Vos per kelis mėnesius mero dukros įmonę iš savivaldybės biudžeto parėmė jau antrą kartą

 Vos per kelis mėnesius mero dukros įmonę iš savivaldybės biudžeto parėmė jau antrą kartą

Kėdainių politikai dosnūs mero Valentino Tamulio dukrai, užsiimančiai smulkiu verslu. Vos per kelis mėnesius jie jau antrą kartą skyrė paramą iš savivaldybės biudžeto jos mažajai bendrijai, užsiimančiai pramogų ir poilsio organizavimo veikla.

Antrą kartą skyrė pusės tūkstančio eurų paramą

Mažoji bendrija „Balionista“, valdoma mero V. Tamulio dukters E. O., šiukštu nenorinčios viešinti savo vardo ir pavardės, užsiimanti pramogų ir poilsio organizavimo veikla, vos prieš kelis mėnesius gavo 521 eurą siekiančią išmoką iš savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo dėl to, kad įsigijo pagal užsakymą pagamintą medinę arką ir du medinius staliukus.

Kovo mėnesio rajono tarybos posėdyje šiai įmonei ir vėl buvo skirta parama. Šį kartą – 588 eurų dydžio, mat dekoruoti pobūvius pagal užsakymą buvo įsigytos dvi sienelės, kurios būtinos veiklai vykdyti.

Politikui Pauliui Aukštikalniui pasitikslinus, ar meras nuo klausimo svarstymo nusišalino todėl, kad nagrinėjamas jos dukros įmonės klausimas, o po to savo asmeninėje feisbuko paskyroje tam pačiam
politikui nusistebėjus, ar tikrai moralus toks pinigų skyrimas mero dukrai, ši netruko jį apskųsti esą dėl paviešintų asmeninių duomenų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Abu kartus nustatyta, kad mažoji bendrija atitinka reikalavimus, tad iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo pinigai buvo pervesti „Balionistos“ savininkei – mero V. Tamulio dukrai E.O. į „Balionistos“ sąskaitą.

Vos per keturis mėnesius mero V. Tamulio dukters verslas paremtas 1 tūkst. 109 eurais, kuriuos į savivaldybės biudžetą sunešė mokesčių mokėtojai.

Nors oficialiai deklaruojama, kad mero dukters įmonė veiklą vykdo nuo pernai birželio, socialiniuose tinkluose matyti, kad „Balionista“ kaip švenčių organizatorė egzistuoja jau dvejus metus, o švenčių dekoravimu pati E. O. užsiima nuo 2020 metų.

Įsižeidė dėl esą paviešintų asmens duomenų ir politiką apskundė

Į mokesčių mokėtojų pinigus mero dukra mielai pretenduoja. Kaip smulkioji verslininkė, atitinkanti Smulkiojo verslo rėmimo fondo reikalavimus, akivaizdu, paramą sugeba gauti net kas kelis mėnesius, tačiau viešumo ši ponia, deja, labai nemėgsta.

Štai kai praėjusį kartą rajono taryboje buvo svarstomas klausimas dėl paramos skyrimo jos mažajai bendrijai, politikui Pauliui Aukštikalniui pasitikslinus, ar meras nuo klausimo svarstymo nusišalino todėl, kad nagrinėjamas jos dukros įmonės klausimas, o po to savo asmeninėje feisbuko paskyroje tas pats politikas stebėjosi, ar tikrai moralus toks pinigų skyrimas mero dukrai, ši netruko jį apskųsti esą dėl paviešintų asmeninių duomenų.

Kaip smulkioji verslininkė, atitinkanti Smulkiojo verslo rėmimo fondo reikalavimus, akivaizdu, paramą sugeba gauti net kas kelis mėnesius, tačiau viešumo ši ponia, deja, labai nemėgsta.

Aut. past.

Esą P. Aukštikalniui atskleidus, kad ji yra mero dukra, patyrė emocinį diskomfortą, jautėsi pažeminta, buvo pažeminta jos garbė ir orumas.

Galiausiai mero dukters skundas buvo perduotas nagrinėti žurnalistų etikos inspektoriui, nors P. Aukštikalnis nėra žurnalistas. Šis skundas dar nėra išnagrinėtas.

Tiesa, kokius asmens duomenis galėjo paviešinti P. Aukštikalnis, taip ir lieka neaišku, mat duomenys apie iš savivaldybės pinigus gavusią MB „Balionistą“ ir tai, kam ji priklauso, nėra slapti – jie yra viešai skelbiami rekvizitai.lt puslapyje.

Į mokesčių mokėtojų pinigus mero dukra mielai pretenduoja.

Nori užčiaupti ir įbauginti opoziciją?

„Tai jau darosi valdančiosios daugumos komedija. Kai gruodžio mėnesį uždaviau paprastą klausimą, ar įmonė yra mero dukros įmonė, už tą klausimą sulaukiau replikų ir buvau paduotas į žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Nors nei aš žurnalistas, nei ką. Tai čia bandymas užčiaupti? Žmonės turi žinoti, kas gauna pinigus, tarybos nariai gali klausinėti atvirai, o bendruomenė turi žinoti, kam eina savivaldybės pinigai.

