Logopedo profesinės veiklos aktualijos ir iššūkiai šiandien

 Logopedo profesinės veiklos aktualijos ir iššūkiai šiandien

Minėdami Europos logopedo dieną, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų logopedai susitiko Kaišiadorių šv. Faustinos mokykloje-daugiafunkciame centre vykusiame seminare ,,Logopedo profesinės veiklos aktualijos ir iššūkiai“./Asmeninio archyvo nuotr.

Eglė Leikuvienė, Kėdainių „Ryto“ logopedė

Minėdami Europos logopedo dieną, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų logopedai susitiko Kaišiadorių šv. Faustinos mokykloje-daugiafunkciame centre vykusiame seminare ,,Logopedo profesinės veiklos aktualijos ir iššūkiai“, kuriame pasidalino savo asmenine darbo patirtimi, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.  

Nuo 1966 m., kai Lietuvoje buvo pradėta rengti logopedus Šiaulių pedagoginiame institute, iki šių dienų logopedo vaidmuo ugdyme labai pakito, o per pastaruosius 20 metų susiformavo naujas požiūris tiek į kalbos sutrikimus, tiek į logopedo veiklą.

Logopedai įsiliejo į ugdymo įstaigų pagalbos vaikui komandų darbą ir padeda vaikams, turintiems kalbos sutrikimų ir specialiųjų ugdymosi poreikių, išmokti pagal galimybes bei gebėjimus visavertiškai komunikuoti tiek sakytine, tiek rašytine kalba.

Logopedai, naudodamiesi savo stebėjimais, veiklos analize ir idėjomis, kuria metodines priemones, turi daug profesinės patirties ir atradimų šioje srityje, kuria pasidalino su kolegomis.

Šio seminaro metu aptartos pakitusios logopedo funkcijos ugdymo įstaigose, logopedo vieta ugdyme ir visuomenėje, perspektyvos įtraukiojo ugdymo kontekste, atkreiptas dėmesys į šiai dienai aktualias problemas ir jų sprendimo būdus. Taip pat mokėmės įvairių darbo metodų ir būdų, padedančių lengviau šalinti kalbos sutrikimus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video