Kėdainius aukoja dėl sankcijų: „Lifosos“ neliks?

 Kėdainius aukoja dėl sankcijų: „Lifosos“ neliks?

Valdžios buldozeris „Lifosą“ traiško net ir pasibaigus mitingui po Vyriausybės langais./ Asociatyvi BNS Roko Lukoševičiaus nuotr.

Panašu, kad Lietuvos valdžia lieka kurčia kėdainiečių reikalavimui nežlugdyti „Lifosos“

Trečiadienio vidurdienį Vilniuje prie Vyriausybės į mitingą susirinkę keli šimtai „lifosiečių“, kitų kėdainiečių bei nemažai žinomų politikų reikalavo, kad sankcijomis „Lifosą“ smaugianti Vyriausybė eitų į kompromisus ir padėtų išvengti suplanuoto gamyklos konservavimo bei išsaugotų žmonėms darbo vietas. Iš susirinkusios minios skambėjo: „Leiskite „Lifosai“ dirbti“, tačiau panašu, kad tokiems reikalavimams valdžia taip ir liko kurčia. Su mitinguotojais neatėjo susitikti nė vienas Vyriausybės atstovas, o po kelių valandų pasipylę vieši ministrų pasisakymai, regis, bylojo tik vieną – valdžios buldozeris užkurtas. Ir panašu, kad traiškydamas „Lifosą“ jis jau įgavo pagreitį.

Valdžia „Lifosą“ paliko nuskęsti?

Premjerę Ingridą Šimonytę pavaduojanti finansų ministrė Gintarė Skaistė „Lifosos“ vadovybę apkaltino apsimetinėjimu.

Ji rėžė, kad prie Vyriausybės rūmų vykęs mitingas galimai yra „Lifosos“ akcininko Aleksandro Melničenko valią vykdančios gamyklos vadovybės bandymas sukurti spaudimą nuimti sankcijas Rusijai ir nusiplovė rankas pareiškusi, kad „Lifosos“ ateitis – tik įmonės vadovybės atsakomybė.

Tuo tarpu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pranešė, kad nereikėtų net laukti atleidimo lapelių – Užimtumo tarnyba jau dabar vertina alternatyvas ir yra budėjimo režime „lifosiečių“ atžvilgiu, tačiau pripažįsta, kad bedarbių gretas papildžius bemaž 900 gamyklos darbuotojų, visiems darbo Kėdainių rajone neužteks ir žmonėms teks jo dairytis kituose regionuose.

Mitinguotojai prašė neskaldyti Europos ir netaikyti „Lifosai“ kitokių sankcijų reikalavimų nei taikomi kitose Europos Sąjungos šalyse – Belgijoje, Vokietijoje ar Prancūzijoje, kur iki šiol sėkmingai veikia kitos „Eurochem“ gamyklos.

Aut. past.

Lyg to būtų maža, premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas, paklaustas, kodėl analogiškos gamyklos kitose Europos Sąjungos šalyse sėkmingai veikia, nors taip pat yra sankcionuojamos, atvirai pasakė tai, ko iki šiol nepasakė nei I. Šimonytė, nei G. Skaistė – kiekviena šalis sankcijas interpretuoja savaip. Beje, belieka priminti, kad savitas sankcijų interpretavimas Lietuvos valdžiai jau buvo būdingas ir Kaliningrado sankcijų atžvilgiu, kurias po ES įsikišimo galiausiai Lietuvai teko švelninti.

Ko reikalavo kėdainiečiai?

Valdžia neišgirdo mitingą organizavusių profsąjungų atstovų reikalavimų nenaikinti žmonių darbo vietų ir ginti ne kažkieno, o paprastų žmonių, dirbančių „Lifosoje“, interesus.

„Lifosiečiai“ tikino reikalaujantys leisti jiems dirbti tam, kad netaptų bedarbiais ir valstybė neturėtų jiems mokėti pašalpų. Jie teigia norintys patys užsidirbti atlyginimus ir mokėti mokesčius į valstybės biudžetą, taip prisidėdami prie jos išlaikymo, kaip tai darydavo iki šiol.

