„Lifosa“ pradėjo pasiruošimą gamyklos konservavimui ir darbuotojų atleidimui

 „Lifosa“ pradėjo pasiruošimą gamyklos konservavimui ir darbuotojų atleidimui

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Panašu, kad mitinguodami prie Vyriausybės rūmų kėdainiečiai nieko nepešė. Dėl sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ trečiadienį pradėjo pasiruošimą laikinam gamyklos konservavimui ir konsultacijas su darbuotojų atstovais dėl įmonės ateities planų, tarp kurių – ir dalies darbuotojų atleidimas.

Pasiruošimas konservacijai pradedamas tęsiantis įmonės savininkų atstovų ir valdžios institucijų deryboms dėl sankcionuotos įmonės veiklos kontrolės.

„Bendrovės savininkai ir vadovybė toliau tęsia diskusijas su valdžios institucijomis ir ieško skubių abi puses tenkinančių sprendimų, kad būtų išvengta blogiausio scenarijaus. Vis dėlto, jei sprendimo rasti nepavyktų, jau šiandien pradedamas oficialus pasiruošimo laikinam gamyklos konservavimui procesas“, – BNS nurodė bendrovė.

Bendrovės savininkai ir vadovybė toliau tęsia diskusijas su valdžios institucijomis ir ieško skubių abi puses tenkinančių sprendimų, kad būtų išvengta blogiausio scenarijaus. Jei sprendimo rasti nepavyktų, jau šiandien pradedamas oficialus pasiruošimo laikinam gamyklos konservavimui procesas.

Bendrovė anksčiau pranešė, kad dirbant dabartinėmis sąlygomis, kai jos sandorius griežtai tikrina Vyriausybės paskirta laikinoji administratorė, įmonė praranda didžiules pajamas, jai sunku dirbti pelningai, todėl ji siekia švelnesnės kontrolės.

Liepos 3 dieną bendrovės savininkė „EuroChem Group“ pranešė, kad svarsto galimybę „Lifosą“ konservuoti nuo spalio, jo metu dalis darbuotojų būtų išsaugota, o grupė ieškotų galimybių tęsti gamyklos veiklą.

Trečiadienį bendrovės vadovybė ir abiejų „Lifosos“ darbuotojų vienijančių profesinių sąjungų atstovai taip pat pradėjo konsultacijas dėl ateities bei galimus darbuotojų atleidimus. 

„Konsultacijų metu „Lifosos“ vadovybė ir profesinės sąjungos, atstovaujančios darbuotojų interesus, tarsis dėl tolesnio bendradarbiavimo principų, atrankos kriterijų, taip pat bus diskutuojama dėl planuojamo grupės darbuotojų atleidimo ir neigiamų to pasekmių sušvelninimo galimybių“, – teigia „Lifosa“

Trečiadienį bendrovės vadovybė ir abiejų „Lifosos“ darbuotojų vienijančių profesinių sąjungų atstovai taip pat pradėjo konsultacijas dėl ateities bei galimus darbuotojų atleidimus. 

„Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Kęstutis Šlama BNS sakė, kad pirmojo susitikimo metu trečiadienį planuojama aptarti galimą darbuotojų atleidimą ir jo pasekmes, tačiau detalių nekomentavo dėl susitarimo su vadovybe.   

„Susitikimo tikslas – aptarti planuojamo grupės darbuotojų atleidimo procesą, jo padarinius ir galimas priemones juos sušvelninti. Negaliu kažko plačiau pakomentuoti, nes su darbdavio atstovais esame sutarę, kad kol vyks informavimo ir konsultavimo procedūra, susilaikyti nuo bet kokio šiame procese gautos informacijos viešinimo ir komentavimo“, – BNS teigė K. Šlama.

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, šiuo metu dirba 903 darbuotojai.

Panašu, kad Lietuvos valdžia lieka kurčia kėdainiečių reikalavimui nežlugdyti „Lifosos“.

31 Komentarai

 • Konservu chunta siauteja!

 • Dar vis negaliu paikėti. Šitokia įmonė. Dieve brangiausias kur krenta.. Ką gali tas Šlama , kišeninis profsąjugietis, susitarti būdamas pats aršus konservatorius, kai tai daro jo kolegos.

  • Dabar galės rėkauti slava ukraine.

  • Noreciau pamatyt kaip Šlama vaiksto koridoriais ir gali ziuret kolegom, darbuotojam i akis. Primyšt jam i burna parsidaveliui valganciam is rusiško kapitalo imones, prasidejus karui, pirmas turejo mest pareiskima iseit is darbo

   • Ka ziuret i tavo nuo rugines uzpiltas akis, jei Lifosoj kiekviena diena prakaitu ir myzalo dvoku vaiksciojai pasiramsciuodamas sienomis, isgama 😀 Myzejas ble atsirado, kurio turbut net bybis susitraukes nuo cukrinio samagono 😀 😀 😀

    • Matosi esi rugines megejas pramyštom smegenim, kacape jobanas!

