Jaunieji lyderiai keliavo į Estiją (FOTOGALERIJA)

 Jaunieji lyderiai keliavo į Estiją (FOTOGALERIJA)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus Sėkmės ir lyderystės mokyklos auklėtiniai rugsėjo pirmąją pasitiko su šviežutėliais kelionės įspūdžiais – rugpjūčio gale jie keliavo į Estiją. Tiesa, kelionė įvykti turėjo dar pavasarį, tačiau pandemija planus pakoregavo.

Jaunieji mokslininkai

Kaip sakė kartu su moksleiviais vykusi Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus kuratorė Jūratė Kaupienė, mokiniai kelionės metu ne tik aplankė keletą Estijos miestų, mėgavosi buvimu drauge, bet ir dalyvavo aktyvioje ugdomojoje veikloje.

„Pirmąją kelionės dieną aplankėme Taliną – Estijos sostinę, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip viena geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje.

Antrąją dieną gėrėjomės Estijos miestu Tartu, šalies intelektualų ir kultūros centru.

Tačiau pačius įdomiausius nuotykius patyrėme mokslo centre „AHHAA“ – ten išbandėme interaktyvius eksponatus bei žaidimus, dalyvavome įvairiuose pasirodymuose, vaikai stebėjo įdomius fizikos bei chemijos bandymus.

Mokiniai buvo sužavėti galimybe pabūti jaunaisiais mokslininkais“,– sako J. Kaupienė.

Įvairiapusiška nauda

Kaip žinia, kelionės puikiai suartina, leidžia pažinti vieniems kitus kitokioje – nepažįstamoje, naujoje, laisvoje ir neformalioje aplinkoje. Vaikams buvimas drauge padėjo ugdyti socialinius įgūdžius, maža to, pažinties su kitų šalių kultūra nauda yra itin daugiasluoksnė.

„Svarbu paminėti, kad pagrindinis kelionės tikslas – ugdyti protinius gebėjimus, puoselėti bendruomeniškumą bei tautinį sąmoningumą. Susipažinimas su kaimyninių šalių istoriniu paveldu, kultūra, jų išsaugojimo galimybėmis ir tęstinumo tradicijomis atvėrė kelią naujoms kūrybinėms idėjoms, kurias galėtų įgyvendinti pilietiški, kūrybingi jaunuoliai.

Kelionė po Baltijos šalis paskatino Sėkmės ir lyderystės mokyklos ugdytinius ne tik įgyti naujų žinių, bet ir didžiuotis savo šalies ir krašto unikalumu, žmonių indėliu ir pastangomis išsaugoti kultūrines vertybes.

Net ir pasibaigus kelionei netilo aktyvios diskusijos, kad rūpinimasis istoriniu-kultūriniu paveldu turi ne tik būtąjį, esamąjį, bet ir būsimąjį laiką“, – pasidžiaugė pašnekovė.

Nekainavo

Ši nors ir neilga, bet įdomi ir linksma kelionė mokiniams nieko nekainavo.

„Visos Sėkmės ir lyderystės mokyklos bendruomenės vardu dėkojame koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkei Jolantai Blažytei ir Kėdainių rajono savivaldybei. Šių daugiamečių mecenatų dėka kelionės išlaidos Sėkmės ir lyderystės mokyklos ugdytiniams buvo kompensuota“, – dėkojo J. Kaupienė. 

[#gallery=2462#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video