Jie prašė neskaldyti Europos ir netaikyti „Lifosai“ kitokių sankcijų reikalavimų nei taikomi kitose Europos Sąjungos šalyse – Belgijoje, Vokietijoje ar Prancūzijoje, kur iki šiol sėkmingai veikia kitos „Eurochem“ gamyklos.

„Lifosiečius“ mitinge kartu su kolegomis Arūnu Kacevičiumi ir Edvinu Demidavičiumi palaikęs buvęs šios įmonės darbuotojas, Kėdainių rajono tarybos narys bei Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus pirmininkas Paulius Aukštikalnis Vyriausybės neveikimą „Lifosos“ atžvilgiu įvardijo ne tik kaip žalingą, bet ir galimai nusikalstamą./ BNS Skirmanto Lisausko nuotr.

Politikų požiūris: vienas reikalavo Vyriausybės atsakomybės, o kitas prašė Vyriausybės nekaltinti

Kėdainiečių į mitingą palaikyti buvo atvykę Seimo nariai Viktoras Fiodorovas, Tomas Bičiūnas, Vytautas Gapšys, Vilija Targamadzė, Lukas Savickas, Domas Griškevičius, Andrius Mazuronis, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, rajono tarybos nariai Paulius Aukštikalnis ir Arūnas Kacevičius su kolega Edvinu Demidavičiumi, profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

Seimo narys darbietis Viktoras Fiodorovas akcentavo, kad tik nuo Vyriausybės norų priklauso, ar „Lifosa“ toliau galės dirbti, o tuo tarpu kitas Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas prašė mitinguotojų nekaltinti Vyriausybės.

Aut. past.

Prasidėjus mitingui paaiškėjo, kad net ir Kėdainių kraštui Seime atstovaujantys politikai neturi vieningo požiūrio į „Lifosos“ problemos sprendimą.

Seimo narys darbietis Viktoras Fiodorovas akcentavo, kad tik nuo Vyriausybės norų priklauso, ar „Lifosa“ toliau galės dirbti, o tuo tarpu kitas Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas prašė mitinguotojų nekaltinti Vyriausybės.

„Tai, kad jūs turėtumėt savo darbo vietas, tai, kad įmonė galėtų uždirbti bent jūsų atlyginimams, viskas šiandien priklauso nuo premjerės ir ministrų požiūrio – kaip valstybės institucijos jus prižiūri.

Gana tų perteklinių reikalavimų, gana kitokio požiūrio į „Lifosą“ nei į įmones, kurios veikia Vokietijoje, Belgijoje ir kitose valstybėse. Esame viena Europa tai ir veikim, ir konkuruokim kaip viena Europa.

Tikiuosi, kad premjerei ir ministrams užteks valios ir balsų, kad ne tik žodžiais pasakytų, jog nuogąstauja, bet ir priimtų kolegų Seime siūlomus sprendimus dėl „Lifosos“.

Problemą ne nuogąstavimais reikia spręsti, o suteikti galimybes „Lifosai“ dirbti“, – sakė V. Fiodorovas, pridurdamas, kad Vyriausybei reikalavimu teikiantys „lifosiečiai“ yra ne nusikaltėliai, siekiantys pažeisti sankcijas, ne „vatnikai“, tarnaujantys Rusijos interesams, o tie, kurie kuria Kėdainius ir kurių pagrįstus reikalavimus būtina palaikyti iki pat galo.

Kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas sakė, kad „Lifosos“ ir „lifosiečių“ likimas priklauso tik nuo premjerės ir ministrų požiūrio./ Kristinos Kasparavičės nuotr.

Paradoksas: sunkiausius laikus išgyvenusi „Lifosa“ žlugs Lietuvai tapus turtinga ir europietiška?

Viena iš mitingo organizatorių profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė atkreipė dėmesį į didžiausią paradoksą: trisdešimt metų Kėdainiuose veikianti „Lifosa“ sugebėjo išgyventi pačius sunkiausius laikus, kai Lietuvoje buvo žlugdoma ir embargais smaugiama visa pramonė, tačiau dabar, kai šalis tapo nepalyginamai turtingesnė ir europietiškesnė, „Lifosai“ kilo išnykimo grėsmė.

