Mažais žingsneliais kario profesijos link

 Mažais žingsneliais kario profesijos link

Asmeninio archyvo nuotr.

Rita Kerzienė

„Saugoti ir ginti tai, kas brangu, Tėvynę mylinčius kviečiu!“ – šis šūkis nuaidėjo Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje, lankantis Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrio specialistui gr. D. Tekunovui ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės 207 kuopos kariams bei Lietuvos Šaulių sąjungos 2-osios rinktinės 205 kuopos jaunųjų šaulių būrio vadui A. Noreikai. Šiuo visiems svarbiu laikotarpiu susitikti mokykloje su kariais, išgirsti jų pasakytus žodžius buvo didelė šventė 1c, 3a ir 3b klasių mokiniams. 

Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Nors mokinių širdelės dar mažos, bet jose gerumo, pagarbos, atsakomybės telpa labai daug, o mokytojų tikslas – vesti juos teisingu keliu, padėti suprasti, kad kiekviena profesija yra svarbi ir reikalinga. 

Be galo džiaugiamės, kad mūsų krašto kariai savanoriai sutiko pasidalinti savo žiniomis, supažindinti mokinius su kario diena, ginklais bei visa reikalinga ir būtina amunicija. 

Vaikų akys žibėjo iš nuostabos, kai pamatė tikrus ginklus, galėjo juos paliesti, pakelti ir suprasti, kaip yra nelengva ir atsakinga būti kariu. 

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrio specialisto gr. D. Tekunovo  demonstruojama vaizdinė medžiaga leido mokiniams bent kelias akimirkas pabūti kartu su kariais mūšio lauke. 

Vaikams buvo įdomu viskas: kokiomis transporto priemonėmis naudojasi kariai, kokius ginklus jie turi, kodėl jų tokios uniformos, kokia karių veikla vandenyje, ar teko dalyvauti tikrame kare? 

Kodėl reikia kariauti, bet negalima taikiai susitarti? Šis pirmoko užduotas klausimas mus visus, dalyvaujančius susitikime, privertė trumpam susimąstyti. Kodėl? 

Lietuvos kariuomenė – tai didelė šeima žmonių, pasiryžusių aukotis dėl Lietuvos laisvės, dėl mūsų mažųjų mokinukų šviesios ir taikios ateities.  

Stiprybės ir ištvermės, narsūs kariai! 

2 Komentarai

  • Ar administracijos švietimo skyrius toleruoja tokias veiklas mokymosi įstaigose ?

  • Kaip tarybiniais laikais buvo karynio parengimo pamokos-buvo blogai(nuo vaikystės mokė karo amato).Dabar-viskas tvarkoje.Juokesi puodas,kad katilas juodas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video