Konservatorių ministras A. Dulkys į Kėdainius atvyko tik pranešti, kad palaiko ligoninės vadovę

 Konservatorių ministras A. Dulkys į Kėdainius atvyko tik pranešti, kad palaiko ligoninės vadovę

Kėdainių ligoninės direktorė E. Vaškevičienė ir SAM ministras A. Dulkys/ E. Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

„Paėmiau ir miesto merui pasakiau tiesiai šviesiai – šiandien atvažiavau palaikyti jūsų gydymo įstaigos vadovės“, – taip savo vizito priežastį į Kėdainius įvardino pirmadienį čia atvykęs Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Ministras negailėjo pagyrų Kėdainių ligoninės vadovei Editai Vaškevičienei, kuri iš tiesų itin uoliai vykdo konservatorių valdžios planuojamus ir ligoninei nuleidžiamus visus sveikatos apsaugos sistemos reformos žingsnelius, nors gyventojams jie toli gražu ne visada atrodo palankūs. Tik štai koks likimas po šių reformų laukia Kėdainių ligoninės, po ministro vizito taip ir nepaaiškėjo. Nors iš pradžių aiškinęs, kad pavyzdžiui, Chirurgijos ir Priėmimo skyriaus paslaugos Kėdainių ligoninėje liks, vėliau ministras pradėjo traukti iš užanties visokius „bet“… Esą dabar reforma daroma, kad būtų pasiruošta ateities pandemijoms, o joms ne Priėmimo skyrių darbas yra svarbiausias…

Įdomu, kokia situacija

Kėdainių gydymo įstaigose apsilankius ministrui A. Dulkiui, buvo suplanuotas ir pusvalandžio trukmės susitikimas su žurnalistais, kuriam klausimus ministerijos atstovai prašė pateikti iš anksto.

Ministrui ligoninėje surengus susitikimą su gydymo įstaigų vadovais, Seimo nariais, savivaldybės atstovais ir kitais asmenimis, žiniasklaida buvo nepageidaujama. Taigi apie ką kalbėjosi ministras su ligoninės vadovybe, vietos ir Seimo politikais, matyt, didelė paslaptis, nes į šį susitikimą žurnalistams durys buvo užtrenktos. Tikriausiai, ne visuomenės reikalas, kaip bus sprendžiamos Kėdainių ligoninės problemos…

O dalindamasis įspūdžiais apie vizitą Kėdainių Pirminiame sveikatos priežiūros centre ir Kėdainių ligoninėje, ministras pridūrė, kad jam įdomu buvo iš arti pamatyti, kokia yra sveikatos priežiūros situacija mažesnėse ir vidutinėse savivaldybėse. Ir nors ministerijos nuleisti sprendimai didžiausius ir nemaloniausius pokyčius, susijusius su skyrių uždarymu, lemia būtent regionuose, o ne didmiesčiuose, vis dėlto, ministro teigimu, Kėdainių ligoninės vadovybė nemažai pokyčių inicijuoja ir pati.

„Man pasirodė svarbu, kad tada, kada mes turime daugybę problemų, Kėdainių ligoninės vadovai nestovi nuošalyje, o kalba ir patys sako, ką galėtų padaryti. 

Savivaldybėje pasikeitė atsakingi už sveikatos klausimus žmonės, pirminėje priežiūroje turime naujų žmonių, taip pat ir ligoninės vadovė pakankamai nauja“, – kalbėjo A. Dulkys

Liks, bet…

Kėdainių ligoninėje radikalių pertvarkų reikalauja Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius. Nusidėvėjęs tiek morališkai, tiek fiziškai, jis jau ne vienerius metus buvo mėginamas prikelti antram gyvenimui. O finansavimo iš ministerijos sulaukta tik pažadų forma, bet ne realaus. 

