„Lifosai“ leis pirkti rusiškas žaliavas per Vokietiją?

 „Lifosai“ leis pirkti rusiškas žaliavas per Vokietiją?

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

„Lifosai“ įsižiebė viltis išvengti gamyklos užkonservavimo ir toliau tęsti veiklą – neoficialių šaltinių duomenimis, Vyriausybė galimai leido „Lifosai“ lengviau ir paprasčiau įsigyti rusiškų žaliavų per Vokietijoje veikiančią įmonę. Tačiau šios informacijos nei „Lifosa“, nei jos laikinasis administratorius, nei Finansų ministerija nei patvirtino, nei paneigė. Jei ši informacija galiausiai pasitvirtins, tai turėtų suteikti galimybę gamyklai patirti mažiau trikdžių ir po remonto darbų toliau tęsti veiklą, juolab kad kaip teigia laikinojo administratoriaus atstovas Gintaras Adomonis, tiek gamyklos administracija, tiek ir darbuotojai nori ir yra nusiteikę toliau dirbti.

Ministerija kartoja tą pačią frazę

Vis tik pačios „Lifosos“ gamyklos atsiųstame atsakyme „Rinkos aikštei“ pranešama, jog yra ruošiamasi jos konservavimui, o kaip bus ir ar kas nors pasikeis iki spalio mėnesio, kol kas vis dar lieka neaišku.

„Šiuo metu vykdomos parengiamosios procedūros laikinam „Lifosos“ gamyklos konservavimui pradėti. Tęsiamos konsultacijos tarp darbdavio ir profesinių sąjungų atstovų. Gamyklos veikla yra sustabdyta. Neturime informacijos apie kokius nors konkrečius situacijos pokyčius, kuria šiuo metu galėtume pasidalinti“, – dabartinę gamyklos būseną ir veiklą komentavo jos atstovai.

„Šiuo metu vykdomos parengiamosios procedūros laikinam „Lifosos“ gamyklos konservavimui pradėti. Tęsiamos konsultacijos tarp darbdavio ir profesinių sąjungų atstovų. Gamyklos veikla yra sustabdyta. Neturime informacijos apie kokius nors konkrečius situacijos pokyčius, kuria šiuo metu galėtume pasidalinti.

„Lifosa“

Tuo metu Finansų ministerija, paprašyta pakomentuoti informaciją apie galimą gamyklos veiklos tęsimą ar jos konservavimą, dar kartą atsiuntė jau kurį laiką kartojamą komentarą – esą už viską atsakinga pati įmonė ir jos akcininkai.

„Finansų ministerijos, kaip paskyrusios laikinąjį administratorių, veikla yra susijusi išimtinai teisės aktuose suteiktų įgaliojimų apimtyje, t. y. Finansų ministerija nedalyvauja kasdieninėje AB „Lifosa“ ūkinėje komercinėje veikloje, – pabrėžė ministerija savo atsakyme. – Jūsų klausimai skirti laikinajam administratoriui.“

Laikinasis administratorius nekomentuoja

Tačiau laikinasis administratorius G. Adomonis, paklaustas, ar iš tiesų „Lifosai“ leista pirkti reikiamas žaliavas iš Vokietijos įmonės, teisinosi, jog tai – ne jo kompetencija ir jis nieko nežinantis.

„Kol kas jie nieko neperka, o ar bus, ar nebus, kas čia žino. Tuos sprendimus priima jie [gamyklos akcininkai], ne aš. Aš negaliu jums komentuoti ir pasakyti, ką vadovas ar direktorių taryba nuspręs. Jie priiminėja sprendimus, o kokie jie bus, negaliu atsakyti. Ne mano kompetencija“, – komentavo Finansų ministerijos paskirtas laikinasis administratorius.

„Su vadovais aš bendrauju, bet nenoriu komentuoti ne savo sprendimų. Jų pradinis sprendimas buvo, kad galimai konservuos gamyklos veiklą, bet, ar konservuos, ar ne, aš nežinau. Žinau tik viena – mėnesio pabaigoje bus direktorių tarybos susirinkimas ir ten turbūt priiminės sprendimus. Kokie jie bus, aš nežinau.

G. Adomonis

O paklaustas, ar jam neteko bendrauti su „Lifosos“ vadovais ir išgirsti kokios nors informacijos, G. Adomonis sakė: „Su vadovais aš bendrauju, bet nenoriu komentuoti ne savo sprendimų. Jų pradinis sprendimas buvo, kad galimai konservuos gamyklos veiklą, bet ar konservuos, ar ne, aš nežinau. Žinau tik viena – mėnesio pabaigoje bus direktorių tarybos susirinkimas ir ten turbūt priiminės sprendimus. Kokie jie bus, aš nežinau.

