Kėdainių rajono laukuose – ankstyvasis bulviasodis

 Kėdainių rajono laukuose – ankstyvasis bulviasodis

Pirmasis šiemet bulves sodino ūkininkas S. Dambrauskas – į vagas jos gulė jau kovo 7-ąją. Nuo tos dienos sodinimo darbai vyksta kasdien./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono laukuose ankstyvasis bulviasodis prasidėjo vos sniegui nutirpus ir žemei atšilus. Kaip ir kasmet, Kėdainių krašto ūkininkai jį pradėjo pirmieji Lietuvoje. Mūsų šalyje profesionaliai bulves augina vos keletas ūkininkų, o kėdainiečiai Saulius Dambrauskas ir Rimantas Žebarauskas – pagrindiniai bulvių augintojai.

S. Dambrausko laukuose darbai vyksta kasdien

Šiuo metu sandėliuose sudaigintos sėklinės bulvės kraunamos į specialius traktorius – bulviasodes, ir vežamos į laukus.

Pirmasis šiemet bulves sodino ūkininkas S. Dambrauskas – į vagas bulvės gulė jau kovo 7-ąją. Nuo tos dienos sodinimo darbai vyksta kasdien.

„Pačių ankstyviausių bulvių šiemet sodinsiu 25 hektarus. Po to seks vėlyvesnių sodinimas. Iš viso šiemet auginsiu 210 hektarų bulvių“, – sakė S. Dambrauskas.

R. Žebarauskas į laukus išriedėjo praėjusią savaitę

Tuo metu ūkininkas R. Žebarauskas bulviasodį pradėjo praėjusią savaitę (po Kovo 11-osios). Kasdien ūkininko laukuose pluša technika ir darbuotojai.

„Pačių ankstyviausių bulvių sodinsime 25 hektarus. Vėlyvesnių – 150 hektarų. Šaltų orų kaip ir nepraneša, tad darbai vyksta kasdien. Taip pat mes dengiame bulves agroplėvele“, – kalbėjo ūkininkas.

Nors ūkininkams prognozuoti bulvių kainą sunku, tačiau manoma, kad skaičiai bus tokie patys, kaip ir praėjusiais metais. Ūkininkai pabrėžė, kad išaugo elektros kaina, pakilo darbuotojų atlyginimai, pabrango agroplėvelė ir degalai. Atpigo tik trąšos.

Aut. past.

Kaina nekis?

Nors ūkininkams prognozuoti bulvių kainą sunku, tačiau manoma, kad skaičiai bus tokie patys, kaip ir praėjusiais metais.

Ūkininkai pabrėžė, kad išaugo elektros kaina, pakilo darbuotojų atlyginimai, pabrango agroplėvelė ir degalai. Atpigo tik trąšos.

Svarbiausia, pasak ūkininkų, kad į Lietuvą neprivežtų bulvių iš Lenkijos ar Rumunijos ir nesakytų, kad jos yra lietuviškos.

„Pernai mūsų valstybinės institucijos sukovojo su tuo – buvo daugiau patikrų turguose. Nesąžiningus prekeivius, kurie rumunišką bulvę pavadindavo lietuviška, šiek tiek pažabojo“, – dėstė R. Žebarauskas.

1 Komentaras

  • kai kovo vidury pamačiau vokietukus ,sodinančius bulves.Tai buvo dar VDR laikais.Na dabar,kai yra agroplėvelė,kaip matom,bulviasodis vyksta ir pas mus.Nežinau,bet visi šie darbai, bent jau man ,žiūrisi tarsi didvyrių kova su gamta.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video