„Jeigu mes sugebėjome įmonę išlaikyti 30 metų, mes turime sugebėti ją išlaikyti ir dabar, nes mes nenorime eiti į socialinį skyrių prašyti pašalpų – mes esame sveiki, esame kvalifikuoti ir norime dirbti. Ir turime padaryti viską, kad šita įmonė išliktų.

Jūsų balsą turi girdėti Vyriausybė, Seimas, Prezidentas, visi ministrai. Jei mūsų negirdės, mes susirinksime dar. Mes nenustosime ir nepasiduosime“, – Vilniuje susirinkusiems „lifosiečiams“ sakė K. Krupavičienė.

Kortas atskleidė premjerės patarėjas

Pagrindinis mitingo organizatorius, bendrovės „Lifosa“ nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas kaip vieną iš didžiausių problemų įvardijo tai, kad „Lifosai“ taikomos kitokios sankcijos nei analogiškoms gamykloms kitose Europos Sąjungos šalyse, o kodėl taip yra, netrukus viešai atskleidė premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas.

„Sankcijų reglamentas yra taikomas tiesiogiai. Sankcijų įgyvendinimo praktikos nėra jokios vieningos Europos Sąjungoje, kadangi tokios sankcijos yra įteisintos ir įvestos pirmą kartą ir iki šio laiko tokių sankcijų nebuvo niekada.

Visos šalys narės ieško būdų savaip įgyvendinti tas sankcijas – vienos valstybės jas įgyvendina vienaip, kitos – kitaip.

Juo labiau, kad reglamente yra numatyti du būdai sankcijų įgyvendinimo, tai vieną būdą Lietuva yra pasirinkusi – paskirti laikiną administratorių“, – žiniasklaidai dėstė K. Lančinskas.

Gausybė „lifosiečių“, kurie yra netoli pensinio amžiaus, jaučiasi pasmerkti ir supranta, kad net ir pakeistus kvalifikaciją jų įsidarbinimo šansai yra kur kas mažesni nei jaunesnių. Gali būti, kad šiems žmonėms nebus kitos išeities kaip tik susitaikyti su etikete, kuri netrukus jiems bus priklijuota – „pašalpiniai“./ Kristinos Kasparavičės nuotr.

Laikinasis administratorius ir apsunkina darbą, ir žeriasi pinigus iš „Lifosos“

„Lifosos“ vadovybė jau anksčiau ne kartą teigė, kad dėl laikinojo administratoriaus perteklinių  patikrų įmonė praranda didžiules pajamas ir siekia švelnesnės kontrolės.

Be to, laikinasis administratorius yra didelė finansinė našta, kurią I. Šimonytės Vyriausybė „Lifosos“ administracijai numetė vienpusiškai ir įpareigojo mokėti jam solidų atlygį, „Lifosą“ suvaržiusi dar ir konfidencialumo sutartimis – „Lifosa“ įpareigota neatskleisti, kokio dydžio užmokestį kas mėnesį administratoriui privalo mokėti pagal konservatorių valdžios nurodymą.

Kad tas užmokestis itin solidus ir gerokai paploninantis „Lifosos“ kišenę, nėra nė menkiausių abejonių, mat pirmasis laikinasis administratorius „Finance Guru“ per kiek mažiau nei metus, kai administravo „Lifosą“, solidžiai praturtėjo. Nėra abejonių, kad solidžias išmokas iš „Lifosos“ šluojasi ir naujasis paskirtas laikinasis administratorius UAB „Valnetas“ kartu su partneriais advokatų profesine bendrija „Nord legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“.

Oligarchų jachtų neskandina, bet „Lifosą“ kažkodėl žlugdo

„Lifosiečius“ mitinge palaikęs buvęs šios įmonės darbuotojas, Kėdainių rajono tarybos narys bei Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus pirmininkas Paulius Aukštikalnis Vyriausybės neveikimą „Lifosos“ atžvilgiu įvardijo ne tik kaip žalingą, bet ir galimai nusikalstamą: „Turime gamyklą, pasauliui reikia trąšų, darbuotojai nori dirbti, tai reikia atsikratyti kliūčių ir leisti jiems dirbti.

