Magnolijų žiedai skleidžiasi ir K. Kaltenio parke, ir miesto centre

 Magnolijų žiedai skleidžiasi ir K. Kaltenio parke, ir miesto centre

Neturintys galimybių aplankyti parko, nuostabiais žiedais gėrisi Kėdainių miesto centre – šalia Šviesiosios gimnazijos pražydę augalų žiedai tapo tikru traukos centru./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių krašte po truputį jau ima žydėti magnolijų žiedai. Daugiausia šių augalų auga Skinderiškyje, Kęstučio Kaltenio parke, tačiau neturintys galimybių aplankyti parko, nuostabiais žiedais gėrisi Kėdainių miesto centre – šalia Šviesiosios gimnazijos pražydę augalų žiedai tapo tikru traukos centru.

Kasdien lankytojų vis daugiau

K. Kaltenio dendrologinio parko prižiūrėtojas miškininkas Juozas Masionis sako, kad su kiekviena diena lankytojų parke daugėja – jie nori išvysti, kaip skleidžiasi pirmieji magnolijų žiedai.

„Parke lankytojų sulig kiekviena diena vis daugiau. Jau žydi pirmosios magnolijos, plukės, kai kurios klevų rūšys. Gamta bunda, parkas žaliuoja. Prašome apsilankyti“, – kvietė J. Masionis.

Prašo tausoti ir elgtis kultūringai

Parko prižiūrėtojas prašo tausoti parką, nešiukšlinti, elgtis kultūringai, kad visiems čia būtų malonu ir gera. Parką galima aplankyti bet kuriuo metu, lankymas nemokamas. Čia įrengtos apžvalgos aikštelės, pavėsinės, lauko baldai, sūpynės, informacinės nuorodos.

Balandžio pradžioje prasiskleidusios magnolijos žydės keletą savaičių. Prižiūrėtojas žino, kad šiemet, kaip ir kasmet, lankytojų bus gausybė, tad yra pasirengęs priimti ekskursijas, suteikti visą reikiamą informaciją telefonu +370 625 58 991.

K. Kaltenio dendrologinio parko prižiūrėtojas miškininkas Juozas Masionis sako, kad su kiekviena diena parke daugėja lankytojų – skleidžiasi pirmieji magnolijų žiedai.

Aut. past.

Paskas skirtas visiems žmonėms

Skinderiškio parką įkūrė ir ilgą laiką puoselėjo šviesaus atminimo miškininkas Kęstutis Kaltenis, kuris ne kartą sakė, jog šis rojaus kampelis skirtas visiems žmonėms, mylintiems ir norintiems pažinti, suprasti gamtą, jos grožį.

Magnolijų K. Kaltenis parke pasodino visą tūkstantį, tai buvo dovana Lietuvos tūkstantmečio proga. Parko įkūrėjas sako, kad magnolijos yra nepaprastai gražūs medžiai, o pražydę stebina savo įspūdingais žiedais.

Magnolijų rūšių ir porūšių čia begalė, jas parko įkūrėjas atsivežė iš viso pasaulio.

1 Komentaras

  • Nesuprantu. Dabar kyla reikalavimai naikinti invazinius augalus, pvz akacijas , o sodinami kiti incaziniai- magnolijos, sakuros. Kas vyksta?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video