„Priėmimo skyrius yra labai aktualus, bet manau, kad viską išsispręsim eigoje“, – nedaugžodžiavo E. Vaškevičienė

O koks bus tas Priėmimo skyrius, ministras taip pat kalbėjo aptakiai. Iš pradžių ramindamas, kad paslaugos ligoninėje liks, vėliau ėmė traukti visokius „bet“… 

„Pagal skaičius, ką mes dabar matom, Kėdainiuose tikrai bus stacionarinė chirurgija. Klausimas tik yra, koks bus jos mastas. O nuo to priklauso ir Priėmimo skyrius“, – sakė A. Dulkys.

Ministras pridūrė, kad dabar visos Lietuvos mastu daugybė pokyčių daroma tam, kad būtų kokybiškai pasiruošiama ateities pandemijos. O kovai su pandemijomis aktualiausi visgi ne Priėmimo, o infekciniai skyriai.

aut.past.

„Lietuvos mastu pagrindiniai ištekliai ir investicijos planuojamos taip, kad pasiektų ir pagerintų mūsų pasirengimą būsimoms krizėms, pandemijoms“, – kalbėjo ministras. 

Paaiškėjo, kad 2022 m. Kėdainių ligoninė turėjo 1157 didžiųjų operacijų, todėl dėl Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Reanimacijos stacionarių skyrių bent jau šiais 2023 metais baimintis nederėtų.

Norint skyrius išsaugoti, per metus turi būti atliekama mažiausiai 1 100 operacijos. Taigi turime „net“ 57 operacijomis daugiau, nei reikia.

Tiki, kad sugrįš

Statistika byloja, kad apie 40 proc. kraštiečių gydymo paslaugomis Kėdainiuose, panašu, netiki ir nepasitiki. Jie keliauja tiek rimtų bėdų spręsti, tiek konsultuotis ar smulkios pagalbos gauti į kitus miestus. 

Žinoma, dalis iš tų 40 proc. nesirenkančių Kėdainių ligoninės yra reprodukcinio amžiaus moterys, kurios nori nenori turi vykti į Jonavą, Kauną ar kitus miestus, nes tik ten jomis gali pasirūpinti kompetentingi medikai. Būtent toks signalas dar tik ruošiantis skyriaus uždarymui ėjo ir iš pačios ministerijos – jų teigimu, tik atitinkamą skaičių gimdymų per metus priimantys medikai gali dirbti kompetentingai. 

Vis dėlto A. Dulkys tiki, kad su naujosios direktorės ambicijomis į Kėdainių ligoninę pavyks susigrąžinti išsilaksčiusius pacientus. Žinoma, tik ne gimdyves.

„Šiai dienai pacientų daug, bet mane neramina, kad beveik 40 proc. Kėdainių gyventojų važiuoja įvairių paslaugų į kitus miestus. 

Čia yra ta erdvė vadovui, kaip pasitelkus bendradarbiavimą ieškoti būdų, kaip susigrąžinti pacientus. 

Matau perspektyvą, vadovų pastangas, dėl to atvažiavau jų palaikyti.

Jei jie ir toliau dės tokias pastangas, aš neabejoju, kad pacientai grįš į gydymo įstaigą“, – tik kada ir kaip tai galėtų įvykti, ministras neužsiminė.

Problemų sprendimas – garsiai kalbėti 

Paklaustas, kaip reikėtų spręsti problemas tiek dėl medikų saugumo, tiek dėl agresyvių pacientų, tiek dėl psichologinį spaudimą darbe taikančių kolegų ar tiesioginių vadovų, ministras pateikė tiesiog unikalų pasiūlymą kaip spręsti šią problemą – paragino tiesiog garsiau kalbėti apie bėdas. 

Tačiau medikų bendruomenė, saistoma daugybės draudimų bei susidurianti su itin dideliu visuomenės priešiškumu ir smerkimu, ypatingai po pandemijos, rodos, yra susitaikiusi ir visus kartėlius nuryja tyliai.

