Mitingas prie Vyriausybės: kėdainiečiai reikalauja nežlugdyti „Lifosos“

Šiandien nuo vidurdienio prie Vyriausybės į mitingą susirinkę keli šimtai „lifosiečių“, kitų kėdainiečių bei nemažai žinomų politikų reikalauja, kad sankcijomis „Lifosą“ smaugianti Vyriausybė eitų į kompromisus ir padėtų išvengti suplanuoto gamyklos konservavimo bei išsaugotų žmonėms darbo vietas. Iš susirinkusios minios skamba: „Leiskite „Lifosai“ dirbti.“

Kėdainiečius į mitingą palaikyti atvyko Seimo nariai Viktoras Fiodorovas, Tomas Bičiūnas, Vytautas Gapšys, Vilija Targamadzė, Lukas Savickas, Domas Griškevičius, Andrius Mazuronis, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, rajono tarybos nariai, profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė. Įmonės profsąjungos atstovai ir darbuotojai reikalavo nenaikinti darbo vietų ir leisti dirbti.

Profsąjungų atstovai reikalavo valdžios ginti ne kažkieno, o paprastų žmonių, dirbančių „Lifosoje“ interesus, nes daugiau kaip 900 jų netrukus gali tapti bedarbiais.

Seimo narys Viktoras Fiodorovas akcentavo, kad tik nuo Vyriausybės norų priklauso, ar „Lifosa“ toliau galės dirbti. Tuo tarpu kitas Seimo narys Tomas Bičiūnas prašė nekaltinti Vyriausybės.

Kad leistų jiems dirbti „lifosiečiai“ reikalauja dar ir tam, kad netaptų bedarbiais ir valstybė neturėtų jiems mokėti pašalpų. Jie teigia norintys patys užsidirbti atlyginimus ir mokėti mokesčius į valstybės biudžetą, taip prisidėdami prie jos išlaikymo, kaip tai darydavo iki šiol.

Mitinge nestinga priekaištų valdžiai ir dalijamasi prielaidomis dėl galimai specialaus didžiausios trąšų gamintojos žlugdymo. Mitinguotojai kalbasi apie įtarimus, kad konservatorių Vyriausybė, intensyviai vykdanti šalies didžiausių valstybinių įmonių sunaikinimą ir jų perleidimą į privačias rankas, galimai prisidengdama sankcijomis nusitaikė ir į „Lifosą“, kad šią privestų prie bankroto, o vėliau, neatmestina, ji galėtų būti parduota už simbolinę kainą. 

Vyriausybės atstovai jau anksčiau pasigirdusias tokias prielaidas neigė, o premjerė Ingrida Šimonytė tikino, kad Vyriausybė yra suinteresuota, kad bendrovė būtų išsaugota ir tęstų veiklą,  tačiau dėl jos veiklos jokios atsakomybės neprisiėmė, visą ją permesdama gamyklos administracijai, kuri esą ir turi užtikrinti sėkmingą gamyklos veiklą.

I. Šimonytės Vyriausybė „Lifosos“ administracijai vienpusiškai numetė ir kitą didelę naštą – jai paskirto laikinojo administratoriaus išlaikymą, tačiau įmonę suvaržė konfidencialumo sutartimis ir įpareigojo neatskleisti, kokio dydžio užmokestį kas mėnesį administratoriui privalo mokėti „Lifosa“ pagal konservatorių valdžios nurodymą.

Kad tas užmokestis itin solidus ir gerokai paploninantis „Lifosos“ kišenę, nėra nė menkiausių abejonių, mat pirmasis laikinasis administratorius „Finance Guru“ per kiek mažiau nei metus, kai administravo „Lifosą“, solidžiai praturtėjo. Nėra abejonių, kad solidžias išmokas iš „Lifosos“ šluojasi ir naujasis paskirtas laikinasis administratorius UAB „Valnetas“ kartu su partneriais advokatų profesine bendrija „Nord legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“.

Nei premjerė Ingrida Šimonytė, nei kiti Vyriausybės atstovai susitikti su protestuotojais neišėjo. Tačiau 13 val. protestuotojų atstovai patys eis į Vyriausybę, kur tikisi konstruktyvių derybų.

Dėl įmonei taikomų tarptautinių sankcijų užtikrinimo jos sandorius šiuo metu prižiūri laikinasis administratorius, „Lifosos“ vadovybė anksčiau teigė, kad dėl tokios patikros įmonė praranda didžiules pajamas ir siekia švelnesnės kontrolės.