 • As uz pedo partija, slava lanzbergas!

  • Mes jėga 🙂 Maskovitų pakalikai gali tik inkšti.

 • „Reikia suprasti vieną dalyką – sankcijos buvo įvestos ne už mažareikšmius dalykus. Rusijai jos taikomos, nes ši šalis netikėtai ir be jokios priežasties užpuolė Ukrainą. Ir tos sankcijos negali būti įgyvendinamos, žiūrint pro pirštus ir leidžiant oligarchams, tam pačiam A. Melničenkai, gauti naudą“, – sakė A. Valeika. Jo teigimu, A. Melničenka yra vienas pagrindinių Rusijos oligarchų, „labai reikšmingai prisidedantis prie to, kad raketos skrenda į Ukrainą ir stipriai remiantis Rusijos pasirinktą kelią“. „Laikinasis administratorius netrukdo, negali ir neturi įgaliojimų trukdyti verslo veiklai. Jo pagrindinė funkcija – prižiūrėti, kad sankcijos nebūtų pažeistos. Nenorėčiau sutikti su bendrovės teiginiais, nes verslo vykdymas nėra apribotas. Prižiūrima tik tai, kad Rusija ir sankcionuoti asmenys negautų jokios naudos“, – teigė FNTT vadovo pavaduotojas.

  • Kaip paaiskintum praturtejima ano administratoriaus 50kartu? Aiskiai parasyta buvo,kodel fntt nesusidomejo? Kiekviena pirkima- pardavima reikia administratoriaus palaiminimo, o ne priziureti kad ps melnichenka saibos patektu, cia tik is sono ablauchams tokiems gali sekti pasakas

 • Tai ko mokama šimtai tūkstančių iš vos kvėpuojančios įmonės kažkokiem administratoriam? Vadovai įmonės net „tualetinio“ popieriaus negali nusipirkt be administratoriaus žinios, todėl niekas su sankcionuota įmone reikalų nenori turėt. Nu konservatoriai bus Kėdainiuose nepamirštami.

 • Nieko tos sankcijos kacapu nepaveike, varo per aplink ir vargo nemato, eina mikroschemos i raketas kaip reikalas ir visi durniu ijunge tipo nesupranta per kur pateko, vieninteliai japonai tikrina kas galutinis pirkejas ir uzsakovas, eina ir is jav ir kitu valstybiu, kaip ejo 2014 metais del krymo sankcijos per aplink, taip eina ir dabar, tik konservatos save apgaudineja, kad tvarka daro kitiems, nors patys tuoj galutinai su ekonomika suzlugsim… amen..

  • Laivų terminalo direktorius irgi giriasi, kad pas juos įmonėje viskas gerai, bet plačiau pažiūrėjus kai susipyko su Taivanu ta pati konservatorių chunta, tai nemanau, kad ten viskas gerai. Kaip sakoma maža nepasirodys.

 • Sortyrostano oligarchų valdomam verslui Lietuvoje ne vieta.

 • Kokia gali būti kalba apie administratoriaus nesikišimą,kai netgi pinigai, Lifosos Solidarumo profsąjungiečių kaip nario mokestis įnešami į bendrą organizacijos kasą,yra perčiupinėjami ir filtruojami ,nors visa tai nieko bendro neturi su tomis sankcijomis.Tik tegu neaiškina toji pasitikėjimą praradusi premjerė su visa bukalaurine kohorta,kad jie čia nėra parodę savos pirm garvežio bėgikų iniciatyvos.Kaliningrado tranzito draudimo atšaukimas iš Briukselio atskleidė mūsų melagių buvusią ir matomai dar ir pasilikusią poziciją.Toks žmonių atleidims iš gerai veikusios ir naudą savivaldybei bei šaliai davusios įmonės yra valstybinio masto nusikaltimas.Konservatinė bjaurastis prieš savo galą ėmėsi pribaigt krašto ekonomiką ir žmones paleist duoneliauti.,,Po mūsų nors ir tvanas“!-tokia jų politika.

  • Mes jėga 🙂 Maskovitų pakalikai gali tik inkšti.

 • atnešė mums konservatoriai.Teprasmenga jie kiaurai žemės,jei ji,pavargusi nuo šios baisių padarų padermės,jų neišspjaus kaip Upytės tijūno.Ir ,neduok Dieve,jei dar sykį suklystų tauta su ta apokalipsine hidra,kuri teisėtai septynioms kartoms į priekį jau yra prakeikta…

 • Darbo partijos užsakyti veltėdžiai Rinkoje komentarus rašo net suprakaitavę. Kiek jūs besistengtūmėte, šito politinio lavono su Viktoru priešakyje ar kokiu kitu jo šestiorke, nebeatgaivinsite. Visi mato kokie partijos žulikai buvote, esate ir būsite.