Nei medikų savižudybės, nei per Naujųjų metų sutiktuves ant grindų taškomi medikai kažkokių konkrečių sprendimų iš ministerijos, panašu, gali ir nelaukti. 

Regis, kad vienintelis teisingas problemos sprendimas – incidentų paviešinimas, mat ministras negailėjo pagyrų Kėdainių ligoninės vadovei, kad ši nusprendė paviešinti medikės užpuolimo faktą ir kreiptis į pareigūnus. Lyg taip ir būtų vienintelis ir pagrindinis problemos sprendimo būdas.

„Visų pirma esu labai dėkingas vadovei, kad ji oficialiai kreipėsi dėl tyrimo ir įvykio nenutylėjo. Kalbantis su medikų bendruomene išgirstu, kaip jie sako, jog turėjo daug smurto atvejų – bet kur oficialūs tyrimai? Tylėdami padedame smurtautojams plėtoti tokias veiklas. 

Mes, be abejo, galime patobulinti teisės aktų netobulumus, bet kalbant apie fizinio smurto atvejus svarbu, kad toks atvejis būtų paviešintas ir ištirtas“, – sakė A. Dulkys.  

Jis pridūrė, kad nuo studijų laikų svarstoma įvesti mokymus būsimiems medikams, kaip tvarkytis su tokiomis situacijomis bei kaip tinkamai į jas reaguoti.

Vis dėlto apie tai, kaip medikai turi tvarkytis su mobingu, atsakyta nebuvo. 

„Turime saugoti ir tausoti savo medikus. Mes tikrai turime jų ne tiek, kad galėtume jų negerbti, šią bendruomenę turime labai saugoti“, – gražiai reziumavo ministras.

Kaukės – ne visiems

Galima teigti, kad smulkmena sveikatos apsaugos ministro vizito metu matyti, kad Kėdainių ligoninėje besilankiusi delegacija, būdama gydymo įstaigos patalpose, po kaukėmis savo veidus dengė toli gražu ne visada.

LR Vyriausybės nutarime nurodoma, kad sveikatos įstaigų pacientų ir darbuotojų nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimo tvarką nustato kiekvienos gydymo įstaigos vadovas atskirai. 

Nors ant Kėdainių ligoninės durų aiškiausiai kabojo įspėjimas, jog ligoninės patalpose be kaukių vaikščioti yra draudžiama, šis draudimas, panašu, galioja toli gražu ne visiems. 

Ko iš tiesų atvyko ministras?

Taigi, po ministro susitikimo paaiškėjo, kad Kėdainių ligoninės likimas taip ir lieka neaiškus. Ministras čia atvyko spręsti ne ligoninės ir ne pacientų problemų. Čia nuskambėjo aiškus perspėjimas – visa sveikatos apsaugos reforma sukama viena linkme – pasiruošti ateities pandemijoms, o visa kita, matyt, bus kaip bus. 

Beje, tai ir aiškus ženklas ligoninėms darbuotojams – jei kas nors nepatenkintas ligoninės vadovės E. Vaškevičienės darbo metodais, nepasitenkinimą turi pasilaikyti pats sau, mat šioji turi konservatorių ministro A. Dulkio palaikymą, kuris į Kėdainius ir atvyko tik tam, kad apie tai garsiai visiems praneštų.

40 Komentarai

 • Kasininkas palaiko svarbu privaciu ligoniniu naujus steigimus ir valatybiniu ligoniniu zlugdima!

  • Visiems čekistams ir kgbistams
   Tamulis nepatinka!

  • Iki to kasininko kaip iki Mėnulio!

 • Galėjo dulkintuvas išsivešti tą vaškevučiwnę į Vilnių, viatiek sj naujos tarybos atėjimu išskris ji iš darbo 😉

  • Nebūkite toks garantuotas. Tiek liberalams, darbiečiams, žaliukams, beabejo ir laisvieciams ji tiesiog puikumo įsikūnijimas. Tamulis savo politinę karjerą su jos ginimu taip pat palaidojo.

