Jaunimą subūrė į savanorių asociaciją

 Jaunimą subūrė į savanorių asociaciją

Kėdainiuose jau trečius gyvavimo metus skaičiuoja vaikų ir jaunimo savanorių asociacija „Spindulys“. Asociacijos savanoriai prisideda prie visuomenės gerovės, teikdami pagalbą įvairioms visuomenės grupėms. Asociacijos jaunimą galima išvysti įvairiausiuose renginiuose, pilietinėse akcijose.

Jie – drąsūs, žingeidūs ir pilietiški, jiems svarbu padėti kitam žmogui ir jie niekuomet neskaičiuoja neapmokamo darbo valandų. Įdomu, kodėl jaunimas renkasi savanorišką veiklą? Kokią naudą ši veikla jiems teikia bei kodėl svarbu padėti kitam žmogui sunkumuose, nelaimėse?

Jaunimo idėja – keisti pasaulį

Asociacijos pirmininkė Sandra Palubeckė pasakojo, kad mintis įkurti savanorių asociaciją ir įtraukti jaunimą į šią veiklą kilo po vasaros stovyklos, kurioje jaunimas iškėlė idėją, jog nori pakeisti pasaulį.

„Pradžioje surengėme vasaros stovyklą. Paskui vaikai nusprendė, kad nori kažką daryti, keisti pasaulį ir ši idėja man buvo visai nejuokinga. Aš vis dar tikiu, kad pasaulį galime pakeisti, o pradėti turime nuo savęs“, – kaip gimė idėja įkurti savanorių asociaciją prisiminė S. Palubeckė.

Skatina saviraišką, pilietiškumą ir lyderystę

Savanoriai aktyviai dalyvauja įvairių visuomeninių akcijų ar renginių metu./Asmeninio archyvo nuotr.Šioje organizacijoje, pasak vadovės, kiekvienas narys turi erdvės saviraiškai, čia taip pat gausu galimybių atrasti save.

„Visi asociacijos nariai yra labai skirtingi, bet atradę bendrą tikslą susibūrėme kartu ir mėginame, kaip vieningas kumštis nuveikti daug naudingų darbų, kartu tarytum saulės spinduliai mėginame praskaidrinti savo pačių ir kitų kraštiečių dienas. Vieni iš svarbesnių mūsų išsikeltų tikslų – kad kiekvienas, esantis tarp mūsų, atrastų ir išreikštų save.

Siekiame tvirto komandinio ryšio ir vykdome lyderystės ugdymą. Taip pat garsiname savo organizaciją gerais darbais, savanoriaudami labdaros akcijose ir puoselėdami tautiškumą bei patriotizmą. Be to, kiekvienam savanoriui padedame kuo labiau pasitikėti savimi, sudarome sąlygas atrasti save, pajusti savo vertę ir reikšmingumą komandoje.

Esame tarytum viena didelė šeima – vieni kitus palaikome ir padedame, pasitikime ir rūpinamės vieni kitais“, – pasakojo S. Palubeckė.

Veiklos netrūksta

Pasak asociacijos pirmininkės, savanoriams veiklos netrūksta ir netrūks – jie veiklą vykdo pagal numatytą metinį veiklos planą, taip pat siūlydami savo idėjas.

„Esame numatę metinį veiklos planą. Jame yra įvairiausių veiklų ir idėjų, kurias siūlo patys „Spindulio“ savanoriai.

Pirma mums kilo idėja sukurti ir įrašyti savanorių himną. Turime dainuojančių ir grojančių bei poeziją kuriančių savanorių, kurie nestokoja kūrybiškumo ir taip pagyvina mūsų susirinkimus.

Taip pat rengiame kino vakarus jaunimui, vykdome komandos formavimo mokymus, susitinkame su kitų miestų savanoriais ir taip dalijamės gerąja patirtimi. Rengiame debatus įvairiomis, jaunimui aktualiomis temomis, vasaros ir žiemos stovyklas, vykdome pilietines akcijas.

Savanorių asociacijos įkūrėja Sandra Palubeckė./Asmeninio archyvo nuotr.Mūsų komandai kūrybiškumo tikrai netrūksta. Esame pilni minčių, planų ir įdomių idėjų. Mūsų pagrindinę grupę sudaro vaikai ir jaunimas iš įvairių Kėdainių miesto ir rajono mokyklų“, – veiklos patirtimi dalijosi S. Palubeckė.

Savanoriauti skatina įvairūs motyvai

Pakalbinta asociacijos narė, savanorė Kornelija pasakojo, kad ją užsiimti savanoriška veikla paskatino tėvai.

„Netrukus bus dveji metai, kaip užsiimu savanoriška veikla. Mane šiam žingsniui paskatino mano šeima – mama ir tėtis. Atsitiktinai internete perskaičiau informaciją apie „Spindulio“ atliekamus darbus, vykdomas veiklas bei iniciatyvas, o tuomet sugalvojau, kad man taip pat reikia užsiimti gerų bei prasmingų darbų darymu ir tapti savanore.

Be to, pastebėjau, jog po pamokų ir visų „darbų“, t. y. pamokų ruošos, tvarkymosi ir gyvūnėlių priežiūros, dar turiu jėgų bei energijos prisidėti prie pasaulio keitimo“, – savo savanorystės pradžią prisiminė Kornelija.

Kita savanorė Gerda pasakojo, jog prie veiklos prisijungė perskaičiusi skelbimą miesto skelbimų lentoje.

„Spindulio“ savanorė esu nuo pat asociacijos įkūrimo pradžios. Savanoriauti pradėjau būdama 13 metų vienoje vaikų dieninėje vasaros stovykloje. Joje buvo daug smagių ir linksmų savanorių, su kuriais padėdavome stovyklos organizatoriams vesti užsiėmimus mažesniems vaikams.

Apie savanorystę sužinojau perskaičiusi skelbimą miesto centre, kad vaikų vasaros stovyklai reikalingi savanoriai. Nieko nelaukdama paskambinau nurodytu telefonu. Po tos vaikų vasaros stovyklos, mes savanoriai kartą į mėnesį rinkdavomės pas tos stovyklos vieną iš organizatorių mokytoją Sandrą. T

uo metu buvo vasara, todėl turėjome galimybę su keliolika bendraminčių susitikinėti kiekvieną dieną. Nejučia pradėjome planuoti įvairias veiklas, užsiėmimus, ėmėme juos įgyvendinti.

Matydami mūsų gražias iniciatyvas prisijungė ir tėvai, vyresnieji broliai, seserys, ir kiti. Tada nusprendėme, jog reikia įkurti organizaciją“, – pasakojo Gerda.

Kviečia prisijungti

Asociacijos įkūrėja Sandra kviečia visus norinčius prisijungti prie gausaus savanorių būrio ir tapti dalele tų, kurie kurs gražesnį pasaulį.

„Susidomėjai? Sek naujienas socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Savanorių asociacija „Spindulys“ ir interneto puslapyje spindulys.org. Kviečiame tave! Priimsim. Gerbsim. Mylėsim. Saugosim. Ateik. Pamatyk. Prisijunk! Nes čia – gera.

Tikime, kad gerumo pasaulyje niekad nebus per daug ir stengsimės viską, ką darome, daryti su meile“, – prisijungti kraštiečius skatino S. Palubeckė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video