Laikinasis administratorius yra didelė finansinė našta, kurią I. Šimonytės Vyriausybė „Lifosos“ administracijai numetė vienpusiškai ir įpareigojo mokėti jam solidų atlygį, „Lifosą“ suvaržiusi dar ir konfidencialumo sutartimis – „Lifosa“ įpareigota neatskleisti, kokio dydžio užmokestį kas mėnesį administratoriui privalo mokėti pagal konservatorių valdžios nurodymą.

Aut. past.

Jei netinka akcininkas – nacionalizuokite gamyklą. Jei negalite nacionalizuoti, sekite pinigų srautus. Jei ir tai nepadės, konfiskuokite gamyklą ir skelbkite aukcioną, juk kitose Europos Sąjungos šalyse konfiskuotos Rusijos oligarchų jachtos ir kitas turtas yra ne naikinamas, o galvojama, kaip jį panaudoti Ukrainos rėmimui, tai kodėl mūsų „Lifosa“ turėtų būti sunaikinta? Manau, kad yra šimtai būdų kaip padėti ten dirbantiems žmonėms, tik reikia valdžios noro.

Ne tam žmonės rinko Seimo narius, iš kurių suformuota Vyriausybė, kad jie nieko nedarytų. Mes norime matyti lyderius, kurie imasi veiksmų, todėl prašau Vyriausybės ir ministrės pirmininkės – darykite ką nors, nes tai jūsų darbas ir pareiga Lietuvai. Vardan Lietuvos – nežlugdykite Lifosos.“

Daugėja įtarimų dėl galimo plano privesti gamyklą prie bankroto

Vilniuje susirinkę mitinguotojai prašė valdžios galvoti ne tik apie sankcijas, bet ir apie juos – paprastus žmones.

„Lifosiečių“ netenkina ministrių paaiškinimai, kad Užimtumo tarnyba ruošiasi jiems padėti ir perkvalifikuoti, nes visi puikiai supranta, kad daugiau kaip 900 į gatvę išmetamų žmonių darbo vietų Kėdainiuose neužteks. Be to, pasipylę bedarbiai sujauks visą darbo rinką – didelė grėsmė, kad kitos įmonės dėl didelės bedarbių konkurencijos stipriai mažins atlyginimus, kurie ir taip Kėdainiuose neprilygsta didmiesčiuose mokamoms algoms.

Daugybė „lifosiečių“ šeimų liks be pragyvenimo šaltinio, su didžiuliais paskolų įsipareigojimams bankams. Daugeliui iš jų teks palikti Kėdainius, o greičiausiai ir Lietuvą, tad sparčiai senstantis ir vis mažėjantis vidurio Lietuvos miestas, panašu, netrukus galutinai taps bažnytkaimio provincija.

Gausybė „lifosiečių“, kurie yra netoli pensinio amžiaus, jaučiasi pasmerkti ir supranta, kad net ir pakeistus kvalifikaciją jų įsidarbinimo šansai yra kur kas mažesni nei jaunesnių. Gali būti, kad šiems žmonėms nebus kitos išeities kaip tik susitaikyti su etikete, kuri netrukus jiems bus priklijuota – „pašalpiniai“.

Vis garsiau Kėdainiuose kalbama ir apie įtarimus, kad konservatorių Vyriausybė, intensyviai vykdanti šalies didžiausių valstybinių įmonių sunaikinimą ir jų perleidimą į privačias rankas, prisidengdama sankcijomis galimai nusitaikė ir į „Lifosą“, kad šią privestų prie bankroto, o vėliau, neatmestina, ji galėtų būti parduota už simbolinę kainą. Vyriausybės atstovai jau anksčiau pasigirdusias tokias prielaidas neigė, o premjerė I. Šimonytė tikino, kad Vyriausybė yra suinteresuota, kad bendrovė būtų išsaugota ir tęstų veiklą, tačiau, kaip rodo ir jos vadovaujamos Vyriausybės atstovų pasisakymai po trečiadienio mitingo, visa tai labai panašu tik į tuščius žodžius – valdžios buldozeris jau važiuoja traiškydamas „Lifosą“ ir netrukus pradėsiantis traiškyti „lifosiečių“ likimus.