Mitinguojantys „Lifosos“ darbuotojai reikalauja, kad valdžia atsakytų, kodėl kitose Europos Sąjungos šalyse veikiančios analogiškos „Eurochem“ gamyklos, kurių įmonių grupei priklauso ir „Lifosa“, turi galimybes dirbti, nors taip pat yra sankcionuojamos, o „Lifosa“ sankcijomis yra tiesiog žlugdoma. Tačiau aiškaus atsakymo, kodėl taip kardinaliai skiriasi sankcijų poveikis, kol kas niekas nepateikia.

Neatmestina, kad taip yra dėl Lietuvos valdžios požiūrio į sankcijų taikymą, kurį įgyvendina paskirtas laikinasis administratorius. Kol kas valdžia dėl jo nelinkusi daryti jokių kompromisų, o „darbietis“ Vytautas Gapšys išeities siūlo ieškoti Seime. Jis įregistravo Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisas ir siūlo sankcionuotos įmonės valdybai suteikti galimybę labiau bendradarbiauti su valstybe skiriant laikinąjį administratorių – finansų ministrui arba Lietuvos bankui valdyba galėtų pasiūlyti jo kandidatūrą ir administravimo sutarties projektą.

Plaučiau apie tai skaitykite penktadienio „Rinkos aikštės“ numeryje.

52 Komentarai

 • Konservatorių padugnės ir toliau naikina gamyklą bei Lietuvos ekonomiką.

  • Kodėl seimo narė Senonienė neatėjo palaikyti vyro darbovietės vykdomo streiko? Negi nerupi? Greit jau kadencija baigsis seime, reik rūpintis šeimos gerove.

   • Tomas nieko meprase vel briedus rase, jis kaip tik palaike mus visus, Saunuolis ir meras

 • Perskaičiau ELTA pranešimą apie mitinguotojų reikalavimus. Išlindo yla (fui, vata) iš maišo. Jie prašo švelniau taikyti sankcijas! Tipo, nupirkim biški šovinių kuriais į ukrainiečius šaudyti. Normaliai. Kremliuje ploja atsistoję.

  • Švelniau taikyti sankcijas reiškia taikyti sankcijas bet ir leisti fabrikui dirbti. Kas tame blogo? Norite kad valstybė bankutuotu?

  • Pasidomėk plačiau, kaip uždraustos prekės kiaurai eina pas kacapus per Lietuvos siena, prabangios mašinos ir t.t kažkaip to nežinojot? Keista…

  • kokie soviniai koks kremlius ploja cia zmones darba praranda jie ir seimas turi kurias reik islaikit kiiek lifosa mokesciu i biudzeta sumoka ar zinot nusiimkit tuos raudonus sovietinius akinius viena siki ir galva pradekit mastiti o ne tv ar kitokia propoganda klausit

  • po Oninių dar neatsipaipaliojai?

   • kad tarp virš Kijevo numuštų rusiškų raketų nuolaužų randamos detalės su amerikoniškomis žymėmis?Ar neįdomu kaip gi JAV jų pačių siūlomos sankcijos veikia,a?

 • Žymiausi Kėdainių bedarbiai irgi mitinge Kacevičius su Aukštikalnių, kokia gėda, nors ką norėti iš tos pačios uspasckiniu šaikos, jiems gėdos jausmas svetimas.

 • Lifosa turi dirbti ne tik dėl kėdainiečių, bet ir dėl visos Lietuvos! Nepatinka akcininkas – pakęiskite jį, konfiskuokite iš ruskių lifosą, bet nestabdykite gamybos!!!

 • Kažkodėl nelabai matosi administracijos streike… Turbūt nelabai jau ir rūpi…

 • To “ kėdainieti“ ubage proto. Aukštikalnis, Kacevičius ne debilai kaip tu, o žmonės važiuojantis už savo pinigus apgint lifosiečių, kurie visi greit bus bedarbiai. Tyčiosis ir iš jų? Ar meži į kelnes dėl žmoniškų politikų. Nors koks skirtumas, niekšelis nesupras tik los.

  • Čia tie kur kelia Ukrainos vėliavą, bet ne Lietuvos ant savivaldybės pasisako už Lifosą, dar Tamulis jų nemužtravojo?

 • Ačiū, Pauliau,, Arūnai, kad buvot, palaikėt ir nelipot ant scenos pliurpt kaip ne katrie. Pagarba.

  • Pagal Tave kas ant scenos kalbėjo tie lopai? tai gal visi tylim, ir nieko nedarom? Įdomus Tu, jei nežinai kaip viskas vyksta nekomentuok, ne visus ant scenos ten kviečia, o politines partijas palikim šone, tikslas mūsų visų buvo tik vienas, leist gamyklai dirbt ir išsaugot žmonems darbos vietas!