 • Atvyko patvirtint, kad Kėdainiam Ligoninės nereikia. Lauk iš Kėdainių į Jonavą. Pardavė Kėdainius Jonavai. tampam net Jonavos priemesčiu, donoru pacientų. Jie klesti, o mūsų žmonės vargsta. Tokia koservatorių politiką.

  • Nuo kada konservatoriai Kėdainius valdo? Už viską, kas įvyko, yra atsakingi Tamulis Naujokiene ir visa jų chebra. Tik aš negirdėjau, kad jie būtų konservatoriai. Tiesa, sakant, jei konservatoriai valdytų Kėdainius, tai nebūtų buve turbūt ne kalbų apie gimdymu skyrių uždarymus ir pan. Čia viskas priklauso nuo mero ir jo gebėjimų.

 • Ši ligoninės direktorės palaikymo akcija dar aiškiau atskleidė – rinksi Tamulį, gausi konservatorius. Pasirodo socdemai drauge su konservatoriais! Kas toliau? O gi totalus Kėdainių sunaikinimas! Kokie dar partijų susitarimai išaiškės?

  • Jo, nėra žmonių, apart Darbo partija 😂😂😂😂😂 sakyk tiesiai.

 • O ko jūs daugiau tikėjotės iš dulkinu maišu trenkto?

 • Tegul pisdina tamulis su sita blondine ir tuo koncerbantu nafik is kedainiu. Reikia piketo prie savivaldybes. Jalbadobai

  • Bepizdindami iš tų Kėdainių dar ir aukštikalni, naujokiene ir kaceviciu su muzniku susirenka!

 • O Tamulis pasigyrė ministrui kiek skundų gavo iš ligoninės darbuotojų, ar bent vieną parodė, kokia psichologinė įtampa tvyro ėmus vadovauti Vaškevičienei? Ar tik padažytos sienos yra didžiausias pasiekimas? O kad tarp tų sienų darbuotojai skaičiuoja dienas iki rinkimų su viltimi ištrenkti tiek Tamulį, tiek Vaškevičienę?

 • Nusispjoviau ir palikau tuos šeimyninius veterinarus pereidams kiton poliklinikon.

 • Uždaryti duris prieš žiniasklaidą, Seimo narius! Tai ką sprendė tokio ypatingo? Man tokie “ politikų“ veiksmai priminė NKVD troikos laikus. Kokie sunaikinimai greitu laiku laukia kėdainiečiams? Ir kokioms politinėms jėgoms atstovauja tautos išrinktieji?

 • Didžiausia Gėda gamuliui, kad susidėjo su koncervatoriais. Stovi įsišiepęs. Viskas gerai, ligoninė naikinama, o jie knisa bobutėms protą kad viskas gerai. Tokio mero vieta šiukšlyne!!!

 • Ir teisingai padarė, kad neįleido spaudos. Visi žinom kas už to stovi. Rašo, o dar neaišku bus kas ar ne, o panika sukelta. P. Aukštikalnis atsakingas Kėdainiuose už sveikatos apsaugą tai tegu parašo į savo spaudą ir bus ramu.

  • Fotografavo poliklinikos korespondentė, kuri rašo straipsnius feisbuke ir Rinkos aikštėje.

   • Labai įdomu kas čia per korespondentė/?

    • Kuri be atsiklausimo fotografuoja žmones poliklinikoje ir deda nuotraukas į internetą. Asmens duomenų teises pažeidžia.

  • Aukštikalniui tik vaistus vaistinėje pardavinėti, o ne tokioje pozicijoje sėdėti, jis nelabai galvotas, o daugiau apribotas protiškai.

 • O jeigu nerinks Tamulio jūs manot kas nors pasikeis.Baikit juokus . ne Tamulio čia nuopelnas , kad patvarkė Kėdainių ligoninę.