Aut. past.

Vis garsiau Kėdainiuose kalbama ir apie įtarimus, kad konservatorių Vyriausybė, intensyviai vykdanti šalies didžiausių valstybinių įmonių sunaikinimą ir jų perleidimą į privačias rankas, prisidengdama sankcijomis galimai nusitaikė ir į „Lifosą“, kad šią privestų prie bankroto, o vėliau, neatmestina, ji galėtų būti parduota už simbolinę kainą. 

Vyriausybės atstovai jau anksčiau pasigirdusias tokias prielaidas neigė, o premjerė I. Šimonytė tikino, kad Vyriausybė yra suinteresuota, kad bendrovė būtų išsaugota ir tęstų veiklą, tačiau, kaip rodo ir jos vadovaujamos Vyriausybės atstovų pasisakymai po trečiadienio mitingo, visa tai labai panašu tik į tuščius žodžius – valdžios buldozeris jau važiuoja traiškydamas „Lifosą“ ir netrukus pradėsiantis traiškyti „lifosiečių“ likimus.

Kadangi socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė, kaip jau minėta, sakė, kad Užimtumo tarnyba jau pasiruošusi, taigi, broliai lietuviai, pasiraitykite rankoves – reikės uždirbti mokesčius ir „lifosiečių“ bedarbių pašalpoms.

„Darbietis“ Vytautas Gapšys išeities dėl „Lifosos“ siūlo ieškoti Seime. Jis įregistravo Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisas ir siūlo sankcionuotos įmonės valdybai suteikti galimybę labiau bendradarbiauti su valstybe skiriant laikinąjį administratorių – finansų ministrui arba Lietuvos bankui valdyba galėtų pasiūlyti jo kandidatūrą ir administravimo sutarties projektą.

44 Komentarai

  • Parode durneliu valdzia su anuku pries aky, su kaliningrado tranzitu, ministeris anusauskas su feisbuko ikelinejimais, kokia rimta valdzia ant Lietuvos svieto, anukas dar nepatvarke reikalu su kinais, o jau taivanis duoda labai didelia nauda Lietuvos ekonomikai ir tai stipriai jauciame mes, kainos nekyla, ekonomika auga, galim sau leisti tokius fabrikus uzdaryti ir nepajusim jokio blogio, biciunas tai isvis boba, idomu ka per kadencija padare budamas seime, idomu jo nuveikti darbai, apart pjaro visur, kaip ale “seimo narys”

  • Tokios pasilakstančios po partijas visas, kaip dišliūno sugulovės ir agitavo uz biciuna

  • Gėda Bičiuinui. Visi palaikė, o tas parsidavėlis. Nors imk ir su plakatu įdėk.

    • Vyti juos lauk ir taip kad net kelią pamirštų, kad net pažiūrėti bijotų. Nes dabartinis nebaudžiamimas leidžia jiems daryti ką tik panori…

  • Kas galėjo už tą raudoną balsuot. Nebent nukvakę pencininkai. Dabar visai jau nuvažiavo. Visi šneka kaip Tomukas šeimą išdraskė ir pametė. Kaip uodega priskretus prie Tamulio sekioja paskui ir pasakas seka. Graudu žiūrėt į tokį seimo narį.

  • Gerovės valstybė: tai geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai, kgbisto dūkra.

  • Palaikykime lifosiečius. Sunku jiems. Kaip galime – moraliai ir ne tik.

    • Kodėl turėtume? Kažkaip iš jų palaikymo niekas niekada nesulaukė. Kas bandė darbintis ten be pažįstamų ir taip vadinamo blato supras. Arogancijos pilni visi buvo. Dabar visi lygūs.

  • Mitinguot reikėjo prieš metus. Dabar traukinys jau nuvažiavo. O tos jų profsąjungos tai grinai kišeninės: vienas, kaip kalbama, sėdi konservų kišenėj, o kitas socdemų. Tai ką norėt. Kokios čia profsąjungos. Vargšai žmonės ior jų šeimos.

