama ir apie kaupiamojo balo įvedimą gimnazinėse klasėse, kuris sudarytų dalį brandos įvertinimo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video