  • Pagal konservatorių ministre, visi kas buvot mitinge tarnaujam Melničenkai? Nu bl.t ir dar daugiau. Tokie tikrai pribaigs Lifosą

 • „Lietuva“ tu protelio nulį turi. Tai ko socdemai ir darbiečiai lipo? Ar dėl to, kad profsajūzos pirmininkas socdemas ir kiekvieną žingsnį derino su meru? Lakstė po savivaldybę matėm. Ir ko tuos žmones į Vilnių tempė? Monistrė konservų aiškiai pasakė .

  • Ar buvai kad šūdus kalbi? Jei neturi ką pasakyti jie tai ir nelipo, kitas dalykas jų nekvietė skirk dalykus proteli proteli… gėda net skaityt Tavo rašliavas… Tu tik politines pažiūras palaikai, o man ant tų politinių pažiūrų vienodai kokie jie bebūtų visokių dirba ir reik, bet stovi ir gina ir kalba, kas ką gali padaryt ir daro, o ne peza už klaviatūros ir savus palaiko, visi jie geri, visi tos dionos nori ir gražiai šypsos spauzdami rankas… aš už žmones kurie ten dirba nežiūrint politinių įsitikinimų.. Dirbo ir Paulius Lifosoj, ir kitus priims kai jiem bus blogai ne vienas ten šildėsi ir valgė iš to duoną, o kitis jei viskas gerai dar ir valgys bus tokių dar nekartas…

 • Niekas neapgins Lifosos nuo tos valdžios. Nes visi tik rankas šildosi jos sąskaita ir balsus renka.

 • Sunyks šis miestelis…be darbo likę žmonės išsivažinės kas sau, liks bažnytkaimiukas…Akušerijos ginekologijos skyrius uždarytas, dabar toliau “šienavimas” tęsiasi. Padėkokit, žmonės, šiai išrinktai valdžiukei. Valdžiai, aklai ir kurčiai paprastam žmogui, užtat gerklingai, itinaršiai, arogantiškai ir nekompetetingai. Jei dar kartą valdžioj bus konservai, aš iš Lietuvos…graudu…

  • nuo vadinamų kenkėjų pjūklelių purškė.Gal praregėję ir konservantus už daromą žalą imsime purkšti?

 • Net jeigu lifosa gamtų ne trąšas putino oligarchui, o šovinius kacapų kariuomenės kalašnikovams, šitie kaimo durneliai vistiek važiuotų į Vilnių rėkaut, kad iš jų „duoną Šimonytė atima“. Kaimiečiai nesugeba sudėlioti logikos grandinės ir suvokti, kas pasaulyje atsitiko ir kodėl tokios pasekmės.

  • Matosi kad nebesuvoki ką šnekąs nuo amerikoniško munšaino.

  • Gerai kai tavo šeima turi ką valgyt, kai tau subinė degtų ir visai šeimai ir tu važiuotum…arba būtu. tas bailys kuris tik kalba ir rašo ir nieko nedaro, tokių čia daug… laukia kol kiti už juos viską padarys ir padės ant lėkštutės…

 • Iš oligarchų perimtų jachtų nieks neskandina, saugo ir galbūt parduos ateityje. Bet pas mus juk geriau paskandinti- rūpesčio mažiau ir vaizdas gražus

 • Daugelis kėdainiečių džiaugiasi, kad gali mėgautis vasara be gamyklos skleidžiamos smarvės. Nebereik skambint 112 ir stebėt beviltiška mero lakstyma pramonės rajone, bandant nustatyt taršos šaltinį….

  • Blogas kvapas ne nuo lifosos 😂😂😂 pasidomėk daugiau prieš komentuodamas vėjus

  • Mažiau bezdėk ir oras tikrai bus švaresnis!

 • Nesusireikšminkit, kaimo japai. Pasaulyje yra daug didesnių problemų.

  • jei imtume domėn tokius kaip tu zombius.

  • Patrankų mėsa daug didesnė problema, tiems kuriems Lietuvos vėliava ir valstybė yra nepatogi, o Ukraina labai brangi. Pamatysit bus karas, o tada kliedėsit stūgaudami, duokit ruskiai mums darbo arba eisit kariaut. Protingi jau pasus pasidarė pabėgimui iš „vatinukų“ Lietuvos.

   • Per kur tu pabėgsi iš Lietuvos? Per suvalkų koridorių? Per Estiją? Ar su lansbergiais ir kitom išmatom bandysi ant spartano rato papulti ir i amerika begti, kaip žiūrkė iš skestančio

 • ar ne, bet jų bėdų laužo šildosi visokie žentai, kacevičiai ir kitų partijėlių atplaišos. Žiūrėkit – mes su jumis! O iš tikro jiems rūpi sava skūra. Sava.