    • Pritariu jums. Labiausiai gaila žmonių, kurie išdirbę ir po daug metų. Kur eiti? Ką daryti? Kaip gyventi ir išgyventi?

      • pis…nx su savo ta Lifosa, tegul greiciau likviduoja, nors nereiks nuodu kviepuoti, visus i darbo birze, po to i Krekenava arba Lancia. 😉

  • Mažiau verkšlenkite Lifosiečiai , yra darbu , važiuosite i užsienį , važinėsite į kitus miestus dirbti , darbo yra . Nusivalykite ašaras nuo skruostų ir mažiau bliaukite kaip veršiai , priprate, kad kas šieno atneštu paėsti… sulinde per pažystamus už atkatus …
    ATA

    • O kodėl kėdainietis turėtų norėti kažkur važiuoti? Yra tikrai pasišventusių kraštiečių, taip pat ir Tėviškės nenorinčių palikti. Vilniuje visi netilps. O jei kas ir įsidarbino per taip vadinamą „blatą“, tai tik todėl, kad rajone tokių atlyginimų niekas negalėjo pasiūlyti. Taip, žinau, eilės būdavo į darbo vietą, bet ne šiaip.

    • Cia vienas is tu durneliu- pavyduoliu, kur nepriimtas, su dviem nupirktais aukstaisiais lieja tulzi

    • Debilas

  • Neliudėkite,Prigožino ,,vagneriukai“patvarkę Lenkų šutvė,užsiims ir Lietuvos debylais,o čia ir kaimynas iš BR padės atsikeršydamas už ,,pyš“veiksmus-tą BR prez.ir Vladimirovičiui prieš savaite kremliuje prisiekė…

    • Žiūrėk narsuoli, kad tavim VSD asmeniškai neužsiimtü.

      • Sėdėkim visi ramiai, kaip į kelnes pridėję iš baimės.
        Mes gi ne prancūzai, kurie už savo teises mėnesiais kovoja.

  • Nesuprantu kaip galėjo Lifosos profsąjungos pirmininku tapti konservatorius Šlama, iš partijos kurį yra tiesiogiai nusistačiusi subankrotinti gamykla. Kuris su savo žmonele dviese pateko į tarybą už gėdingą priešpaskutinę vietą rinkimuose ir yra tiesiogiai po Anūko padu? čia cirkas kurį daleido patys gamyklos dirbantieji.

    • Pažymiu,kad mitinge dalyvavo,atleiskit man, ir kišeninės profsąjungos nariai.,supratę ,kad reikalinga vienytis bendram tikslui,o ne džiaugtis N.Metams gavus puskilogramį kavos.

  • Dirbu kėdainiuose ir vargo nematau ir lifosa nulis emociju, tik smirdedavo aitriai ypac pramonėj pravaziuojant.

    • Dar vienas idiotas, ir kaip tu darbą gavai?

  • o jai ėmusis griežtesnės kalbos,jaurosojūzui parsidavę valdžiasnukiai išstatys vandens patrankas ir madalovinius sadistus su vinčesteriais,spjaudančiais guminėmis kulkomis.Vėl bus paleistas propagandoninis malūnas su teismų karusele.Dalis Lietuvos taps kremline ir šnipais.TSRS staliningradiniai buldozeriai savo rūdis plaus tautiečių krauju ir ašaromis,kuris Gerovės Valstybės statyboje vietoj cemento taps pagrindiniu pamatų komponentu.

  • matytumėte koks alasas kiltų,o čia viso ,,tik“900 ir dar iš kur-iš Kėdainių…Tyli mūsų šalies politikos,,dinozauras“ matydamas neteisybę baisią,nekankina jo sąžinė matant ką jo išperėta gyvačių vada daro su Lietuva?

    • O kur pradingo mūsų Kėdainių didysis polytikas machinatorius jevroparlamentaras Uspaskichas? Ko nepadeda kėdainiečiams kai labiausiai reikia?

      • teisingai pastebėjai.

  • Mentą Ingridientas patarėju pasistatė…Padkavas nusiėmus dabar ji atostogauja su Šveiku,o tai būtų ko gero bananų su jo patarimu pasiuntus mitingautojams.

