Kurkime geresnį internetą kartu!

 Kurkime geresnį internetą kartu!

Asmeninio archyvo nuotr.

Vasario 6-ąją daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena! Diena, išaugusi į Saugesnio interneto savaitę, turi gražius tikslus – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė jau ne vienerius metus Saugesnio interneto savaitės metu kūrybingai bei įdomiai organizuoja veiklas, parengia lankstinukus, diegia vaikams supratimą, kad kompiuteris ir internetas yra puiki ne tik žaidimų, bet ir žinių, kūrybos, bendravimo priemonė.

Startuojant Saugesnio interneto savaitei įstaigos pedagogai susirenka diskusijai-aptarimui, kaip įdomiau ir kūrybingiau organizuoti savaitės renginius, kurie suvienytų visą įstaigos bendruomenę kurti geresnį internetą kartu.

Naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis kiekvienas turime elgtis atsakingai, nuolatos domėtis, laikytis taisyklių. Parengėme lankstinukus tėvams, kuriuose pateikėme informaciją į ką svarbu atkreipti dėmesį: internete slypinčius pavojus, kaip dažnai ir kiek laiko vaikams rekomenduojama būti prie kompiuterio, kokia veikla užsiimti, kaip apsaugoti vaikus nuo neigiamos jų įtakos, ar žinome, kad turime būti ne tik saugūs, bet ir pagarbūs internete ir t. t.

Įdomiai ir kūrybingai mokytojų organizuotos veiklos, žaidimai, pokalbiai Saugesnio interneto temomis  palieka vaikams neišdildomą įspūdį – padeda įgyti naujų žinių, patirties, suprasti, prisiminti.

Atlikdami įvairias užduotis interaktyvioje SMART lentoje, vaikai susipažino su pagrindiniais Saugesnio interneto simboliais, klausėsi pasakojimų „Zoologijos sodas internete“, „Bitutė internete. Kas nori apgauti Bitutę?“, spalvino, aplikavo, lipdė įvairius simbolius, žiūrėjo pamokančius filmukus, sužinojo, kaip svarbu elgtis atsakingai, laikytis taisyklių, saugiai naudotis internetu, naujomis technologijomis.

Vaikų kūrybinių darbų paroda eksponuojama ir džiugina lankytojų akis Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos padalinyje „Liepa“. Įdomūs, kūrybingi vaikų darbai, piešiniai tikrai sulauks lankytojų dėmesio, suburs bendrai diskusijai.

Aut. past.

Daug džiaugsmo vaikams suteikė individualus bei darbas grupelėse, kurių metu gaminome „išmaniuosius“ telefonus, „kompiuterius“, „planšetes“, draugiško interneto simbolius – mėlynuosius Meškiukus. Surengėme įstaigoje vaikų kūrybinių darbelių parodą „Kurkime draugišką internetą kartu“.

Kiekvienas darbelis buvo išsiskiriantis iš kitų, spalvingas ir žavus. Tėveliai su džiaugsmu ir nuostaba grožėjosi vaikų išradingumu, išbandė „Drugelių“ grupės „planšetinius“ kompiuterius – rašė raides, skaičius.

Šiuo metu vaikų kūrybinių darbų paroda eksponuojama ir džiugina lankytojų akis Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos padalinyje „Liepa“. Įdomūs, kūrybingi vaikų darbai, piešiniai tikrai sulauks lankytojų dėmesio, suburs bendrai diskusijai.

Rasa Simonavičienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytoja metodininkė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video