  • Jonavos meras jaunas iskovojo ligonine, musu tamulis bynas isisiepes stovi jam viskas gerai

   • Jonavos meras protingas, gudrus- numetė Tamuliui kaulą-būsi meru, tik parduok Kedainius Jonavai. O ko gi Tamulis dėl posto nepadarys: savus išdavė, pabėgo pas socdemus ir gėdingai pardavė Kėdainių ligoninę. Reikės ir viską parduos bet kam, tik duokit jam karūną. Tik kad nebeliko ką pas jį karūnai nuspausti…

  • kad niekas nepasikeis ir po rinkimų. Direktorę palaiko ministras, Sejonienė, Štelmokaitės abi, Grinkevičius su mugės redakcija ir co, socialdemokratai, darbo partija, o Aukštikalnio kompanijoje yra Hofmanas, kuris irgi palaiko 🙂 Taigi palaiko visi Kėdainiai. Nuostabi vadovė, atėjo rado tik pelenus ir pamatų nebuvo, iš to pastatė rūmus 🙂 paslaugų Kėdainiuose iki jos nebuvo, tik jai atėjus iš viso pagalbą imta teikti, iki tol tik barzdaskučiai gydė 🙂 ( evangelija pagal facebook Kėdainių ligoninė).

   • Kam taip ciniškai hiperbolizuoti. Didesnės betvarkės nei buvo prie ano direktoriaus, turbūt neįmanoma sukurpti. Jei tokia tvarka įvestų valstybėje, bet kurį valstybė faktiškai žlugtų. Ir ta ligoninė buvo ties žlugimo riba, totaliai aatsilijus, viskas užstrigę 40 metų atgal. Vien ko vertas buvęs ūkvedys 😂😂😂😂

    • Iš kur tokias nesąmones traukiate, kad ligoninė buvo atsilikusi 40 metų??? Vien kompiuterinis tomografas pirktas 2004, vamzdis keistas 2011, laparoskopines operacijas irgi ne prieš metus pradėjo, echoskopai nauji, dirbtinės ventiliacijos aparatai, monitoriai, daug priemonių pirkta, tiek savivaldos, tiek pačios ligoninės. Lovos, kurias išmetė atseit sovietinės, mediniais galais ( tokių sovietmečiu net nebuvo) tai gautos po 2000metų. 2015 metais trys vilkikai labdaros baldų atvyko, keitė stalus ir spintas skyriuose. Pakliedėjo viena, o jūs ėmėte ir patikėjote. Labiau atsilikę būkite, tai dar ne tuom įtikėsite. Nei praeityje viskas buvo blogai ( ligoninė pagal medicininius rodiklius tarp regiono ligoninių aukštai buvo), nei dabar viskas idealu.

     • Reikia atleist tą riebią ligoninės fotografę! Ji pažeidžia teises žmonių!!!

    • Kad nebuvo ir seselė kabosiene oi gi savivaldybės gydytoja pramiegojo tiek metu savivaldoje, o dabar nauja ozkele iš savo rato pastatyta.

 • Tai jūs man durnai pasakykit: jeigu pacientų sumažėjo 40 procentų, tai kodėl reikia daktarų dar ir eilės yra? Tai, kad jau visi beveik pabėgo

 • Ministerija gavo skundų, todėl atvyko palaikyti ? Ar Sejonienė, kaip kokia ten neoficiali ministro patarėja paprašė? O po žodžiais bet.., anokia čia paslaptis -12 val. priėmimo skyrius, dienos chirurgija, terapija, slauga. Toks Jankauskienės ir ministro planas, aktyviai palaikomas direktorės, beje ir kai kurių medikų. Nes visai puiku naktimis nebudėti, tikrai puiku 🙂

 • Žurau katinas per padladą tik tknau, tknau….