  • Kai pagalvoji,tai zlastis ima virint kraują.Komunistai tiek blogo nepadarė kaip ši išsigimusių konservatnykų valdžia.Ir dar šie parazitai kažko tikisi rinkimuose?Galiu duot pakrauti į jų beretę,kad šįkart bus riebiausias brūkšnys ,nušluosiantis šiuos niekšus nuo politinio horizonto.Pragaro vartai jiems veriasi ir Liucifierius jau laukia su verdančios smalos katilais.

  • Iki 2022 m. vasario 24 d. chemijos gamykla dirbo be kliūčių. Po to, kai rasieja užpuolė Ukraina( priežastis), vakarai kremliui įvedė sankcijas ( pasekmė ). Norint, kad būtų nuimtos sankcijos, kremlius turi išvesti savo armiją iš Ukrainos( panaikint sankcijų priežastį) . Toks eiliškumas. Reziume, chemikai turėtų protestuoti prie rus ambasados Vilniuje, kad Putinas išeitų iš Ukrainos. Aišku, gerai, kad piketavo ir prie Lietuvos vyriausybės pastato, išreiškėt pilietine poziciją, nusiuntėt žinia valdžiai, kad ji bandytų spręst ta sudėtinga situacija. Vistiek reikia spaust kremliu, kad baigtų ta beprasmį karą ir dingtų iš Ukrainos. Tik tada galima tikėtis sankcijų svelninimo

    • Bažnytkaimio debilams čia per sudėtinga logika. Kaltas Kubyyyylius, Šimonytė ir Landsbergis. Jeigu jų pagrindiniai gynėjai – radžvilai, celofanai, gapšiai – tai ką tu iš jų paimsi. Protingi supranta, debilams neišaiškinsi.

      • nori užkrėst sveikai mąstančius Kocho lazdelėmis?

    • Tegu valdžia ir spaudžia kremlių,o ne Kėdainius.Nebūt jie su tuo tranzitu persistengę,tai ir mes jais tikėtume,o dabar ,kaip nori ,mes turime pagrindą abejonėms,kad čia kažkas ne taip su tomis sankcijomis,kurioms nekliūva prancūzų,belgų ir vokiečių gamyklos.

      • o va kaip tik kremliaus šūkį ,,mušk savus,kad kiti bijotų“ ,jie Lietuvoje naudoja …

  • pagrindine pasaulio problema, trys straipsniai per diena. uzpisot jau. uztenka, niekam neidomu.

    • katinai, Vasiom šaukiami, palakt iš bliūdelio.

  • neuzsipisot ta pati per ta pati rasyti? jokiu tarptautiniu sankciju isimciu nebus. ju niekas netaiko nei Belgijoje, nei Vokietijoje, nei niekur kitur, skirtingai nei kai kurie peza. ten is rusyno vagonais zaliavos nevaziuoja ir nevaziuos. nevaziuos ir cia. labanakt

  • Geri darbininkai randa darbą, darbuotojų trūksta ž. ū., Krekenavoje ir kt. Negalime remti rusų, kurie žudo nekaltus ukrainiečius, žiauru, kai galvojane tik apie savo makšną, o jei jūsų vaikai žūtų. Mitinguoti važiavo daugumo darbo partijoje esančių ir buvę, nors sakoma darbiečių buvusių nebūna, jie lieka amžinai. Susimastykite!

  • Jau grižot debilai iš šiltnamių, galit rašynėti nesamones, jau ir alaus bomžų išgėrėt, liejat tulžį, kad bomžų į lifosą nepriema

    • Ot siunta konservai, kad žmonės mitinguoja ir netyli. Ir dar su meru priešaky. Dėkit į kelnes šlamantys. Jau tos valdžios pabaiga netoli.

      • Balsuosim už Aukštikalnį, o mūsų meras skystas kaip visada.

  • Ar pastebėjote, kad mieste nebesmirdi?

    • Tikrai taip.

  • Dažniau pampersa pradėjei keisti, todėl tau ir nesmirdi apsišykėli.

  • […] Panašu, kad Lietuvos valdžia lieka kurčia kėdainiečių reikalavimui nežlugdyti „Lifosos“. […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video