Kad įrengtų dviračių takus, reikia beveik 11 mln. eurų

 Kad įrengtų dviračių takus, reikia beveik 11 mln. eurų

1 km dviračių tako – 1 mln. eurų

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybėje driekiasi apie 20 km dviračių takų. Tiesa, nors 20 km ir skamba gana neblogai, klausimas, kokia jų būklė ir kiek jie yra funkcionalūs bei realiai atitinkantys gyventojų poreikius, juolab kad jau seniai visur siekiama, kad dviračių takų tinklas būtų vientisas – kitaip tariant, kad kelionę pradėti ir baigti būtų galima neišsukant į gatvę, šaligatvį ar tiesiog neatsiduriant aklavietėje dviračių takui staiga pasibaigus. Kėdainiai jau daug metų planuoja dviračių takus praplėsti, tačiau tokie planai iki šiol taip ir dūla valdininkų stalčiuose. Dabar ir vėl žarstomasi naujais pažadais. Esą jei pavyktų įgyvendinti naują projektą, būtų galima nutiesti papildomus daugiau kaip 10 km dviračių takų, tačiau tam prireiktų bemaž 11 milijonų eurų.

Kur planuojama įrengti dviračių takus?

Kauno regiono plėtros tarybos administracija įsipareigojo iki 2030 metų rašyti projektus ir dalyvauti finansavimo priemonėje „Darnaus judumo miestuose skatinimas“.

Kėdainiai planuoja įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus bei nutiesti juos S. Dariaus ir S. Girėno g. ir M. Daukšos g. (iki Draugystės g.), nuo „Vaivorykštės“ tilto iki J. Basanavičiaus g., Kalno g.–Pirmūnų‒Juodkiškio g. iki Gamyklos g., Tilto g., Liaudies–A. Kanapinsko žiedas – „Gegučių“ parkas–Vyturių–Lauko–J. Basanavičiaus gatvėmis, S. Dariaus ir Girėno g. nuo Draugystės g. iki Žibuoklių g. 

Kai kurie takai gali būti tiesiami naujai, kai kurie – rekonstruojami ir atnaujinami.

Jau seniai visur siekiama, kad dviračių takų tinklas būtų vientisas – kitaip tariant, kad kelionę pradėti ir baigti būtų galima neišsukant į gatvę, šaligatvį ar tiesiog neatsiduriant aklavietėje dviračių takui staiga pasibaigus./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dviračių takų įrengimo kaina – šokiruoja

Tačiau labiausiai visame šiame reikale šokiruoja tai, kad vienas kilometras dviračių tako atsieis… 1 milijoną eurų.

Reikia suprasti, kad dviračių takai yra ir gana siauri, ir pagrindo jiems nereikia tokio, kaip, tarkime, gatvei, kuria važiuoja automobiliai.

Tačiau labiausiai visame šiame reikale šokiruoja tai, kad vienas kilometras
dviračių tako atsieis… 1 milijoną eurų.

Aut. past.

Maksimali tinkama finansuoti projekto vertė yra 10,7 mln. eurų, iš jų didžioji dalis būtų iš Europos Sąjungos pinigų, o savivaldybė turėtų atseikėti 1,6 mln. eurų savo biudžeto lėšų.

Už šiuos pinigus būtų atnaujinta dviračiams skirta infrastruktūra – 10,9 km, vadinasi, jiems reikėtų beveik 11 mln. eurų.

17 Komentarai

 • Vienas kilometras – 1 milijonas už dviračio taką? Nu toks taškymas pinigų, kad jau kaukt norisi.

  • As uz tiek galiu isbetonuoti kaip stikla padaryti, pedalai neuzklius, kiausu nenusibalnosit

 • Gerovės valstybė. Kažkam.

 • taigi nereikia cia tu dviraciu taku 🙂 kaip ir pramogu kėdainiam gi pagal savyvaldybe nebus kam naudotis:):)

 • Pauliau.gulk kryzium. beje girdejom apie tave ir juoduke mazute is tavo darbovietes isdykeli 😉 saunuolis pagaliau rujot pradejai

  • Ta juodukė mažytė kartais ne jaunimo reikalų koordinatorė?

  • Na kas nesate pasukę į kairę galite mesti į mane akmenį.

 • O kodėl kaimus pamiršta?Kaimuose irgi reikalingi dviračių takai

 • Tiesiant Vilnius -Kaunas autostradą kadaise vienas km plačiausio kelio kainavo milijoną tuolaikių rublių…Na dabar kiti laikai,kita valiuta,bet jei taip lietuvišką atmintį pajungtumei ir paskaičiuotumei tą dviratininko tako kainą,nusišautumei pamatęs trijų su puse milijonų litų kainą.

 • Oho, kaina km kaip A14 kur dabar tvarko, o cia tik dviraciu takas be apkrovos, tiesiog stulbinanti samata, saunuoliai, kaip vogt norit ir legaliai!

 • Nėra tako-nėra problemos, nėra pinigų -nėra ką vogti,nėra ką vogti-nėra politikų,nėra politikų-nėra kam meluoti,nėra kam meluoti-nėra karo, nėra karo-visi stato demokratinį socializmą ir kuriasi leftistinės kuopelės kaip padaryti darbo žmonių gyvenimą dar geresniu.

 • Vo kainos dviratistams.A veigu peredastai užsimanys sau takelių?Na dėl neprejiemlinos kitiems smarvės?

 • Kokioje valstybėje gyvenam, kad leidžia taip taškytis pinigus. Kam man tie dviračių takai, jeigu dviračio vaikui nupirkt neturiu iš ko.

 • su tokia valdžia ir tokiom kainom…

 • Pas Mus Jonavoj lediniai nauji takai 9km ir keturis kart pigiau o cia kedainiuose kaimieciai po milijona uz kilometra absurdas

 • Jai tokios kainos. Gal reiktų skelbti tarptautinį konkursa?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video