Šiandien „Lifosoje“ dar vyksta remontai, tad jie tiesiog negali dirbti. O jeigu jie ir dirbs pabaigę remontus, kol žaliavos suvažiuos, dar praeis mėnuo ar daugiau – tai inertiškas procesas. Vadovybė tikisi dirbti, o kaip bus iš aukštesnio organo, kas žino. Niekas čia nenori, kad gamykla būtų konservuota. Bet tai ne jų, o akcininkų sprendimas“.

„Finansų ministerijos, kaip paskyrusios laikinąjį administratorių, veikla yra susijusi išimtinai teisės aktuose suteiktų įgaliojimų apimtyje, t.y. Finansų ministerija nedalyvauja kasdieninėje AB „Lifosa“ ūkinėje komercinėje veikloje.

Finansų ministerija

Pašnekovas ragino sulaukti iš įmonės vadovybės sprendimų, veiksmų, tada bus galima komentuoti.

„Kalbos yra, bet ką reiškia kalbos, jeigu vadovybė sako, kad „mes konservuosim“. Mano darbas yra tikrinti kontragentus ar subjektus, su kuriais bendradarbiauja įmonė ir perka žaliavas. Viskas. Į mano pareigas daugiau niekas neįeina, todėl aš nenoriu nieko komentuoti, ką aš žinau ar kaip aš matau. Tai yra ne mano darbas. Jeigu nugirstu, tai nereiškia, kad žinau“, – teigė G. Adomonis.

„Rinkos aikštė“ primena, jog liepos mėnesį „Lifosa“ pranešė apie įmonės veiklos stabdymą ir nuo spalio prasidėsiančius gamyklos užkonservavimo darbus. Įmonės administracija tuomet teigė, kad sprendimą užkonservuoti gamyklą lėmė sankcijų poveikis. Dėl jų bendrovei nepavyko vykdyti įprastos ir pelningos veiklos, kai daugiau kaip metus jos darbą stipriai sunkino ir Lietuvos Vyriausybės paskirtas laikinasis administratorius.

34 Komentarai

 • Ir negali drausti pirkti žaliavos iš Vokietijos, nes Vokietijos nėra sankcijų sąraše. Bent dar vakar nebuvo.

  • Žaliavas pirks per Vokietijos įmonę iš rusijos? Čia taip galima? :DDD

   • Aišku, galima, jei atsakomybę prisiima Vokietija. Kaip suprantu, ne vienai įmonei tiekia. Be to, ir buvo kalbėta, kad kitose šalyse veikia tos pačios grupės įmonės, tad jokių bėdų pačiam iš savęs atsivežti.

   • Paprasčiausiai mūsiškiai duos faterlandui uždirbti brangiau perparduodant Lifosai rusų apatitus ir nesuks galvos dėl gamykloje pagamintų trąšų savikainos,kuri kaip girnapusė rinkoje temps gamintojus į dugną.

  • As pedo partijos gerbejas, patiko, kad isslaptino kgbistus 75metams, sakau jau nesulauksiu ir nesuzinosiu kas jie buvo, visus kacapais vadinu, issikyrus save, nors mano pedo partija isslaptino kas kacapams kojas laize ir buvo tskp marodieriai.

   • Ivanai, kad ir kuo tu apsimestum, vistiek tavo vata kacapiška pramuša.

    • Gali ble kacape anonime prisistatyti kas esi? Ar esi kacapas is po krumu eilinis asilas kgbistu gerbejas?

 • mūsų vyriausybiniai ,,chirurgai“, tik per užpakalį anginą sugebantys išpjauti,kitaip gi dirbt nemoka.,,Per Babtus į Kanadą“ posakis labai tiksliai nusakys jų galimai numatytą žaliavos atsivežimą.Gerai dar būtų,kad laivai,atvykę iš Kolos pusiasalio, Vokietijos uostuoe nebūtų iškraunami,o prastovėję numatytą laiką,plauktų į Klaipėdą.

 • Vokiečiai pirkt iš rusų gali,o mūsų Lifosa jau ne.

 • kad daugiau būtų pirkimo išlaidų, o paskui,Lifosai pavargus kovot su devyngalve hidra,pasakys-na matote,mes geranoriškai sudarėme sąlygas ir jums leidome dirbti,bet jūs suradę priežastį stabdyt gamybą,patys pasidavėte…

 • Ačiū mugei už operatyvumą, jūs sugebate pirmieji viską aprašyti, šaunuoliai.

  • Žinau tu sena grėra kad bendradarbiauni su muge ir informaciją nutekini padla.

   • To “ Verūnė“
    Jau net psichiatrinė dėl tavo durnumo rauda. Sėdi Rinkos aikštės portale pasamdyta ir kasdien kaip tikras ligonis
    komentuoji, padla.

