S. Skvernelis: norėdami nubausti sankcionuotą „Lifosos“ savininką sunaikiname pramonės milžiną

 S. Skvernelis: norėdami nubausti sankcionuotą „Lifosos“ savininką sunaikiname pramonės milžiną

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Žygimantas Šilobritas, etaplius.lt

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad „Lifosos“ sankcionavimas yra pernelyg drastiško ribojimų taikymo pavyzdys. Anot jo, siekiant nubausti vieną sankcionuotą asmenį, Kėdainių regionas praranda svarbią įmonę.

„Mes patys sau karpome visus kontraktus, kurių nereikalavo ir neįpareigojo daryti nei Europos Sąjunga, nei kitos tarptautinės organizacijos. Visą laiką buvome pirmi ten, kur buvo galima sunaikinti savo ekonomiką. Ir dabar tą matome su „Lifosos“ situacija, kur formaliai nieko nedaroma, nors yra gamykla, kuri yra esminė Kėdainių regionui, sukurianti daugybę gerai apmokamų darbo vietų, gaminanti konkurencingą ir patrauklų produktą eksportui“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

„Norėdami bausti sankcionuotą savininką, mes iš esmės sunaikiname vieną iš pramonės gigantų ir jo atkurti gali būti neįmanoma“, – paminėjo jis.

„Mes patys sau karpome visus kontraktus, kurių nereikalavo ir neįpareigojo daryti nei Europos Sąjunga, nei kitos tarptautinės organizacijos.

S. Skvernelis

ELTA primena, kad liepos 3 d. „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, jog bendrovė gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai. Konservavimo metu dalį darbuotojų žadama išsaugoti.

Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

Reaguodami į šį galimą konservavimą, liepos 26 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir „Lifosa“ nepriklausoma profesinė sąjunga prie Vyriausybės surengė mitingą. Jame dalyvavę profsąjungos nariai reikalavo apsaugoti bendrovę nuo uždarymo, bei švelniau jai taikyti tarptautinių sankcijų taisykles.

Visą laiką buvome pirmi ten, kur buvo galima sunaikinti savo ekonomiką.

S. Skvernelis

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą.

„Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcas Hechleris birželio pradžioje teigė, kad gamyklos ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, tačiau Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas tuomet sakė, kad toks variantas neįmanomas.

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas birželį sakė, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų. „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), bendrovės pajamos sumažėjo beveik perpus – iki 274,5 mln. eurų (2021 metais – 526 mln. eurų).

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, rugpjūčio 1 d. dirbo 905 darbuotojai.

10 Komentarai

 • Europos sajunga pritaike sankcijas rusijos oligarcham kurie buvo sukviesti pas V.Putina pries kara, tai yra ivede sankcija asmenims kurie neva remia kara (visi zino kas butu jei neatvyktum pas V.Putina, oligarchu nebutum) tai va sankcijos ivestom asmenim, bet ne ju verslam europoje, todel visos valstybes prisieme globot verslus neduodant naudot ju tiesioginiam savininkui, todel yra administratoriai tam reikalui, bet Lietuvos valdzios balvonai taiko savas sankcijas, o ne tas kurias liepa ES, todel greit butu salis zlugs galutinai su tokia valdzia, kaip jie sake „Sankcijas supranta visi savaip“ o mes jas jauciam skaudziausiai is visos europos, gaila kada valdzios zmonem galvos duotos tik tam kad neprilytu i pilva…

 • Čia rašoma todel, kad Skvernas yra partijos pirmininkas, kuriam priklauso tryda su savo šutve/

  • Vaidike ir megeja per partijas lakstyti buvo, kol ant seno baravyko nepasodinau ir ka darytai man?

 • Peržvelgiau komentarus. Galvoju, kad kėdainiečiai apsidžiaugs, jog palaiko seimo narys Lfosą. BET ČIA KAIP VISADA. Chamiukai ir ligoniai., kurių tikslas vienas ir tas pats – parodyti, koks lojalus šiuo metu esančios valdančios daugumos veiklau. Menkinti ir niekinti jų oponentus, priklijuojant kažkokius beprasmius epitetus. Suprantame, jad tai tiesus kelias į savo simpatikų širdis.

  Tačiau toks požiūris neveda į gerą ir kažkada dėl tokios veiklos pasijausite labai nesmagiai.

 • kai peredastų valdžia,pataikaudama pasaulinio žandarinio parėdko vykdytojams,Kėdainius nutarė paaukot jų numatytai genocido programai…Putinui mūsų valdžiasnukių ,,žygiai“ tik į naudą mažinant konkurentų skaičių.Rusai savo trąšų gamyba galės reguliuot ne tik jų pasaulines kainas,bet maistinių grūdų tiekimą rinkai.

  • idiotai bukalaurai neva baudžia oligarchą Melničenką,o kenčia tėvynainiai.Iškilus grėsmei tuos pačius nuo jų idiotizmo nukentėjusius žmones vėl įstatymo vardu varys į apkasus gint jų turtų.Štai kokia valdančiųjų politika jiems vergaut dar likusių Lietuvoje tikroji paskirtis.Tuo pasakymu,kad visa kas geriausio galėjo atsitikt Lietuvai valdant konservatoriams , jie iš mūsų dar ir pasityčiojo.

  • Kuo kacapams blogiau, tuo lietuviams geriau. Čemodan -> vokzal -> Rosija. Kokia rublio vertė šiuo metu? Šikaminis popierius jau brangesnis už rublį 🙂

   • tu savo vokzalais jau mirtinai nusibodai.Ko gero tavo tėvas su šautuvu mūsų tėvus ir lydėjo į Sibirą,kad tu stoties vaizdu taip užsiciklinęs.Beje,19-ą mieste nesirodyk,nes tau,hitlerjugende, net jau komentaruose po alaus šventės ruošiamasi išmušt snukį.

    • Negąsdink, putlerjugende.

 • O kokia euro vertė? Ką už jį gali nupirkti? „Šikaminio“ popierio ir to nenusipirksi. Vot ir tiek žinių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video