Kėdainių rajone padaugės paramos gavėjų?

 Kėdainių rajone padaugės paramos gavėjų?

Asociatyvi BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Rusnė Žiedelė

Pasikeitus paramos skyrimo tvarkai nepasiturintiems gyventojams, jie, gavę socialines korteles, patys gali nuspręsti, kokios paramos jiems reikia ir kokius produktus pirkti už kortelėje esančius paramos pinigus. Pasigirdo ir nuogąstavimų, kad, pasikeitus paramos skyrimo tvarkai, gali sumažėti gaunančiųjų tokią paramą, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė sako, jog tokie nuogąstavimai yra nepagrįsti. Išdalinus socialines korteles parama ne tik iš nieko nebus atimta, bet ir atvirkščiai – rajone dar ir padaugės paramos gavėjų beveik iki 3 tūkst.

Paramą gaus pusketvirto šimto daugiau šeimų

Paklausta, ar Kėdainių rajone pasikeitus paramos skyrimo tvarkai bus tokių, kurie praras turėtą paramą, J. Blinstrubaitė „Rinkos aikštei“ sakė, kad tai priklausys nuo asmens pajamų.

„Statistika yra tokia: 2023 m. gruodžio mėn. buvo išdalinta 4 tūkst. 879 maisto paketai 2 tūkst. 532 šeimoms ar vienam gyvenančiam asmeniui. Iki 2024 m. kovo 1 d. išdalintos 2 tūkst. 886 kortelės (1 kortelė, vienai šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui), tai paramą gaus 354 šeimų daugiau nei gavo maisto paketais“, – detalizavo Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Vis tik anot pašnekovės, teisę, kas gali gauti paramą, nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tačiau, kaip rodo anksčiau pateikta statistika, paramos gavėjų tik padaugės. Tad tokių, kurie praras paramą, Kėdainių rajone neturėtų atsirasti.

Šiuo metu Kėdainių rajone numatoma išdalinti 2 tūkst. 964 korteles. Tačiau net ir gavus socialines korteles, J. Blinstrubaitė užtikrino, kad paramos gavėjams maisto produktų dotacijos nutrauktos nebus. Ir tie asmenys, kurie prašyme nurodė, kad pageidauja jas gauti, ir toliau gaus./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pinigai į socialines korteles bus pervedami 4 kartus per metus

Šiuo metu Kėdainių rajone numatoma išdalinti 2 tūkst. 964 korteles. Tačiau net ir gavus socialines korteles, J. Blinstrubaitė užtikrino, kad paramos gavėjams maisto produktų dotacijos nutrauktos nebus. Ir tie asmenys, kurie prašyme nurodė, kad pageidauja jas gauti, ir toliau gaus.

Pasidomėjus, kaip patys žmonės vertina tokias permainas, pašnekovė sakė: „Kaip visada, vieni – teigiamai, kiti – neigiamai“.

Kaip praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pinigai į korteles bus pervedami 4 kartus per metus: kovo 15 d., birželio 15 d., rugsėjo 15 d. ir gruodžio 15 d. Naudotis nustatytais limitais kortelėse galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 d. Lėšų iš kortelių nebus galima išsigryninti.

J. Blinstrubaitė dar kartą primena, jog tiems, kas nori gauti socialinę kortelę,vieno asmens pajamos neturi viršyti 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) – 264 Eur: „Išimties tvarka – 2,5 VRP, t. y. 440 Eur. Pajamos nevertinamos gaisro ir stichinės nelaimės atveju“.

Jūratė Blinstrubaitė tikina, kad nuogąstavimai dėl paramos gavėjų skaičiaus
sumažėjimo yra nepagrįsti ir ramina, kad parama, skyrus socialines korteles, iš niekieno atimta nebus. Atvirkščiai – jos gavėjų netgi padaugės iki beveik 3 tūkst.

Aut. past.

Prašymus dėl socialinės kortelės galima teikti iki spalio mėnesio

Kaip anksčiau yra informavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, paramos gavėjai su socialine kortele kartą per ketvirtį pasirinktame prekybos tinkle galės įsigyti prekių už 25 Eur. Pirkti galima ne tik maisto produktus, bet ir kitas būtinojo vartojimo prekes – asmens higienos, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes, drabužius, avalynę ir kt. 

Kortelės pinigų negalima naudoti alkoholiui, tabakui, loterijos bilietams įsigyti, komunalinėms paslaugoms apmokėti, telefono kortelėms papildyti.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog nepasiturintys gyventojai teikti prašymus gauti kortelę gali bet kuriuo metu iki 2024 m. spalio mėn. pabaigos.

5 Komentarai

 • Gydytojai jau susirūpinę,kad korteliniai nepersivalgytų…Per dieną prie Aušros vartų surenkama suma tikrai kad didesnė,tad ten vietinė valdžia stengiasi išvaikyt Stepukonio konkurentus.

 • ,,tikrai“ jaučiama PAGALBA skurstantiems.AČIŪ mūsų VALDŽIAI už tokią DIDELĘ PAGALBĄ..net 0,27 cnt į dieną!

 • Kaimuose žemė sukoncentruota kelių ūkininkų rankose tai kitiems ir belieka valstybės parama

 • Пьяные крики и запах сортира –
  Внешние признаки „русского мира“.
  Цепь золотая на шее банкира –
  Связь поколений „русского мира“.
  Русский язык стал родным для башкира –
  Это политика „русского мира“.
  У депутата седьмая квартира –
  Вот справедливость „русского мира“.
  Крест золотой на груди рэкетира –
  Это духовность „русского мира“.
  Из негодяя сделать кумира –
  Идеология „русского мира“.
  Ложь ежедневная телеэфира –
  Это правдивость „русского мира“.
  Двадцать копеек пачка пломбира –
  Память фантомная „русского мира“.
  В морду удар от отца-командира –
  Вот „педагогика“ „русского мира“.
  Насмерть кувалдой забить дезертира –
  Это гуманность „русского мира“.
  Сытый смешок на устах конвоира –
  Это реальность „русского мира“.
  Вор, матершинник, подлец и задира –
  Это сторонник „русского мира“.
  Кнут, кандалы, яд, петля и секира –
  Издревле скрепы „русского мира“.
  Смерть вместо жизни, война вместо мира –
  Это основа „русского мира“.

  • Pasiutęs idiotas iš beprotnamio pabėgo!
   Nuodingos putos jam drimba iš nasrų ir kandžioja visus, nes jam atrodo, kad jis yra garsus Rusijos poetas ir jį puola rusai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video