  • ar gerai pagalvojęs taip prasitarei.Mano akimis tenai nebuvo nei vieno ,kuriam nerūpėjo mūsų miestui gręsianti bėda.

 • ir perskaitęs komentarus.Nesipiktint vyriausybės abejingumu praradus darbą devynių šimtų žmonių likimams,o tuo labiau kritikuot mitinguotojus , gali tik sąžinę pametę individai.Dėl iš arklidės neišėjusių bukalaurinių žirgagalvių nesuku galvos.Juk juos vistiek būtume ir taip nušvilpę.Nepasitikėjimas jais kaip ir pačia stainine ingridiente ,kilęs po jų savavališko mosto su tranzitu į Kaliningradą,niekur nedingo ,nes mes juk nesam matę tų išvardintų sankcijų popieriuje ir nežinome kiek jos ne be mūsiškių iniciatyvos teisėtai naudojamos .Žinome tik viena-konservatoriai savo valia žlugdo Lietuvos ekonomiką,o čia dar tos sankcijos jiems tarsi atrišt rankas kaip paskatinimas papuolė…Ir tiems,pastoviai siūlantiems ,,čemodan,vokzal…“, patariu patiems imt ir su visa savo manta pasiieškot ne taip, jų žodžiais tariant, ,,smirdančio“ miesto.

 • rusifikuoto bažnytkaimio protestantai deja nėra neįgalūs suprasti, kad ne prie tos įstaigos protestuoja.

  • tavo norą pasimatyt prie prūdo su savais…

 • Šyta viryjausybijė nyjėko nymoka paadarcy, bo manys tyan nyėra. Rynkityja Daarbą parcyją y bo tada vysyj dyrbs Lyjetuvos žmanyju gyrovyjai, ta yra man. Fėdia žyno, kad tayp yra, glytija jo paklaūsty, man ans dyrba bo yr mana šystioras. Atcakau.

  • Viktorai, mes tave mylim. Laukiam nesulaukiam ledų šventės Kėdainiuose.

 • Laikykitės kėdainiečiai. Gražus Lietuvos miestas, kur žmonės neūbagauja, neprašinėja, o sugebėjo išsaugoti gamybos įmones. Aišku, kažkam laisvi ir orūs žmonės turbūt labai nenaudingi… Nepatinka, kad Lietuva sugeba ne tik pirkti, bet kurti paklausią ir reikalingą produkciją? Gal kam naudinga, kad žmonės ne iš darbo, o iš paramos gyventų… Tokia politika nieko bendro su nepriklausoma, savarankiška valstybe neturi.

  • rusišką patarlę,kur patariama mušt savus,kad kiti bijotų.Tai va mūsų valdžiukė šventai ir laikosi to kurso.Aha,tipo statanti gerovės valstybę ant žmonių sugriautų likimų.

 • Laikomės, bet ne lengva. Liekam vieni.

  • kurią ne tik sausra nualino.Šit gamykla griaunama,o derlių nuimant ir dangus prakiuro…

   • nes lietaus per mitingą neatsiuntė,o dar ,žėk,ir valdžiai smegenis pariktuos.

 • Gapšys vėl palytykas???vagys iržulikai bando apšikt vyriausybę? O žentukui neber darba vietas,nusenus Targamadze seka šitą cirką?taigi dirbkit,kas jums nileidžia,o ne rekaukit,juk akcininkai nusprende uždaryt neefektyvią gamyklą,tiek jos ir tereikia

 • Lifosinemis darbinėmis fufaikomis naudojasi kaip skudurais, o tie kaip asilai baubia, atsibuskit fufaikos!

 • Uzsidek stringus ir vaziuok perejos dazyti, durneli

  • Nu geras…

 • Iš kur pas žmones tiek pavydo ir neapykantos. Žmonės lieka be darbų, be pajamų, tai kaip jiems ne kovot? Nejau tarnystė partijai svarbiau už žmogiškumą, už palaikymą tų, kam sunku, kas turi didelę bėdą. Nepraraskim paskutinio lašo sąžinės. Nežinot kas jūsų pačių laukia. O bus visko. Jei ne jum tai jūsų vaikam. Toks tas pasaulis. Su kuo eini tą ir gausi atgal.

 • […] kad mitinguodami prie Vyriausybės rūmų kėdainiečiai nieko nepešė. Sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ trečiadienį pradėjo pasiruošimą […]

 • […] į šį galimą konservavimą, liepos 26 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir „Lifosa“ nepriklausoma profesinė sąjunga p…. Jame dalyvavę profsąjungos nariai reikalavo apsaugoti bendrovę nuo uždarymo, bei švelniau jai […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video