Nors tada balsavau už tai, kad pinigus skirtume, dabar vėl eina ta pati įmonė, vėl prašo paramos“, –paskutiniame rajono tarybos posėdyje kalbėjo P. Aukštikalnis.

45 Komentarai

 • Aukštikalni, sėdi savo Rseiniuose ir sėdėt, nei tu čia kam reikalingas nei ką. Ką tu nuveikei miestui per kadensiją? Rinkos aikštėje žadėjai vandens parką ar kioską tų burgerių pastatei?

  • Ogo kokios rimtos sumos gautos paramos, net koktu skaityti, kokios milijonines sumos, vauuu!!!

   • Kam Lietuvoje išviso reikalingos tokios institucijos kaip FNTT ir STT? Ar ir šitos Tamulio kišeneje sėdi?

  • Kas ten buvo per makles su sveikos mitybos partneriu?

 • Erika Oksiene*

 • pauliau sugadino ir tokiau gadina tau uosviene gyvenima, neduok jai uz tave kalbet, pats ka nors islemenk…vargiai

  • Ne paulius, o Tryda!

  • Nuostabi ta Erika, tris vaikus augina, savo verslą kuria, dirba legaliai ir į visas paramas pretenduoja taip pat kaip ir kiti smulkaus verslo atstovai, beje jie irgi gauna tas paramas, aišku čia niekam neidomu ir apie tai nepaminėta 🙂
   Pavyduolių kraštas. Kaip gavo paramas prie Tamulio, taip gautų ir prie kito mero nes ji atitinka reikiamus paramai gauti punktus.
   O Kuktienei pačiai turėtų būti koktu nuo savo vemalų. Bjauri įstaiga, man butų gėda čia dirbti. Plintusiniai.

 • Nebutu pikta, jei nezinociau kaip yra. Kai as prasiau, tai sake imone neatitinka kriteriju, reikia idarbinti darbuotoju ir panasiai. O kai esi mero dukra, tai kriterijus iskarto atitinki.

 • Vel Nijole uz Pauliu viska parase?

  • Siaubas kažkoks, yra daug smulkių verslų ir įdentiškų verslų kurie tuom užsiema, tai kuo kiti prastesni , kuo ypatingas balionistos verslas kad tik jai skiriami pinigai, kiti stengiasi inventoriu pirktis taupytis iš uždirbto pelno, o čia žmogus viska lengva ranka gauna ko tik nori, o kitiems nugara atsukama

 • Balionista gėdijasi savo tėvo mero?

  • Balionistai reikėjo ant plastiniu operaciju paremt

  • Balionistai reikėjo ant plastiniu operaciju paremt

 • Bjaurus tas Paulius. Gėda daro , nes prieštarauja socdemo Tamulio dukrytei padėt jau ne pirmą kart. Vargšelė, matyt sunkiai gyvena, neturi kuom pasidengt išlaidas, o tėvas Valentinas skupus ir iš mero algos padėt kokiais ten 500 eurių negali. Nu, baik , Pauliau, netrugdyk socdemam: Jonavos meras televizorių pirko už mokesčių mokėtojų pinigus, tai kuo Tamulis blogesnis – reikia jo dukrą paremt. Gėda, Pauliau, darai sąžiningai besielgdamas. Tikrą gėdą.

  • Paulius vargsas viska daro uosvė Nijolė kuriai ir sunku kai nepateko į taryba juk sunku susitaikyti su pralaimejimu jai ir demokratams

 • Mes, socialdemokritai, esame geri žmonės, nes mūsų mieras geras: su aniūkais vežymėlyje į parduotuvę lekia, kad nufuotkintų, po Italiją keliauja ir vienam poste 76 fuotkėm pasidalina ( sako, kad sveikas, nu bet nežinau), tikras socdiemas, net moteriškę socdiemę susirado – bus sodiemiška šeima. Tai ką, nejau jis dar dukrom turi padėt? Neturi, tegu padeda valstybė už jūsų pinigus. Nustokit lot, leiskit gerai gyvent.

 • Nieko asmeniško. Ar čia įstatymas nepažeistas, jei mero dukros įmonei jau du metai. Juk parama tik pirmus metus dirbančiai įmonei skiriama?

 • Pauliau, duok tu tiem durniam kelią. Jie jau ligoniais patampa. Savo šešėlio bijo. Stukačiai ir tiek žinių.

 • Na o kas pasakė, kad jei jau esi mero giminė, tai negali pretenduoti į jokias programas, lėšas ir t.t.? Visi lygūs, todėl nemanau, kad turi būti uždaryti visi keliai. Jei spręstų meras, tada jau kažkoks konfliktas gaunas, o čia taryba gali ir nebalsuoti UŽ. Aišku, varnas varnui akies nekirs.