 • Panašu, kad žemiau kristi į šūdą, kaip krito šitas supistas portalas, vargiai jau įmanoma. Nedaug trūksta iki rusų propagandos lygio, kur pasakojama, kaip Brinanijoje iš bado masiškai miršta britai. Žiauriai gaila, kad Kėdainių miestą ir gyventojams ant pečių apsėdęs toks rusiško tipo nuodas. Kol šitų pasenusių erkių kėdainiečiai nenusikratus, tol su miestu bus bėdų didelių. Kažkodėl šitas portalas neraso, kaip jo palaikomi „politikai“, kaimo babcių vakaronių sielos, kaip paskutiniai teliukai prašiko tos pačios ligoninės itin modernų gimdymo skyrių Jonavos merui ir politikam, nors savo rankose turėjo tobulus svertus. Gerą šūdą kėdainiečiai uzsileide ant galvų sau. Beje, kaip ta moteris kažin laikosi, kuri pirmoji viešai ėmė kalbėti apie vokelius Kėdainių „verslininkės“ įmonėse?

  • Susigadino,sau sveikatą beįrodinėdama,kad tiesą sako.Uspaskis tada buvo aukštumoje,tai jam nė plaukas nenukrito, o moteris be darbo su vilko bilietu liko.Va tokios bylos ar ne ledlaužis Masiulio,kruliovos Mordos ir kitų aferistų keliams vogimo jūroje valyti?

 • Kasdienis konservatorių darbas- griauti ir naikinti Lietuvą, ypač regionus, uždarant ligonines, mokyklas… Visi kas bando pasipriešinti prieš konservatorių politiką- vatninikai, putinistai, vagys… Tik ar savo epitetais jie neatskleidžia tikrojo savo veido ir „kilnių“tikslų. Tiek neapykantos, pažeminimo, cinizmo sukaupė neoleftistai-konservatoriai. Ar tik Šiaurės Korėjos diktatoriui neteks semtis iš jų patirties kaip susidoroti su kitaminčiais,?

 • Akušerijos skyriu uždarė-tai ko A Gudavičius nedirbo Kedainiu poliklinikoje .ko laksto po Panevežio .Krekenavos ir privačias klinikas dirbti Su savo išrinkta V Tamuliene.ir siunte i Kauna gimdyti.Reikėjo dirbti Kedainiu ligoninei .poliklinikoje. o ne lakstyti.Patis gyd.išarde.Nes jiems mažai ir mažai euriuku,,,

  • gryna reklama. skubios pagalbos skyrius dirba daugiau nei bet kuris kitas skyrius ir gauna mažiausią atlyginimą visoje ligoninėje.toi nebus kam dirbti tada jau jie galės daryti savo reformas.kentės gyventojai bet kam tai įdomu!

   • Tikrai , labai rūpinasi direktorė dėl smurto ligoninėje. Sureagavo tik tada,kai pasklido naujiena apie smurtą žinių portaluose.Gražiai pakalbėjo , išreiškė susirūpinimą…O per susirinkimą priėmimo skyriuje – dirbate mažai , mažiau , nei terapinio skyriaus darbuotojai ( profesonaliai kalamas nesantaikos pleištas!), smurto atveju – paciento liesti negalima, galite tik bėgti(!), apsaugos posto nebus, su visais smurtautojais reikia kalbėti, kalbėti, kalbėti!🤦 Tikrai, po tokių žodžių Kėdainių ligoninę užplūs norintys dirbti..

 • Žūrau tatinas per padladą tik tknau, tknau….

 • Tai kur gi neužpuls darbintis visi Lietuvos medikai į Kėdainių ligoninę,kai atlyginimai pagal direktorę gydytojams virš 3500-5000 eurų, slaugytojos virš 2000 eurų. Ar bent Kėdainių medikai žino, girdėjo, matė, kad jie tiek uždirba? Kokia apgaulė čia slypi-karinė paslaptis!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video