Pareigūnų atsidavimas išpildė Luko svajonę (FOTOGALERIJA)

 Pareigūnų atsidavimas išpildė Luko svajonę (FOTOGALERIJA)

Prieš maždaug pusantrų metų „Rinkos aikštė“ pasakojo jaudinančią istoriją, kaip Kėdainių policijos pareigūnai, norėdami nudžiuginti autizmo sindromą turintį vienuolikmetį Luką, aplankė jį kartu su draugu Amsiumi ir įteikė dovanų. O Luko mama Sandra Dabulskytė, norėdama pareigūnams atsidėkoti už suteiktą džiaugsmą sūnui, tapo policijos rėmėja.

Tęsdami draugystę su Luku, pareigūnai inicijavo labai gražią akciją „Luko svajonė“, kad padėtų šiam berniukui ir jo mamai nuvykti į delfinų terapiją Klaipėdos delfinų terapijos centre.

Norėdama dar kartą padėkoti už išpildytą svajonę ir sūnui suteiktą džiaugsmą, S. Dabulskytė kreipėsi į mūsų redakciją.

Viena nuostabiausių patirčių gyvenime

Džiaugsmo ir susijaudinimo neslepianti jauna moteris pasakojo, kad „Luko svajonės“ išpildymo akcija prasidėjo dar praėjusiais metais.

„Lapkričio mėnesį, per Pyragų dieną, visi pareigūnai rinko lėšas, kurias dovanojo šiai svajonei išpildyti. Prie kelionės pas delfinus taip pat prisidėjo ir policijos rėmėjai, šeimos draugai ir artimieji“, – pradžią prisiminė Sandra.

Neslėpdama džiaugsmo ašarų ir jaudulio, ji tęsė pasakojimą toliau.

„Taigi saulėtą liepos 13-osios rytą mes su Luku išvykome pas delfinus. Tai buvo viena nuostabiausių patirčių gyvenime! Nuo pačio pirmo užsiėmimo baseine su delfinu tiek Lukas, tiek terapeutas suprato, kad dirbti kartu seksis puikiai! – šiltais prisiminimais linksmai dalijosi pašnekovė. – Kiekvienas užsiėmimas buvo pilnas gerų emocijų, Luko begalinio džiaugsmo šūksnių, berniukas baseine ne tik plaukė kartu su delfine Tija, bet ir mokėsi rodyti delfinui komandas, kartu žaidė, treniravosi, mokėsi, kaip paliesti delfinę, kad ji skleistų skirtingus garsus.“

[quote author=“S. Dabulskytė“]Kiekvienas užsiėmimas buvo pilnas gerų emocijų, Luko begalinio džiaugsmo šūksnių, berniukas baseine ne tik plaukė kartu su delfine Tija, bet ir mokėsi rodyti delfinui komandas, kartu žaidė, treniravosi, mokėsi, kaip paliesti delfinę, kad ji skleistų skirtingus garsus.[/quote]

Terapija padarė stebuklus

Vos spėjęs grįžti po delfinų terapijos, gerų emocijų ir gražių įspūdžių pagautas berniukas jau svajojo apie kitų metų atostogas ir susitikimą su delfinais.

„Lukas sakė, kad pas delfinus dar būtinai važiuosime ir kitais metais! Jau po pirmos terapijos savaitės pagerėjo vaiko kalba, pradėjo rodyti daugiau emocijų, ten jis nuostabiai klausė savo terapeuto. Jis puikiai išmano savo darbą: sugebėdavo motyvuoti Luką ne tik darbui baseine, bet ir kitų užsiėmimų kabinetuose“, – džiugiai kalbėjo berniuko mama.

Ji taip pat neslepia, jog tokia terapija žymiai pagerino Luko raidą ir būseną.

„Labai džiaugiamės turėję galimybę išbandyti delfinų terapiją, grįžęs namo vaikas akivaizdžiai geriau kalba, pagerėjo savarankiškumo įgūdžiai, noras daryti viską pačiam. Grįžus į mokyklą džiugina pakitęs į gera bendravimas su kitais vaikais“, – apie sūnaus savijautą po terapijos su delfinais pasakojo S. Dabulskytė.

Dėkoja pareigūnams

Be šią vasarą jau aplankytos delfinų terapijos, vaikas taip pat lanko ir kitus užsiėmimus, kur tobulinami jo emociniai bei psichologiniai įgūdžiai.

„Jau antri metai Lukas lanko ir muzikos terapijos užsiėmimus, kurie jam taip pat teikia daug gerų emocijų, leido atrasti ne tik angliškas, bet ir lietuviškas daineles, pažinti muzikos instrumentus, sutikti ir pažinti nuostabią muzikos mokytoją“, – sakė Sandra.

Ji su dideliu džiaugsmu dar kartą dėkoja pareigūnams, padėjusiems įgyvendinti vieną iš Luko svajonių, kuri suteikė galimybę atsiskleisti kai kurioms jo paslėptoms savybėms ir emocijoms.

„Pareigūnų dėka atradome nuostabių dalykų, sutikome tiek gerų žmonių, kad mano atsidavimas policijos rėmėjų veiklai tik dar labiau sustiprėjo.

Tai – savanorystė, kuri leido man pačiai daug atsiskleisti, pamatyti, sužinoti, išbandyti. Tam tikra prasme ši veikla man taip pat kaip terapija, nes darydama tai, ką labai mėgstu, įsikraunu daug gerų emocijų, o tai visada suteikia naujų jėgų siekti visko, kas geriausia Lukui, – ryžtingai kalbėjo jauna moteris. – Begalinis ačiū mūsų bendruomenės pareigūnams, visai Lietuvos policijai, kurie keičia gyvenimus, daro gerus darbus, saugo, gina ir padeda mums visiems!“

Anksčiau „Rinkos aikštėje“ publikuotus straipsnius apie Luką ir policijos rėmėjus galite skaityti čia:

http://rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/policijos-pareignai-ipild-berniuko-svajon

http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/policijos-rmjai-kas-jie-ir-kokios-j-funkcijos

 [#gallery=2465#]

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video