  • Žinoma, parašo Mugė pirmi, kai žmogus po laiptais numiršta. Būtų numiręs 200 metrų toliau, Mugė būtų nieko nemačius ir nežinojus

   • Ačiū kad priminėte esant tokį laikraštį.Sakau pasižiūrėsiu kas gi ten rašoma.Ir radau,kad jie ne tik perrašnėja RA tekstus,bet ir šio laikraščio komentaruose ieško liaudies priešų,apie kuriuos vėliau stalinistine mada praneša ,kad atitinkami ,,rašytojai“išaiškinti ir perduoti policijai bei VSD.Na va kaip gerai.Nė po langais klausytis nereikia-atsivertei RA ir stukseni policijai ir kitoms tarnyboms įsivaizduodamas kad gelbėji Lietuvą nuo Vilniun važiuojančių lifosiečių.O jų tarpe esantis ir žmones agitavęs važiuot į Vilnių gint teisės į darbą teroristas galimai su kuolu ir hidrauline su štuceriais šlanga nežinai ką galimai sostinėje ištaisys…Taip kad gyvendami šalia tokių,,kolegų“ matyt turėtume stengtis kiek galima labiau girt konservantinę valdžią su jos mugėse besitrinančiais tuktukais.

    • bet ji tikrai tokia nebuvo redaktoriaujant dabar jau a.a. Artūrui.

 • Atsiverskite fb grupę aferistai sukčiai apgavikai. Socialdemokratai Kėdainių pasižymėjo kaip reikiant. Mantai saunuolis. Kilai ir krisi

 • kurioje dirba mūsų tautiečiai ,pirkt žaliavas iš Kolos kasyklų per tarpininkus vokiečius?T.y.stengsis Lietuvoje pagamintoms trąšoms sukelt savikainą,kad jos būtų nekonkurencingos pasaulinėje rinkoje.Ir dar konservantai oi kaip trimituos kokie jie geri rūpintojėliai kėdainiečiams,sunešantiems milijonus į valstybės biudžetą.Šeimininkiškas požiūris,tiesa?

 • lietuviškas biznis. Šiur…

 • nori palaužt valią kitaip mąstantiems ir priverst juos jei ne atsisakyt kovos prieš valdžios kenkėjišką veiklą,tai bent jau nutildyt juos grąsinant policija ir VSD.Ar dar kam kyla klausimas,kodėl landsberginiai užslaptino kagebistų šutvę?Agi tam ,kad šie dabar tarnautų bukalaurinei gaujai ir sektų bei šmeižtų aktyvesnius piliečius įvardindami juos kacapais ir vatnikais,kad juodu savo darbu galėtų labiau įsiteikt naujiems šeimininkams.

 • Jo galesim pirkt 5 kart brangiau i minusa dirbsim cia jau pabaiga lifosai gaila

  • Pasitikslinkit savo info. Pagal tai, ką aš žinau, pigiau gaus.

   • jei tai būtų tiesa ką rašai,kaip tada suprast lifosinius,kai negalėdami atsivežt tos tariamai brangesnės žaliavos,stabdė gamyklą,o ne pirkosi ,,pigiau“iš vokietukų?

    • Nes visada lengviau kažkam kitam perkelti atsakomybę ir galvos skausmą. Šįkart buvo kalta Vyriausybė, rytoj – kiti niekadėjai, administratorius arba darbuotojai. Kiaulė purvo visada ras.

 • Jo Jo pasakas vel seka meistrams normalus senai isejo liko tik dykaduoniai juodadarbiai

  • Matyt galvoj smegemėlės pas tave per mažai sukasi kad rašai nesamones. Dabar būti lifosos darbuotoju yra tikras rojus.Būni prastovose ir dirbi kita darba. Tada gauni du atlyginimus.

 • O apsimyzeliai kaip tu komentuoja ir sprogineja is pavydo!

  • Kur gi nesproginesi 1000 uzdirbdamas 🤩

   • patikslink,kad tą tūkstantį gauna prastovose.O to pavydi beretiniai,kurie meldžiasi savo bukalaurams.

    • Tai ko ponai mitingus rengiat:D autobusais I vilniu vaziuojat pamitinguoti troliu fabrikas nes nieko apart daugiau nemokat tik trasu maisus kilnot ir I vilniu vaziuot

     • matyt gerai nesuvokusi ką parašėte , nuspaudėt žalią langelį su užrašu,,skelbi komentarą“?Nenuostabu-be dvidešimt minučių dešimta valanda.Visi raibi paukšteliai jau seniai miega…

 • Sedi ir Sedek prastovose antra darba dirbk antra kaip Tikras lifosinis kacapas

 • Bile turi sveikatos ir noro.Atsimenate kaip agurkinikai laužėsi tarybmečiu dirbt gaisrinėje?Atbūdavo parą darbe ir sėdi pakaitom turguje ar pluša šiltnamyje savo.O dabar kas butus remontuoja,kas malkas pjauna,kas mašinas lupinėja…Tik duok,Dieve,sveikatos jiems.Tokie dar ir pašalpiniams išmokas uždirba.

 • […] „Eurochem Group“ vykdomasis direktorius Samiras Brikho sako, kad sankcijos nei gamyklai, nei trąšoms netaikomos, todėl vyksta derybos dėl gamybos […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video