  • Neprakaituok, lansbergini pakalike, vistiek jusu pedo partijos niekas neberinks niekada, galesit opozicijoj pedo reikalus spresti, kinijos tvarkdari anuka, ekonomikos kelejus is tavanio.

 • To „c2“
  Ką tu darytum proto ubage, ką kaltintum, jei čia nebūtų kažkada gyvenęs kažkoks „Viktoras“. Tokie kaip tu į sibirą ištaškė išduodami sovietams mūsų žmones. Prakeikti valdžios kolaborantai pizdinkit greičiau iš Kėdainių.

 • Profsąjungos nekomentuoja, nes nėra ką komentuoti. Jokie įsakymai nėra išleisti. Darbuotojų irgi per dieną negali atleisti. Tai ką komentuoti? Čia tik šantažas ir darbuotojų negerbimas, nors vaidina, kad nenori atleisti.

  • Tai kodėl darbo ginčų komisija neįsitraukia į tokį šantažą? Medikai patys deda pareiškimus ant stalo, jei pajunta, kad kažkas negerai.

   • Labai sudėtinga tai pačiai komisijai tirti, nes nėra ko . Niekas nieko nepadarė, išskyrus įmonės šantažą ir psichologinį smurtą prieš darbuotojus. Darbuotojai, įvaryti į kampą, irgi elgiasi atitinkamai, nes jaučiasi bejėgiai. Iš tos nevilties ir būna nelogiškų dalykų, nes protas pralaimi prieš emociją. Ir tai yra žmogiška ir normalu.

    • Kam šnekėt,kad įmonė šantažuoja dirbančiuosius,jei tai nėra tiesa.Kodėl gi ji nešantažavo jų algų mažinimu ar kitokiu spaudimu.O atsitikus Rusijos intervencijai Eurochem’o aukštesni vadovai,pamatę,kad sankcijos prikirpo jų pelną,nutarė sustabdyt neeektyvia tapusią Lifosą,jei Lietuvos bukalaurinė vyriausybė nepadės ieškot sąlyginio sankcijų sušvelnimo .Sušvelninimas ar bent jau galimos jo paieškos sutarimui su Briukseliu reikštų kėdainiškių tolimesnį darbą ir įmonės įnašą šalies biudžetui.Gal dešimtąkart sakau,kad mes nežinome visos tiesos ir neatmestina,kad mūsų bukalaurai tyliai vykdo žlugusio tranzito praktiką,už kurią ateity galvoja būsiantys paglotyti.Esi protingas vyras ir sakeisi nepiląs vandens ant konservantų malūno darbo rato.Tad principingai laikykis savo linijos jei tai tiesa ir būk sąžiningas.

     • Gal ne visiems patinka, bet aš tikrai galvoju, kad įmonė laiko darbuotojus įkaitais. Jei taip nebūtų, derybos su bet kuo būtų paskelbtos prieš priimant sprendimus. Kita vertus, tų sprendimų niekas ir nematė, tik grasinimus. Įtariu, kad net ir „Lifosos“ vietiniai vadovai žino tiek, kiek ir mudu. Tai tikrai ne už konservatorius. Aš už žmogų ir žmogiškumą.

 • Protingi žmonės išvažiuoja iš šito rusifikuoto šūdkaimio vos baigę mokyklą ir niekada negryžta. Su labai retomis išimtimis dauguma likusių – rusifikuoti pusgalviai vatnikai, dirbantys visokiuose rusiško kapitalo uab, balsuojantys už darbiečius, paksistus ir panašų mėšlą. Nesugebantys suprasti elementaraus priežasties-pasekmės ryšio. Komentarai puikiai tai iliustruoja.

  • Tamsta nieko tu nežinai kaip gera gyventi kėdainiuose todėl rašai nesamones. Jai tavo senelis ir tėvas būtu dirbęs lifosoj ir dar su baltu šalmu vaikščiotu tai pamatytum kaip gera gyvent kėdainiuose ir gerai apmokama darba gautum. O jei įtakinga uošvene turėtum tai net į merus galėtum kandidatuot.

 • Nu po bišky. Ir. Sužlugdys lietuvėle

 • […] kad liepos 3 d. „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, jog bendrovė gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl […]

 • […] mėnesį „Lifosa“ pranešė apie įmonės veiklos stabdymą ir nuo spalio prasidėsiančius gamyklos užkonservavimo darbus. Įmonės administracija tuomet teigė, kad sprendimą užkonservuoti gamyklą lėmė sankcijų […]

 • […] Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ akcininkai, planavę nuo spalio laikinai konservuoti gamyklą, siekia atnaujinti gamybą, rašo portalas […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video