  • Pasižiūrėkite balsavimo rezultatus. Nėra taip, kad visi vienbalsiai balsuoja UŽ

   • Būtent tai ir sakau, kad kiekvieno nario reikalas, balsuoti ar ne. Tai Prezidento dukra pagal tokią logiką išvis net pėsčiųjų takeliu negalėtų eiti Lietuvoje, nes už mokesčių mokėtojų pinigus nutiesti. Žinoma, iš šono atrodo vienaip, bet kai pastatai save į tą vietą, kodėl tu privalai atsisakyti kažko vien dėl to, kad tavo tėvai kažką dirba ar pridirbo? Jie atsako už savo veiksmus – tu už savo. Be to, pasidomėjus, kokie finansavimai anksčiau buvę, tai čia labai logiškas pagrindas. Jei gerai pamenu, ar ne apie „Radvilų virtuvę“ esam diskutavę, kur kas nueina ir kas ką „šefuoja“.

    • Lyginate nesulyginamus dalykus. Teisė vaikščioti šaligatviais ir parama verslui iš esmės nepalyginama. Primityvus paties mąstymas apie viešųjų pinigų dalybas

     • Man atrodo, kad mano požiūrio kampas kaip tik platesnis. Tai visiškai sulyginami dalykai, nes matuojame tais pačiais mokesčių mokėtojų pinigais. Kodėl vaikščioti šaligatviais teisė yra, o kreiptis paramos smulkiam verslui skatinti jau ta teisė atimama? Neturi taip būti. Imperatyviai pažiūrėjus, jei jau visi sunešame, tai visi galime ir pretenduoti į tas gėrybes, paslaugas ir pan. Juolab, kad sprendimą priima ne pats susijęs asmuo. Jei atitinka visas numatytas sąlygas, nemanau, kad galima diskriminuoti.

     • esmė tame ir yra, kad ne visi sunešame, o naudotis ir imti norime visi.

 • Juk žadėjo atlikt tyrimą dėl ligoninės, bet kažkaip užtrūko kaip kokia kumelė

 • Juk žadėjo atlikt tyrimą dėl ligoninės, bet kažkaip užtrūko kaip kokia kumelė

  • Kada atlėksi pagraužt?

 • Smegenys tau „užtrūko“.Valiauskienė atliko ligoninės auditą. Mugės neskaitai?

  • Ar dar Mugę išvis kas skaito? Laikraštis užsidarė, o portalas išvis merdėja be patiktukų, pasidalinimų. Praktiškai vien pranešimai spaudai. Visiškai miręs portalas.

   • Kokia alga, toks ir darbas. Geriau valdiškam šikną auginsiu.

   • Kas dabar policijai skus RA komentatorius?Kaip reiks gyvent be stukačių,a?

 • O tai kiek už darželio patalpų nuomą skoloj Pauliaus boba? Kaip ten viskas baigėsi, a? Manau ne petsoto reikalai buvo

 • Pistonai nustok p.st protą savo šūdu.

 • Voge pinigus is seniūnijos ir nieko ,nenuteise

 • Mes be žento nenurimsim ir mums visai nesvarbite,kad jis ne Raseinių magdėms,o Kėdainiuose po sijonais teisybės ieško.

 • Tiesiog super Kėdainių politikai. Už 700 eurių sėdi , nieko nedirba ir p.sa protą kitiem. Balsuosiu už Tiomą. Jis čia stipriausias.

 • Nijolė feisbuke Kėdainių bėdose bando diskutuoti, bando paklausti apie dienos pietus kažką, visi diskutuoja, bet jai niekas neatsako ir niekas nekreipia dėmesio ką ji ten rašo ar klausia.
  Tai vadinama atsidūrimas politinėse paraštėse. Kai esi niekam neįdomus ir nereikalingas.

  • Nijolė jau praeitis gana jai nors dar šmėžuoja nors čia:)))))

 • Nijolė jau praeitis gana jai nors dar šmėžuoja nors čia:)))))

 • Savo pykti ant zmoniu islieja per laikrasti. Taskosi pykciu nors feisbuke vos ne sventuole vaidina. Baisus

 • Nijole, pasigailėk tų tų bailių. Matai, kad už tavo 70-metės sijono gatavi pasislėpt. Net patys sau šlykštūs su savo pezenimais. Bynas su tomučiu tik verkia visiem ir verkia ir verkia. Meilužės ašarų šluostyt nespėja. sunku jiems . Pasigailėk tų jų .

  • Aldona, bet jūs pati išėjote iš demokratų pas Tamulininkus ir švenčiat ten šventes ir juokiatės iš Nijolės.

 • O Dieve, ir vėl ta už pinigus purvais drabstosi… Nu tigi jau aiški schema, kad atgal parašei ant tos žurnalistės pareiškimą ir ji labai greitai atskleidžia policijai kas buvo užsakovas tam straipsniui… 😀 o po to ramiai į teismą ir bus ramu..
  Iš kitos pusės pažvelgus apie besidalinčius tai net juokas ima. Varo ant mero, šmeižia ir po to tikisi kažkokios pagalbos 😀
  Politikai, nejau manote, kad šmeižimais sau karjerą pasidarysite? Galvojate, kad darote sau reklama? Tada tiesiog graudu…. Na jus neką geresni už padugnes ir tikrai niekas protingas už jus nebalsuos. Jus tapsite tiesiog juoda istorija kuri greitai pasimirš..

  • O kas užsakovas?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video