Mokyklų Kėdainių rajone neuždarinės

 Mokyklų Kėdainių rajone neuždarinės

Eglė KUKTIENĖ

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, baigdamas savo ilgus darbo metus savivaldybėje, pastarajame rajono tarybos posėdyje simboliškai pristatė paskutinį – jau šeštąjį – mokyklų tinklo pertvarkos planą.

Šį kartą planas buvo pasitiktas ramiai, su pagyromis ir padėka ilgus metus nuoširdžiai, atsakingai ir nepaprastai kokybiškai dirbusiam skyriaus vedėjui.

Naujame mokyklų tinklo pertvarkos plane numatyta, kad ateinančiais metais didelių reformų Kėdainių rajono mokyklose nebus.

J. Lukoševičius savo darbą savivaldybės Švietimo skyriuje jau baigė. Jo itin aukštai iškelta kartelė bus nelengvas iššūkis po jo skyriui ateisiančiam vadovauti žmogui./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Kėdainių rajone situacija viena iš geriausių

Kėdainių rajone švietimo situacija yra viena iš geriausių šalyje, tą patvirtina ir kasmet skaičiuojami švietimo reitingai.

2012–2020 metų mokyklų tinklo pertvarka rajone vyko sklandžiai, o joje numatytos priemonės ir pokyčiai gali būti vadintini novatoriškais.

Jau tada rajono savivaldybės administracija parengė, o taryba pritarė tam, kad Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose neturi būti jungtinių 5–11 klasių. Ir jų neliko, kai tuo tarpu centrinė valdžia tik dabar kelia reikalavimą atsisakyti šio mokinių pasiekimus neigiamai veikiančio reiškinio.

Tačiau kol kas vis dar lieka jungtinės pradinės klasės, nors jų ir yra nedaug – tik keturios. Jos tokios liks ir kitais mokslo metais.

„Labai svarbu yra tai, kad visų 17 bendrojo ugdymo mokyklų artimiausia ateitis – be struktūrinių pokyčių.

Tai reiškia, kad siūlome artimiausius metus leisti gyventi visoms 17 mokyklų.

Yra svarbu ir tai, jog turime tokios informacijos, kad orientuojamasi į mažų, kaimiškosiose seniūnijose esančių mokyklų reorganizavimą, kai jose mokosi 60 ir mažiau mokinių.

Džiugu tai, kad mūsų savivaldybėje mažiausios mokyklos turi 80–100 mokinių, tad kol kas jokios pertvarkos negresia“, – kalbėjo J. Lukoševičius.

Svarbu dėl lėšų

Kaip akcentavo Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Nijolė Naujokienė, pritarti ir patvirtinti planą reikia dėl to, kad centrinė valdžia to netiesiogiai reikalauja skirstydama finansavimą.

Pavyzdžiui, tokių lėšų kaip mokyklų stadionų sutvarkymui. Norint turėti galimybę pretenduoti į tam tikras lėšas, yra sąlyga: savivaldybės taryba turi būti pasitvirtinusi mokyklų pertvarkos planą.

„Mūsų anksčiau priimtas planas parengtas labai kruopščiai, profesionaliai, numatant kelis žingsnius į priekį. Tai, ką mes jau turime nusprendę, kiti tik dabar sprendžia.

Tai, kad mes siūlome bendruomenėms tokias idėjas, kaip padaryti prie gimnazijų skyrius, kad mokyklos išliktų vietose, yra perspektyvus požiūris, kelias, kuriuo dabar eina ir kitos savivaldybės.

Šiandien mums planą patvirtinti be pakeitimų visiškai nesudėtinga, realu, o svarbiausia, turime tą padaryti tam, kad galėtume užtikrinti mokyklų ugdomosios aplinkos gerinimą.

N. Naujokienė akcentavo, kad Švietimo skyriaus dėka Kėdainių rajono savivaldybė žengia priekyje. Dalykai, kuriuos kiti įvedinėja tik dabar, pas mus jau įvesti seniai ir pilnai veikia. Ministerija yra nurodžiusi tokį reikalavimą, kad infrastruktūros atnaujinimas, stadionų rekonstrukcija galima tik tuo atveju, jei patvirtintas tinklo pertvarkos planas.

Mes negalime prarasti lėšų, turime padėti mokykloms gerinti ugdomąją aplinką“, – ragino N. Naujokienė.

Jai antrino J. Lukoševičius pridurdamas, kad patvirtintas planas leis dar dviem mokykloms pretenduoti į kokybės krepšelį. Kol kas rajone jį gavusios yra trys mokyklos.

Gyrė ir dėkojo

Tarybos nariai siūlytą planą patvirtino be didelių diskusijų.

Kadangi tai buvo paskutiniai švietimo klausimai, pristatyti J. Lukoševičiaus, darbą valstybės tarnyboje baigiančiam ir kartu iš aktyvios darbinės veiklos pasitraukiančiam rajono švietimo lyderiui Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė N. Naujokienė negailėjo gražių žodžių. Jai antrino ir kiti rajono tarybos nariai.

„Noriu jums padėkoti už nelengvą darbą, labai atsakingą ypač jautrioje srityje.

Visada betarpiškai bendravote, keldavote telefono ragelį. Esame su jumis išsprendę daug asmeninių tėvelių, mokinių problemų.

Buvote geriausias laidininkas pasiekti mokyklos bendruomenes. Labai ačiū ir linkiu jums ramių dienų“, – kalbėjo Indrė Fiodorova.

Jai antrino daugelis kitų tarybos narių, pabrėždami J. Lukoševičiaus kantrybę, nuoseklų darbą, gebėjimą ramiai ir tiksliai paaiškinti sprendimus, gebėjimą analizuoti situaciją ir smulkmeniškumą.

Tai, kad savivaldybės Švietimo skyriaus darbas yra itin aukšto lygio ir vertas visokeriopos pagarbos, rodo ir žurnalo „Reitingai“ išvados, kad Kėdainių rajono savivaldybė yra viena tarp labiausiai švietimu besirūpinančių savivaldybių Lietuvoje.

1 Komentaras

  • KADA PAGALIAU LIETUVOJE BUS UŽDARYTOS VISOS PUSTUŠTĖS MOKYKLOS BEI ATLEISTA 6000 MOKYTOJŲ ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video