Šiųmetės lietuviškos daržovės trečdaliu pigesnės nei pernai

 Šiųmetės lietuviškos daržovės trečdaliu pigesnės nei pernai

Rusnė Žiedelė

Jau kurį laiką prekybos centrų lentynose galima įsigyti šiųmečių lietuviškų daržovių. Tiesa, kaip ir visuomet, pirmųjų lietuviškų daržovių kainos nedžiugina, tačiau pirkėjų joms netrūksta. O Agrošiltnamių direktorius Paulius Andriejavas tikina, kad, nepaisant išaugusių auginimo kaštų, šiais metais lietuviškos daržovės net trečdaliu pigesnės.

Produkciją realizuoti pradėjo rekordiškai anksti

Dar sausio pabaigoje Vyriausybei stipriai pakėlus suskystintų naftos dujų akcizą, stambiausi Kėdainių krašto šiltnamiai buvo atsidūrę kone ant bankroto ribos. Tačiau praėjus porai mėnesių, anot jų direktoriaus, situacija stabilizavosi, o klientai ir vėl gali mėgautis jų auginamais agurkais.

„Dėl įvesto akcizo suskystintoms naftos dujoms, mes buvo priversti laikinai stabdyti gamybą, persiderinti savo šildymo katilus ir pradėjome naudoti gamtines dujas“, – „Rinkos aikštei“ susiklosčiusią situaciją komentavo P. Andriejavas.

Kalbėdamas apie tai, kokios turėtų būti daržovių kainos vasarą, Paulius Andriejavas sakė: „Tikslios kainos įvardinti negalime – viskas priklauso nuo konkurencijos kaimyninėse šalyse bei bendro daržovių kiekio Europoje. Tačiau, ką matome dabar, tai kainos, bent kol kas, – žemesnės nei pernai“./Asmeninio archyvo nuotr.

Jo teigimu, net ir nepalankios veiklos aplinkybės nesutrukdė šiais metais pasiekti savotiško rekordo.

„Šiemet produkciją realizuoti pradėjome vasario 12 d., mums tai rekordiškai anksti, nes šį sezoną priėmėme sprendimą daigus šiltnamiuose sodinti šiek tiek anksčiau. Tačiau jei metų pradžia nebūtų tokia ūkanota ir būtume turėję daugiau saulėtų dienų – derlių būtume skynę dar anksčiau“, – kalbėjo pašnekovas.

Sąnaudos didesnės, bet daržovių kainos gerokai mažesnės

Kaip ir visuomet, pirmosios lietuviškos daržovės – nepigios. Agurkų kilogramas kainavo apie 6 eurus. Pasidomėjus, ar žmonės perka lietuviškas daržoves net ir už tokias kainas, „Agrošiltnamių“ direktorius sakė: „Pirmosios daržovės visada yra brangesnės, nes jų kiekis yra nedidelis. Taip pat taip anksti užauginti šviežias daržoves kainuoja brangiai. Tačiau lyginant šių metų kainas su pernykštėmis, jos yra net 30 proc. mažesnės, nors sąnaudos yra gerokai padidėjusios“.

Kaip ir visuomet, pirmosios lietuviškos daržovės – nepigios. Agurkų kilogramas kainavo apie 6 eurus.

Aut. past.

Paklaustas, kada kainos jau turėtų pasiekti draugiškesnį lygį, P. Andriejavas patikino ilgai laukti jau nebereikės: „Daržovės labiau atpinga pavasarį. Kai lauke daugiau saulės ir yra šilčiau, skinamas gausesnis derlius ir pirkėjai prekybos tinkluose daržoves gali įsigyti pigiau“.

O klabėdamas apie daržovių kainas ir prognozes vasarai pašnekovas sakė: „Tikslios kainos įvardinti negalime – viskas priklauso nuo konkurencijos kaimyninėse šalyse bei bendro daržovių kiekio Europoje. Tačiau, ką matome dabar, tai kainos, bent kol kas, – žemesnės nei pernai“.

3 Komentarai

 • Trečdaliu mažesnė lietuviškų agurkų kaina ir pasidarė dėka jų.

 • Пьяные крики и запах сортира –
  Внешние признаки „русского мира“.
  Цепь золотая на шее банкира –
  Связь поколений „русского мира“.
  Русский язык стал родным для башкира –
  Это политика „русского мира“.
  У депутата седьмая квартира –
  Вот справедливость „русского мира“.
  Крест золотой на груди рэкетира –
  Это духовность „русского мира“.
  Из негодяя сделать кумира –
  Идеология „русского мира“.
  Ложь ежедневная телеэфира –
  Это правдивость „русского мира“.
  Двадцать копеек пачка пломбира –
  Память фантомная „русского мира“.
  В морду удар от отца-командира –
  Вот „педагогика“ „русского мира“.
  Насмерть кувалдой забить дезертира –
  Это гуманность „русского мира“.
  Сытый смешок на устах конвоира –
  Это реальность „русского мира“.
  Вор, матершинник, подлец и задира –
  Это сторонник „русского мира“.
  Кнут, кандалы, яд, петля и секира –
  Издревле скрепы „русского мира“.
  Смерть вместо жизни, война вместо мира –
  Это основа „русского мира“.

 • Majakovskis čia ar Krylovas?O gal Bestuževas?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video